Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Съвет за нови гуми 195/50/15 с усилен борд-марка,модел?


steelhead

Recommended Posts

Здравейте,закупих си джанти 15' за фабията, а сега ми предстои и закупуването и на гуми.Замислил съм да купя нови лятни гуми с размер 195/50/15 с усилен борд.Моля за съвет от колеги които имат лични впечатления от конкретен модел.Разбирасе живеем в България и трябва да гледаме и финансовия фактор.

Благодаря предварително!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За нашите пътища се насочи към по-високи гуми, че с тия дупки да не сменяш често гуми. 60 е по-добра височина. 55 са най-скъпи от 50/55/60. За да е с усилен борд гледай за надпис XL. Също етикета дава горе долу информация за качествата на гумата, като за мен спирането на мокро е с най-голяма тежест, после икономичността и шума накрая.

http://www.avtogumi.bg/oscommerce/new_labels.php

И спокойно може да минеш на 185 ширина(не знам дали стават за джантите ти!). Те стандартните на Фабията са 165. Аз съм 165/70/14 и не мисля да ги сменям. По тясната гума е по-икономична. Continental са доста добри гуми. FULDA ECOCONTROL са също добър бюджетен вариант.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси колега за съвета,аз също съм се спрял на фулда и е колебая между моделите "карат прогресо" и "Екоконтрол".За прогресото съм сигурен че имат борт, но не съм сигурен за екоконтрола,потърсих информация за тях в нета но не можах да открия инфо дали са с борт или без.Ти знаеш ли дали имат?

А отнсоно гумите, колата ми заводски е с железни джанти 14' и гуми 185/60 и в момента това са ми зимните.Закупих си и джанти лети оригинални на шкода (Ronal от Шкода Октавия 1-много красиви ) на които искам да сложа 195/50 понеже така пише на капачката на резервоара.Иначе да доста са ниски гумите и си трябва пазене,ама какво да направиш,гъзарията изисква жертви :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От това което съм прочел в интернет останах с впечатление , че гуми с усилен борд(XL) се ползват само когато е необходимо(по-тежка кола). Те са по-шумни и возят по-твърдо. Че са по-тежки е ясно. Обикновено за да си вършат работата , тоест по-висока товароносимост, те трябва да са напомпени на по-високо налягане ,към 2,9. При стандартно налягане от 2-2,5 тяхната товароносимост е колкото на нормалните гуми. За Фабия ,която е лека кола ,нуждата от XL гуми не е наложителна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега аз не съм се изразил правилно,става въпрос за борд който предпазва джантата ,може би подсилен борд означава нещо друго и аз съм в грешка ако е така моля да бъда извинен.Може дадена гума да има борд за предпазване на джантата но той да не е подсилен :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами за за първи път чувам за такъв борд за предпазване на джантата. Както ти казах най-добре ще го предпазиш с по-висока гума -55 или 60 височина. Тези 50 са малко нестандартни. Също при една и съща гума и размер , но с различен скоростен индекс(H и V примерно), тази с по-високия индекс е с по-усилени стени, но не е XL. Просто за по-високата скорост трябва усилена конструкция.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Закупих си гуми вече предни нови Hankook Kinergy Eco K425 195/50/15 със скоростен индекс 82H демек до 210km/h и борд за джантата (никъде няма индекс по тях иначе XL) и задни втора употреба но в много добро състояние Vredstein sportrack 3 195/50/15 със скоростен индекс 82V демек до 240km/h но без такъв борд които вече са монтирани на колата :) показвам със снимки разликата

post-12374-138453449741_thumb.jpg

post-12374-138453449753_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.