Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Ъпдейт на софтуер на 01 1.9 TDI 110кс-Има оправия


moremi

Recommended Posts

Здравейте колеги ,искам първо още веднъж да благодаря на Andro 73 за инфото което ми даде.Да наистина е малко скъпо но човека решава проблема ,а като гледам в форума доста хора го имат този проблем с ТОПЛИЯТ СТАРТ. За всички които ги интересува ,момчето работи в София Редута ул.Попова Шапка №68 .Днес бях при него в 10.30 и 13.30 часа си тръгнах с нормално палеща кола.Телефона на човека е 0888803427-Стампата (Станимир).При мен не можа по стандартният начин по които се правило и се наложи да ми свали компа ,и може би затова ми струваше толкова- 100 лева.Аз съм доволен и не съжелявам за парите ,сега си пали като нова.Успех на всички и безаварийно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На моята презаписа файла на горивните карти (ако не се лъжа )и сега колата пали на половин оборот (да не я урочасам)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На моята презаписа файла на горивните карти (ако не се лъжа )и сега колата пали на половин оборот (да не я урочасам)
не е направил това

има карти за палелене,не са горивните

Като не знаете,пишете /ами не зная какво точно/...но пипа нещо ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На моята презаписа файла на горивните карти (ако не се лъжа )и сега колата пали на половин оборот (да не я урочасам)
не е направил това

има карти за палелене,не са горивните

Като не знаете,пишете /ами не зная какво точно/...но пипа нещо ;)

 

 

Колега, не съм искал да изпадам в излишни подробности( не си направих труда да се поинтересувам по подробно) за мен по важен беше резултата и затова съм го споделил с колегата който имаше питане .

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,аз също не знам какво точно направи,но не можа от начало да прочете компа на колата през стандартната букса.И затова се наложи да свали компа , след това около 1-2 часа той си правеше нещо в офиса, след което дойде при колата монтира компа и отидох да загрея мотора след което се върнах при него и от тогава колата пали наистина от 1/4 . Andro73 Благодаря ти още веднъж а и аз мисля че резултатът е по важен ,а какво е правил само той си знае.smile152

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Питам не за друго, но е важно да се знае, какво е правено по колата. Както каза Самуил - има си начин - правилен, но има и не толкова удачни начини...автоматична скоростна кутия... :) Или поне за мен е важно да знам, какво ми се пипа по колата. Може да не разбера на 100% всичко, но винаги питам и се радвам ако ми обеснят. Няма да крада на никой занаята - просто ми е интересно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом е свалял ЕКУ-то, значи е направил точно това, което Сами каза - променил е картите за паленето. На по-старите Шкоди, ЕКУ-то не може да се препрограмира през кабела, затова се сваля и чиповете се програмират навън.

 

Това е и правилния подход за справяне с проблема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е и правилния подход за справяне с проблема.

 

Това е начин за справяне с резултата, а проблема си остава smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е и правилния подход за справяне с проблема.

 

Това е начин за справяне с резултата, а проблема си остава smile049

може да се каже ,че се решава най лесно и безпроблемно така проблема.Иначе нов стартер,инсталация към и около него,нов акумулатор.....и пак не е сигурно.

/само да отбележа ,че понякога и автоматите дсж имат проблеми с топлото палене/по-рядко и слабо изразено е защото там където при ръчната кутия има нулеви стойности,при тях има написани накакви милиграми да пръска...но понякога не са достатъчни.Лееко като се увеличат-става номера.Не е погрешно това справяне с проблема,защото има софтуери -заводски със зададени стойности там където са нуле при проблемните.Най интересното е че и комън реилите с едц 17 и те са така-с нули повечето.....и е въпрос на време и те да започнат да се ебават.Трябва да остареят още сигурно.Но може и да не се получи при тях,ако са сложили от фолсваген по-високооборотни стартери.

ай стига ,че много се разписах в темата на хората

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.