Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

как да си източа бензина?


ivanbratoev

Recommended Posts

Здравейте. Преди седмица блъснах колата си, при което остана за скрап. Приблема е там, че бях с почти пълен резервоар бензин и искам да си го взема за другата кола преди да започна да я продавам на части. Някой може ли да ми помогне с указания кой маркуч е за бензина, за да може като подам на контакт да си го източи. Благодаря предварително.

П.п. колата е шкода 1.2

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е изправна електрическата система даваш на контакт и маркуча в тубата , ако ли не захранваш директно помпата и пак маркуча в тубата и чакаш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема е, че не знам кой маркуч е... леле колко съм неграмотен. Съжалявам, но ако може обяснение или още по-добре снимка? Ел. Системата работи и няма да е проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма ли да ти е по-лесно да откачиш маркуча излизащ от резервоара и да го източиш от там? Е ще го правиш в леген, а не в туба ама.....

Успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма ли да ти е по-лесно да откачиш маркуча излизащ от резервоара и да го източиш от там?................

Чавдаре, не съм го виждал този резервоар, за да съм сигурен, но по принцип има сонда, която излиза над него и от там тръгва маркуча. На самотек няма как да стане, освен ако не се дръпне с маркуче

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, все пак резервоарите вървят по 60- 80лв на старо. А горивото вътре е за максимум 100 лв- малко нерентабилно идва да пробива резервоара smile092

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Махаш задната седалка. Има кръгъл капак, под него е бензиновата помпа, развиваш я и виждаж вътре в резервоара... пъхаш тръбата смучеш и чакаш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Махаш задната седалка. Има кръгъл капак, под него е бензиновата помпа, развиваш я и виждаж вътре в резервоара... пъхаш тръбата смучеш и чакаш.

.... и тубата в канала, че нали трябва да е по на ниско :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Толкова много обяснения а нито 1 отговор кой маркуч до двигателя е за горивото. Най-лесно ще е от там и това питах е началото. Няма ли начин от там, че ми давате идеи с пробивания и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ще ти дам съвет как да го разпознаеш- на него е завит горивния филтър- голям цилиндър и се пада под задна дясна седалка, ако не греша smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Толкова много обяснения а нито 1 отговор кой маркуч до двигателя е за горивото. Най-лесно ще е от там и това питах е началото. Няма ли начин от там, че ми давате идеи с пробивания и т.н.

 

Ами щом задаваш такива тъпи въпроси, ето ти един тъп отговор. Черния! И ко праим, като там всички са черни?! Или вдигни мокета под задна дясна седалка и през капака на сондата смучеш или разкачаш при горивния филтър под колата отдясно или сваляш капака на двигателя и при тръбната магистрала на инжекционите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами махаш седалката виждаш помпата.Кълцаш маркуча и го слагаш в някоя туба. Връзваш за един акумолатор помпата и или теква или си объркал плюса с минуса ,и засмуква. Обръщаш кабелите и си свиркаш :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Толкова много обяснения а нито 1 отговор кой маркуч до двигателя е за горивото. Най-лесно ще е от там и това питах е началото. Няма ли начин от там, че ми давате идеи с пробивания и т.н.

 

Мисля че горивния филтър се падаше точно като застанеш с лице към резервоарната капака в дясно . Някъде под задна дясна седалка но от долу под колата закачен,защо не го махнеш и маркуча в тубата и палиш колата би трябвало да стане според мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе хората крадат бензина от резервоарите в полеви условия за 5 мин. ти 2 дни не можеш и се чудиш за некви си маркучи.... :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе хората крадат бензина от резервоарите в полеви условия за 5 мин. ти 2 дни не можеш и се чудиш за некви си маркучи.... :D

 

И аз това се зачудих, при положение, че е за бракуване(стига да е вярно де...) колата какво толкова се размишлява по въпроса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.