Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Какви джанти са подходящи за 195/65/15?


Recommended Posts

Здравейте,

 

въпроса може да е тривиален за повечето от Вас, но тъй като получавам противоречиви информации от различни търговци ми се иска да получа и вашето мнение. отделно, за първи път се сблъсквам с това и се надявам да е полезно както за мен така и за други търсещи познания колеги.

 

имам нови летни гуми 195/65/R15 и си търся алуминиеви джанти. можете ли да ми дадете размера на джантите, които да търся конкретно за тези гуми?

 

Колата е Шкода Октавия 2 Комби 1.9TDI. От няколкото разговора с различни продавачи, останах с впечатление, че размера който търся е 5х100,6J,ЕТ38, но на места пише че 5х112,6J,ЕТ35 също стават, та въпросите ми са следните:

1. със 100 и 112 се означава диаметъра на отвора на болта, който държи гумата. Това означава ли, че за всяка от джантите болтовете са различни?

2. какво точно определя ЕТ и кой номер да търся?

 

Всяка допълнителна информация също е полезна,

 

Благодарско предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

1. със 100 и 112 се означава диаметъра на отвора на болта, който държи гумата. Това означава ли, че за всяка от джантите болтовете са различни?

2. какво точно определя ЕТ и кой номер да търся?

 

Всяка допълнителна информация също е полезна,

 

Благодарско предварително.

 

112 (в мм) е междуболтовото разстояние, а не диаметър на отвора на болта. За Октавия 2 както е казал колегата ти трябват джанти 5х112. 5х100 са за Октавия 1. Колкото до офсета (ЕТ), виж това например: http://www.rimstyle.com/pages/alloy_whe ... ained.html Мисля, че с диаграма много по-ясно се разбира какво точно е офсет. В допълнение си търси джанти с максимално близък офсет до оригиналния/настоящия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Здравейте колеги,

 

търсенето на такава екстра като употребявана оригинална 15 цолова джанта за Октавия II 1,9 се оказва трудна задача. Разгледах из представителствата на големите вносители и попаднах на следния модел джанти, които идеално пасват като размери. Имате ли впечатления от модела и марката?

 

http://www.gumi.bg/wheels/items/dezent_dezent_l-953

 

Благодаря предварително,

 

Поздрави,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз карам с Дезент 16ки 5 лъча, малко по-друга шарка. Купил съм ги втора ръка, за едно лято нямам никакви оплаквания от тях. Т.е. все още са овални, а не на зарчета.

 

Добри са.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.