Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Хеед 91


biosbg

Recommended Posts

През зимата на заледен участък ударих колата ми (Шкода Октавия 1) и смачках преден десен калник и бронята. Дадох колата за ремонт в Хеед 91 на ул. Хан Кубрат. Имах на вратата за багажника под стъклото (колата е комби) тръгнала ръжда и помолих момчетата от сервиза да се погрижат и за този проблем. След седмица взех колата и не си личеше че е била блъскана - всичко беше изправено и боядисано перфектно. От ръждата нямаше и следа.

Доволен съм, пак ще ходя при тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Пак имам повод да похваля момчетата от Хеед!

Преди около 3 седмици си взех колата след ремонт на двигател, сменен съединител и задни амортисьори. Двигатела гореше масло от порядъка на 5-6л/10000км. Бяхме говорили какъв би бил най-тежкия вариант за ремонт (предвид неизвестния и най-вероятно голям брой реални километри на колата) като това включваше ремонт на глава, шлайване на блок, смяна на бутала с ремонтен комплект, гарнитури, болтове глава и т.н. без смяна на биели и колянов вал. За по-малко от 2 седмици бяха готови с всичко и за моя приятна изненада се оказа, че блока е перфектен - няма нито елипса, нито надрано. Проблема с големия разход на масло е бил от главата и от сегменти. Сменили и буталата, но с нормален размер понеже били наранени леглата на сегментите. Поради прескачането на някой от операциите предвидени в най-тежкия вариант за ремонт сметката намаля осезаемо. Първите 1000км я карах кротко, но въпреки това се усещаше една непозната до сега пъргавина в двигатела, въпреки че гледах да не вдигам повече от 3500 оборота. Сега 1000км по-късно сменихме пак маслото, масления филтър и колата чака да вдигна 6000 оборота на всяка предавка :D

Можеше да ме метнат и да ми вземат пълната сума за която бяхме говорили, но не го направиха за което евала. Отношението беше отлично. Личи си внимание и перфекционизъм.

Съединитела който сложиха е LUK, много по-лесно включвам предавките сега. Амортисьорите са Bilstein.

Доволен съм от екипа и от свършената работа - все едно съм с нова кола! :smt017 s_flag

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 месеци по-късно...

След почти 10 000км от ремонта е време пак за коментар. За изминатите 10 000км разхода на масло е около 100мл, което според мен е не нормално а направо супер. Маслото което наляхме беше Motul VW Specific 5W30 504.00 507.00. Двигателя с лекота вдига обороти и е истинско удоволствие да се кара. Много съм доволен от колата като цяло s_flag , особено след ремонта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.