Jump to content

skoda-club-bulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Мнения за закупуване на Rapid


angel40

Recommended Posts

  • Отговори 427
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • vp81

    32

  • bega4kata

    31

  • angel40

    29

  • mordo

    26

Най-много писали в темата

Добре де някой ще ми обясни ли от къде идва тази разлика ... преди една - две седмици карах Поло 1.4 ТСИ бензин/газ и мръсната гад най-нагло ми показваше 6/100 (гарантирано колата извън София не е излизала) и понеже бързах го понатисках където можеше и като цъкнах трип1 това нещо показваше 6.6 , а тук във форума чета за разход 8 и на горе ... каква е разликата между Шкода и VW :eusa_think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

   Моите уважения, но 6/100 с мръсна газ.....Нещо компа лъже. Ако я "галиш", без задръствания, възможно е. При това колата е бензин. Всъщност - на бензин или на газ си шофирал? Относно разликата между VW и Шкода - нормално е да дават различен разход - тегло и най-вече - настройки.

   Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разход 6.6 е съвсем реален ако се кара 10-15 км и не е пиков час. Като минаваш в пиков час през центъра  средната ти скорост е 10 км/час - разходър може и 10 да стане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес го видях на живо и въпреки , че не ми беше в любимия цвят спрях , цъках 15 мин. и продължих ... определено тази кола ми харесва много , па дори и 10 да дава в града :sorry:

Ако някой си познае номера 8786 да се чуства поздравен , много готина количка!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.... , цъках 15 мин. и продължих ... определено тази кола ми харесва много , па дори и 10 да дава в града :sorry:.......

 

:diver: :tooth:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес го видях на живо и въпреки , че не ми беше в любимия цвят спрях , цъках 15 мин. и продължих ... определено тази кола ми харесва много , па дори и 10 да дава в града :sorry:

Ако някой си познае номера 8786 да се чуства поздравен , много готина количка!

    :D Тъй като за съжаление по обективни причини няма да мога да присъствам на националната среща (пуста студентска сесия), от началото на юли ще идвам на срещите на НИМ и можеш по-дълго да цъкаш :P  и да покараш моята (макар да е в цвят домакински електроуред). B)

   Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Да споделя - За задни дискови спирачки се оказва, че можело да се поръча Рапид със задни дискови спирачки дори ако е под 120кс, но завода не гарантира на 100% да изпълни ако на поточната линия към момента на производство няма още подобни поръчки (явно някакъв минимум). Малко на късмет. Цена ~ +200 лв.

Редактирано от rapidhus
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Газовото на ТСИ 1,2 работи в доста "нестандартен" режим. На празен ход винаги е на бензин, а мисля че и всеки 4-ти такт пак е на бензин с цел запазване на бензиновите инжектори.

Има ли някъде официална информация за това как точно работи tsi на газ?

Чета тук и там и нищо не откривам.

 

Аз карам Фабия 1.2 tsi на газ вече 8 000 км. и още не мога да разбера дали гори бензин като карам на газ и дали на празен ход е на бензин. Реално като се кара колата нищо не се усеща като промяна в работата на мотора на газ и бензин. Индикатора показва червено/зелено но знае ли се какво всъщност се случва?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според запознати с проблема на TSI мотора - под 1000 оборота си на бензин. Сметките излизат, че в градски условия съотношението е някъде 60/40 газ/бензин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То не е проблем.

 

И в шкода да идеш ти казват, че на празен ход винаги е на бензин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте на всички! Нов съм в този форум и като всеки човек когато му предстои покупка на нещо голямо иска да вземе най-доброто решение и се допитва до специализираните форуми. Та за това ще ви помоля за Вашия съвет.

Харесъл съм Рапид. Предстои да ми се роди бебе. Няма да коментирам мнението на жената, че каквато и кола да вземем ще събира количка, багаж и т.н. Отказах я от Фабиа/Клио/Корса. Ясно ми е че Спортбек-а е с по-малък багажник, но не мислите ли, че ще е достатъчен?

Основния ми проблем е, че съм минал през бензин, газ, метан, и като взех дизел се родих.  Борбата е между 1.2 тси 85к - 1.6. тди 90к. - за конските сили категорично искам да са под 100 (В Пловдив 90к. - 80лв данък, 105к - 410лв. данък). За дизелът съм почти сигурен, че ще е добре моторът на това купе. Въпросът е дали ще има голяма разлика във вървенето и разхода при бензина. Разликата все пак е 4500лв. и изчислено ако харчи 2/100 отгоре бензин, ще има да карам 80 000км за тези 4500лв. с бензина, което кажи речи си е 5години. Тия каталожни разходи както и да ги гледам няма как да са реални - Инсигниата ми по книжка е 3.9л/100, а под 6л не пада. Ако обичате, бъдете така добри да ми дадете едно рамо дали да заложа на сигурното за мен - дизела или да пробвам бензиновия. Заслужава ли си?

Поздрави на всикчи и много безаварийни километри!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Разликата все пак е 4500лв. и изчислено ако харчи 2/100 отгоре бензин, ще има да карам 80 000км за тези 4500лв. с бензина, което кажи речи си е 5години.

Ако я запродаваш след 5 г, имаш възможност да продадеш дизела с 1500-2000 лв по-скъпо от бензинката, при равни други условия.

Редактирано от stefan l
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм за дизела.

Но като идея,защо не изчакаш новата Фабия 3 комби.Много по красива от вътре особено от Рапида. Дори няма пластмаса да крие щините на седалките.Фабия 1 има такива декоративни пластмаси.Таблото на Рапида е много пластмасово.На фабията ще е мекичко отгоре.

Аз бих предпочел Фабия 2 комби пред Рапид.Класа нагоре е според мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

   Според мене Рапид Спейсбек дизел 90 к.с. е удачен избор. Икономичен, с достатъчна мощност и нисък годишен данък. Багажникът на седана е по-голям от този на хеч-а.

   Бегачка, моите уважения, но точно пък интериора на Фабията е крачка назад в дизайна при Шкода. Колкото до материалите - кога влезе, кога пипна новата Фабия, че разбра колко меко е таблото? Да, със сигурност при Рапид/Спейсбек има спестяване - твърди пластмаси, някъде е дялано с теслата и пр. Но детайлите в интериора, луксозните материали и т.н. не трябва да се търсят при Шкода - има си други в пъти по-скъпи марки за това. Не на последно място - новата Фабия хеч започва да се продава от началото на 2015 г., за комби-то - не се знае.

 

   Поздрави. :)  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Рапид със 90 коня ТДИ си върви доста добре. Багажника на Спейсбека е най-голям в класа си(Голф7).  Ако трябва по-голям багажник , вземаш нормален Рапид. Върви да го тестваш автомобила, сигурно ще има наличен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

skoda-fabia-interior.jpg.pagespeed.ce.Ag

Обаче май няма да е меко таблото като гледам

:D Важното е седалките да са меки. Когато излезе можем да пипнем, да седнем, да покараме. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такаааа, днес бях в шоурума. Харесах нормалния рапид заради по големия багажник. Отказах се от бензин. В магазина ме навиваха да си взема N1 хроно..нещо си, което се води 3+1 места и ми казаха,че ако взема 105 коня 1.6тди , данъкът щял да бъде нещо от сорта на 10лв. При положение, че нямам фирма и автомобила ще си е физическо лице, това възможно ли е? Ще имам за постоянно 10лв данък?!

 

П.С. Прочетох темите относно N1 във форума. Установих, че няма смисъл да рискувам и да се подлагам на бъдещи разправии, пък недай си боже да връщам данъци... така и така колата ще си я чакам 90 работни дни по-добре да бъде 90к.с. и да си плащам 70-80лв данък, от колкото 105к.с. и 10лв данък със трепереща джука по граници, КАТ и промяна в законите. Какво мислите?

Редактирано от donpeev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карах тоз прословут 105 коня дизел на Спейсбека и си признавам , че по байрите покрай Соколския манастир въобще не можа да ме впечатли ... да не казвам , че на моменти се държеше по-зле от Фабията ми с 68 коня :sorry:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.