Jump to content

skoda-club-bulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Ежедневни приказки !


Pepino

Recommended Posts

Значи няма смисъл...както казах. В шоуруума в Надежда има всичко необходимо, което трябва да се види. Също и тестдрайФ автомобили си имат и т.н.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет колеги, тръгвам днес за работа от Надежда, давам на контакт и паля. Чува се нехарактерно боботене, веднага се сетих какво е. Слезнах наведах се и разбира се катализатора липсваше.... Оправих се там с полиция и застраховател, сега чакам служебна бележка(някои има ли идея до колко дни да я очаквам) от полицията и да ходя да завеждам щета.

От тук на там какво се прави, човека от мобилния екип ми каза, че не се слага нов катализатор (защото е много скъп и 100% ще трябва да имам участие и аз), а резонаторно гърне. Какво бихте ме посъветвали? Нещо рутинно ли е и може би всеки би се справил? Бихте ли препоръчали някой или да си избера от доверените сервизи и да вървя там?

Също така редно ли е да я карам така докато я оправя? Нещо нередно за мотора ще има ли? Поздрави!
 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сега чакам служебна бележка(някои има ли идея до колко дни да я очаквам) от полицията и да ходя да завеждам щета.

 

 

Във фирмата,няколко пъти ни разбиват колите.Горе-долу 3-4дни,до седмица макс ти е готова бележката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря Ви за отговорите. А да попитам понеже не съм си имал много много отношения със застрахователите. Като попълвах документите с мобилния екип, за ремонта написах че ще бъде оточнено по-късно, тоест имам вариант за доверен и експертна. Ако избера експертна как се процедира?

Отивам да я оправя сам някъде плащам си за всичко и трябва да взема фактура? После отивам при застрахователя и какво следва?

Нещо не ми се чака, защото в момента е прекалено "спортна" :D и мн бучи. Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Монка, ако избереш експертна оценка, не ти трябва фактура. Плащат ти колкото преценят те, а пък ти се разплащаш с майсторите. Вероятността да те ощетят е голяма.

Ако избереш доверен сервиз- не те интересува цената. Застрахователят заплаща на сервиза, а ти само се разписваш, че си съгласен със свършената работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за отговора Пепи и за препоръката на сервиза на Пепи :D Отидох при него и оправихме положението, но с тръба (така ме посъветва). Поздрави на всички!

П.С - надявам се че няма да ми правят проблем на техническия другата седмица
 

Редактирано от BlackSpot
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

П.С - надявам се че няма да ми правят проблем на техническия другата седмица

 

 

Монка, нали осъзнаваш, че говориш за България все пак? Какви проблеми на техническия преглед очакваш - то на ГТП при нас се казва "фиктивен преглед", а не истински технически, както правят в по-белите страни. В Германия, Англия и т.н. САМО АКО си с различно ЕТ на джантите не те пускат да минеш MOT (все едно ГТП), защото нарушаваш геометрията на автомобила спрямо заводските данни, а тука всеки се чуди колко широки джанти да сложи, какви фланци да сложи, на кой му стояли в калника, на кой стояли по-външно... пълни глупости, просто :)

 

Миналата или по-миналата седмица продадохме едната кола (Форд Ка 1997) на която катализатора е махнат още преди години, тоест веднага след покупката, защото се "разпърдя" знаеш как, и трябваше да минем колата на ГТП. Отидох в СБА! След прегледа човека ми каза "супер е колицата, даже още й работи катализаторът, всичко й е в норми" - корубата му е там, вътрешно го няма, "шевът с оксижена" е направен високо /по-близо до купето/ и не се вижда хубаво - така съм искал...

 

Та... казаха ми, че на кола без катализатор - същият работи много добре :) Смятай! И при тебе няма да има проблеми, споко.

 

Поздрави

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер, знам си че тук е малко през пръсти, но аз си гледам всичко да ми е изправно и както си трябва.  :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер, знам си че тук е малко през пръсти, но аз си гледам всичко да ми е изправно и както си трябва.  :cheers:

 

Определено - аз съм същия - всичко гледам да работи коректно, щом е сложено, значи трябва да е там - освен, когато не трябва :D

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За пореден път се уверявам, че държавните служители ги избират с конкурс. За какво е конкурса не е много ясно, ама го има.

Април месец започнах да се осигурявам на втора месторабота. Началото на август бях болнични и най-съвестно си подадох болничен и при двамата осигурители. По болничния лист, който дадох в основната ми месторабота вече си получих обезщетението. Обаче вчера, в отговор на другия ми болничен лист, дойде писмо от НОИ, че според техните данни аз нямам шест месеца осигурителен стаж и за това не отговарям на изискванията на чл. 40 от КСО  :BangHead: Разпечатана справка от собственият им сайт доказва, че имам над 15 години стаж.

 

Въпроса е: на конкурс за какво се явяват тези хора?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

конкурсът е изцяло по роднински връзки, гледат кой е с по-дебели, кой с по-тънки и така.

тези 6 месеца са само ако не си имал никакъв трудов стаж до момента.

 

 

Иначе за откраднат катализатор, това не е ли грубо, просто да пишат че не го застраховат, на какво основния ще ти сложат резонатнорно гърне ? това има отношение към данъци, еко норми и ред други неща. Не казвам, че в момента има такова в българия, ама някой ден. То може и за мултимедията в колата да кажат така, ама ги плащат (тя даже е по-скъпа и се сваля по-лесно).

 

Като си взимаш документа от ченгетата, има голяма вероятност да те накарат да подпишеш, че нямаш претенции към тях, което значи че прокуратурата ще прекрати разлседването и пито-платено.

 

Аз имах подобен случай (бях пуснал снимки), една мазилка падна върху колата, изпотроши прозорец, кора и тн. Застрахователят искаше писмо от районното, обаче те като ми го даваха, ме убедиха да нямам претенции, иначе щели да ме разкарват по съд и тн. Аз обаче знам, че имам пълно КАСКО и реално застрахователя ще има претенции и им го разписах. След това обаче, се оказа, че и затрахоавтеля нямало да има претенции и дойде писмо, че прекратяват преписката. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като чета новината, КАТ най после са решили да направят промени и синия талон да отпадне. Че това недоразумение го влачат още от розовите талони, които се дупчеха при нарушения.

 

http://dnes.dir.bg/news/koruptzia-mvr-tableti-izbori2013-20148566?nt=4

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А дано! Ама...да не казвам надали. В новината има все хубави неща, просто вече не ми се вярва да се случат. Най-големия проблем си е в събираемостта на глобите. Случвало ми се е да натрупам 5-6 акта в продължение на 3-4 години (все за неправилно паркиране, влизане в забранена улица и т.н.). Отивам да ги плащам на куп, като междувременно съм натрупал още 2-3 за каране без син талон (10лв. на брой). Евентуално плащам 2 от последните, тъй като предните въобще не фигурират в системата им. Това как става - не знам. Иначе следващия месец ще празнувам 3 години без нарушение (или поне не констатирано). Таман се засилих за златен талон, пък те щели да го махнат. Това справедливо ли е ми кажете?! =)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ицо, да не искат 6 месеца осигуряване и при втория работодател?

Не може да искат такова нещо, няма правно основание.

тези 6 месеца са само ако не си имал никакъв трудов стаж до момента.

Просто толкова са погледнали в системата за какво става въпрос, а отказа е най-лесното нещо.

 

 

Иво, това за отпадането на сините талони хубаво, ама ей това:  

При регистрацията на автомобили, вероятно ще отпадне възможността за плащане за специални номера

Ще отпадне официалната възможност. Явно ще се се върне старата система :tell_me: . Всичко ново - добре забравено старо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"При регистрацията на автомобили, вероятно ще отпадне възможността за плащане за специални номера"

Вероятно или не, за мен си е журналистическа измислица.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изминете ме за тъпия въпрос (първата ми книжка беше розова) , ама как премахването на синия талон ще намали корупцията ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега полицаите гледат синия талон за дупки от телбот. Ако има дупки значи е бил закачан за акт, т.е. на зле си с точките и си по-навит да си платиш ;) Между другото аз не виждам никаква полза от него. Книжката би трябвало да е напълно достатъчна. Сега ти взимат талона, пък караш с акта ... Или ти взимат книжката или не. Ама аз какво ли разбирам  :blush:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега полицаите гледат синия талон за дупки от телбот.....

 

 Това е стара катаджийска практика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен друго ми е чудно ... всеки катаджия с таблет - това означава държавна поръчка за таблети , държавна поръчка за защитена мрежа покриваща цялата страна и държавна поръчка за изграждане на система. И сега въпросът за милион долара - само от тези държавни поръчки колко пари могат да се отклонят :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен друго ми е чудно ... всеки катаджия с таблет - това означава държавна поръчка за таблети , държавна поръчка за защитена мрежа покриваща цялата страна и държавна поръчка за изграждане на система. И сега въпросът за милион долара - само от тези държавни поръчки колко пари могат да се отклонят :D

 

Здрасти, Бабо Пено :) Да не мисли някой, че нещо за добро се прави... за модернизация, за нещо такова - тц... :) Прави се за "50% за нас, 70% за Кънчо, 90% за Иванчо и за поръчката 10% от остатъка - ама чакайте, то има само 100% - има има, споко ;) ".

 

Поздрави

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

САМО АКО си с различно ЕТ на джантите не те пускат да минеш MOT (все едно ГТП),

Извинявай Шафте, ама не е баш така. Няма как мотаджията да ти свали джантата по време на преглед и да ти гледа ЕТто, щото обикновено е щамповано отвътре на джантата. Гледат разстоянието между гумата и калника и по този начин санкционират както за неправилно ЕТ, така и за по-широки гуми(и джанти), и също за смъкнато окачване. Само ЕТто не е критерий.

По отношение на таблетите: ако Дигнат заплатите на 20 000 пътни полицаи със 100 лв, това прави 24 млн/година. 20 000 таблета са доста по-малко парички...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мммм - да, въпросът е, за какво са им на "милиционерите" таблети, и за какво ги ползват?!?

Иначе, кой е спечелил обществената поръчка, всеки може да провери /как и защо, е друга тема/.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мммм - да, въпросът е, за какво са им на "милиционерите" таблети, и за какво ги ползват?!?

 

Прав си Боре, ама зачекваш много дълга тема, с ключови думи: народопсихология, стандарт, култура, история , 500 г., 45 г. и т.н и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.