Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Два въпроса за октавия 3


cyclopz

Recommended Posts

Имам притеснение за мотора на октавия 3 1.2 тси 105 кс. И при студен старт, и на загрял двигател, има едно чаткане, като от дизелов двигател, звучи направо като да няма масло в двигателя  :(  В колата не се чува, но от известно време слизам при работещ двигател да отварям бариера и така го забелязах. Иначе не усещам нещо нередно, но звука е определено тревожен. Някой друг с такъв двигател има ли впечатления?

 

Другото, което открих, е че няма изолацията на капака на двигателя - съвсем определено е предвидено място за монтаж, но очевидно не е слагана никога. Това последствие от пестенето на пари ли е, и има ли вариант да се поръча отнякъде такава? Възможно ли е да са я забравили в завода?  :o

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За звука никой не може да ти каже нищо сигурно от разстояние,ако имаш съмнения по-добре я закарай в Еуратек.Относно изолацията - мисля,че бензиновите версии заводски излизат без такава  и това най-вероятно е така от икономическа и до някъде практична гледна точка.Но също така предполагам,че няма проблем тя да бъде поръчана допълнително от представителя,попитай в Еуратек.Но не съм сигурен дали ще ти хареса цената.По принцип цените на заводските части не са никак ниски,особено за модел като Октавия 3,който е в серийно производство от около година ако не се лъжа...

Редактирано от lent
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нормален звук за двигател с директно впръскване. Леко подобие на дизелов. :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно изолацията - бензиновите нямат

Но може да се поръча и се монтира за секунди

За О2 е около 50 лв

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички :) Определено мисля да поръчам изолация, все пак предпазва боята, пък и шумоизолира? За звука, ще го запиша и ще кача аудиото тук? Ако наистина е характерен за този двигател, да не ходя до сервиза.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Звука на студен TSI мотор е точно като на загрял комън рейл дизел. Изолацията се продава в ЕТ с поръчка, но полза от нея на бензинова кола няма!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тоест, двигателят на бензиновите не е нито толкова шумен, нито толкова горещ, че да му трябва изолация? Да не се занимавам с глупости значи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да добавя и трети въпрос, за да не пускам нова тема... скоро колата ще стане на 1г., дали ще даде компютъра да се сменя маслото? Тоест, има ли заложен срок, или само си гледа за навъртени километри. Към момента е малко над 8000 км. Важно ми е, понеже ще пътувам, не ми се ще на 500 км от София да ми влезе в сервизен режим или нещо такова  :unsure: 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То на таблото трябва да имаш опция да видиш колко ти остават километри до сервизният интервал. Обикновено новите ги правят на променлив, т.е. към 30 000км сигурно ще ти светне и няма да влезе в сервизен режим, ако няма някакъв проблем по някоя част на двигателя. Сервизен режим е, когато имаш някакъв проблем и системата изключва нещо, за да предпази това нещо от счупване... най-грубо казано.

 

Дори да ти светне лампа за сервизиране - можеш да си караш, без проблеми - няма да ти каже, че си лош човек и да спре да се движи. Просто ще те информира. Но няма как на 8000км и 1 година време да ти каже, че е за смяна нещо. На 2 години и 16 000км по-възможно, но най-добре си прегледай по таблото има индикация колко остават. Ето как е при октавия 2 от нета (не намирам за О3 как изглежда):

http://i582.photobucket.com/albums/ss261/sneekylaw/7d22c0f5.png  ---> 372 дена или 9300км до следващо обслужване. Карай смело. 

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам едно питане, да ползвам темата на колегата, има ли някой с октавия 3 с опция на седалките " спортен пакет DYNAMIC " удобни ли са, доколкото виждам това са цели седалки без отделен подглавник подобно на Шкода Ситигоу, или греша? Заслужава ли си 299 лева или стандартните в модела Елеганс са по-добри? Също така заслужава ли си опцията избор на режим на шофиране, когато е с Болеро се сменя с докосване на екрана режима нали? Когато не си поръчаш пепелник отпред и отзад, отпред има ли нещо долу на централната конзола да си сложиш визитки и да го затвориш, има ли запалка? 

Редактирано от Cvetomir
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стандартните в елеганс са ми много удобни, има и настройваща се подпора за кръста, която ми харесва много (не помня екстра ли беше). Подглавника ми идва също много точно.

На централната конзола има много добро отделение с плъзгащ се капак и гумирано дъно, става за телефони и дистанзионни и прочие. Също има, май опционално, доста практична "чаша" за мр3 плеър, слага се в дупката за шише пред ръчната- става и за визитки, ако това ти е важно. Между другото, имам спомен, че пепелника е също вадеща се чашка с капаче, аз я нямам, а запалка си имам, така че ето отговора  :rolleyes:

Ако няма да слагаш пепелник отзад, ти препоръчвам 220 волтовия изход на мястото му - аз се поколебах и не сложих, и вече съжалявам, все пак 21 век е, има тонове джаджи, които можеха да се възползват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не си поръчаш пеплник отпред и отзад...ще ти дадат само отпред (Найс,а? :D ) и запалка. Отзад ще имаш пак пепелник, но с гумирано дъно. Пеплникът отпред е под формата на чашка с капак, която се слага на поставката за чаши, а на мястото на пепелника при скоростния лост има много удобно затварящо се отделение за телефон или дребни предмети.

Според мен режимът на шофиране си заслужава, но е въпрос на личен избор, в темата на моята октавия сме коментирали какво точно правии да, сменя се чрез тъчскрийна.

Седалките на Елеганс са много удобни, аз лично съм много доволен :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен режимът на шофиране не си заслужава

Добра вечер колеги,аз тази екстра също мисля,че не си заслужава.

Все пак режима на шофиране не може чак толкова да ти промени удоволствието от колата.

Това е мое лично мнение с което не ангажирам никой :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И системата за умора на водача е излишна.

Режима на шофиране си заслужава само на рс-заради генератора.И то само да бензиновата,защото на дизела е много зле този генератор.Много слабо се чува,все едно няма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако няма да слагаш пепелник отзад, ти препоръчвам 220 волтовия изход на мястото му - аз се поколебах и не сложих, и вече съжалявам, все пак 21 век е, има тонове джаджи, които можеха да се възползват.                                   

Ако все още искаш.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите, само някой ако може да ми каже има ли, качвал ли се е освен на стандартните седалки и на " спортен пакет DYNAMIC " при някакъв тест драйв, разликата в чия полза е? Разбрах, че стандартните са много добри, но ме интересуват и опционалните. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така снощи разглеждах екстрите разпечатани, аз тези въпроси също ще ги поставя в Еуратек  Варна, ама тук искам и от вас да го чуя! Пакета за лоши пътища заслужава ли си ДА или НЕ, това повдигане на колата с други пружини нещо не ме радва? Какво представлява опцията rs challengе, която може да бъде поръчана на стандартна Ок3 за 299 лева?

Редактирано от Cvetomir
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами обади им се да питаш бе.

Не зная какво включва при стандартната.

При рс-а включваше джанти 18 Джемини антрацит,черна маска,черни огледала,лайсни с лого рс чалъндж,лап-таймер и цветен макси дот.

Но цената е дста висока към 920лв беше,сега не ми се проверява.и се чакаше за този пакеп поне 8-9месеца!!!!

При нормалната,заради цената ще включва по-малко неща,питай и пиши после.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам този пакет, определено вози по-твърдо колата, и е малко по- вдигната, вече зависи от нуждите ти. Аз прецених, че на бг пътищата, и при положение, че искам да ходя на излети по планините и разни вили и т.н., си заслужава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.