Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Шкода Фелиция 1.6 MPI


akinava

Recommended Posts

Искам да попитам и предварително благодаря за отговорите ,та значи вече 6-та година си търкалям по пътищата на България и съм си доволен ,защото който каквото и да казва евтина подръжка и вече съм минал над 130 хиляди километра и извънградско ми харчи максимум 5 литра на 100 км ,а карам само на бензин ,но всичко зависи от задкормилното устройство ,а пък и аз си карам от няколко години доста спокойно.Та на въпроса ми да дойда,заради спукан разширителен съд преди две -три години я карах около 500 км преди да забележа ,че водата ми е наполовина ,което доведе до себе си пушек зад мене.Това с времето доста ме изнерви ,защото като я опънех над 100 км в час започваше да пуши отзад и ми беше неудобно заради хората зад мене ,пък и да не говорят тоя с нефела харчи колко бензин толкова и масло.И така лека полека тази година реших да сменя сегменти,гумички и т.н. -спря да пуши и върви като луда пак .Но след смяната ми блокира за незнам кой път тъпият китайско -чешки термостат на затворено положение както обкновенно ,смених го обаче като карах на дълго седеше на почти максимума( незнам колко градуса са ,защото няма числа).Смених водната помпа и накрая майстора ми отказа да сложи термустата и ме пусна така.И чудо откак съм я взел трети ден съм полудял ,откачил и немога да я карам.Пуснали консумативи като загрее почва да играят оборотите и почти гасне ,направо откачам.Знам че това е дроселовата клапа проверих я ,обаче съм си я сменил преди няколко години и днеска го почистих ,не се промени нищо и дръпнах жилото на газта със зегерката ,ама така не се кара.Та се чудя ,дали е дросела или липсата на термостат дава някакви грешки към компютъра и заради това ми играят така оборотите.И моля ви се кажете някой читав майстор в софия ,да си дам колата да я погледне и да си я покарам още година две .

Мерси предварително за отговорите ,надявам се да съм бил изчерпателен 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

а да и отбележа,тази сутрин като запалих си вдигна оборотите както си трябва ,затова ми се върти в главата че не дроселовата клапа ,въпреки че я юрках 4 часа по софия ,защото жената ми се качи на главата и може и вече да се е счупила :( Мисля че не казах коя година е ,та 1997 година 

Редактирано от akinava
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи да кажа след днешното преслушване през компа ,почистване и т.н. се оказа слава богу че е заминала МАР сензора,не отчита входящата температура.Та значи сега търся такъв някой случайно да предлага.Мерси

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

МАР (то май се води MAF хич не им разбирам термините) сензора мери разреждането в колектора , а не температурата на входящия въздух ... като махнеш дроселовата клапа и има ли масло в колектора е ясна работата ... миеш бършеш и караш дорде пак се събере и като ти писне да миеш може да намериш от къде го качва (ако качва масло във филтъра де).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

то е 2 в едно датчик мап и температурен

чрез промяната в налягането в колектора,разбира колко въздух поема мотора

то е мап,работещ като маф

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

то е 2 в едно датчик мап и температурен

чрез промяната в налягането в колектора,разбира колко въздух поема мотора

то е мап,работещ като маф

 

Точно и ясно казано  :PDT_Armataz_07:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.