Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Виене на двигателя


tixi99

Recommended Posts

Здравейте колеги. От 2 дена съм с Фабиа 1,2 л/ 47kW  и ме изненада един проблем на двигателя. При студен двигател всичко е наред, но като загрее колата, се появява един шум подобно на виене (свистене) отпред в дясно.Звукът се появява периодично с подаване на газта и с отнемането й изчезва. Другото което е, че не е постоянно, ту се чува, ту заглъхва. забелязах, че проблема се появява и при спрян автомобил, но винаги с подаване на газ. При отнета газ всичко си е наред. Слушах двигателя но немога да се ориентирам от какво може да е , сефте съм с Шкода. И другото което забелязах , че при този шум от вътрешната страна на калника (дясно) като чели се получава някакво вибриране , но тук??? може и да ми се е сторило за разлика от шума.

Незнам дали подобен проблем е дискутиран досега, прегледах , но невид, ако е имало моля да бъда извинен. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Климатика работеше ли когато се чува това виене или не? Ако е работил, другия път като се чуе виенето, спри климатика и виж дали виенето няма да спре.

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Здравейте, забравих да го напиша. При пуснат и при спрян климатик, както и на пуснат и спрян вентилатор ефекта е един и същ. И това се случва след като стрелката за температура стигне нормалната си стойност. Незнам да не и вентилатора на радиатора, но той едва ли ще се влияе от подаването на газта. Днес забелязах, че при подаване на газта се започва виенето, но с продължаване да натискам изчезва. Ще я карам на сервиз явно, но ще бъда много благодарен, ако някой ми предложи такъв от, който е доволен в Пловдив или региона наблизо. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Здравейте, проблема е отстранен след посещение в сервиза поставил газовата уредба. Установи сe, че проблема е известен на тях и се отстранява, чрез натягане на пружинка в изпарителя. :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.