Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Изпотен фар-Фаворит?!


plovdiv123

Recommended Posts

 След тези обилни дъждове напоследък, гледам единият фар много се изпотил отвътре. Как може да се отстрани този неприятен ефект? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

прегледай го да ли някъде да го цъкнало камъче и да има дупчица при мен това беше проблема виж да ли капачките са легнали плътно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Сваляш фара, предполагам е като фара на Фелицията с разглобяемо стъкло с щипки, отделяш стъклото от самия фар, зачистваш уплътнението, измиваш стъклото, залепяш уплътнението със секундно лепило и като просушиш всичко затваряш. При мен от вибрациите на колата и прахоляка от "чистите ни улици" се беше натрупала мръсотия и влагата проникваше вътре. След тази процедура се оправиха нещата. Ако има проблем и след това- повтори всичко, но при затварянето сложи и силикон по уплътнението.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стъклата на Фаворита са лепени и трябва да се реже силикона и да се сложи нов ... секундно лепило няма да свърши работа

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От чисто любопитство - колко струва чисто нов фар за Фаворит? Струва ли си времето и материалите за ремонт на стария, или ще излезне по евтино да си купиш нов, който ще има и някаква гаранция (предполагам)?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

 Нов фар незнам колко струва, предполагам че втора употреба няма да е много скъп. Огледах го. но никъде не видях пукнатина или нещо друго, може би ще трябва да се отвори или да потърся нов?! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Фарът ми все повече се превръща  в аквариум. Може ли малко инструкции, как се разглобява и как да го събера после?Изпуска отнякъде- незнайно откъде, от иглени уши влиза, поне отпред няма нищо видимо. В същото време, ако намеря нещо на сметка- втора употреба, ще го сменя веднага, но поне засега не е изскочило нищо, така че моля за съдействие!?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах същия проблем ! Оправих го без да отлепям стъклото на фара ,а просто запълних горния ръб със силикон (между стъклото и пласмасата на фара запълваш улейчето ).При мен се оправи и няма нито запотяване от тогава нито вода .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаш предвид да го мина отзадната страна, където е залепено стъклото за пластмасовото тяло, след като се вдигне капака? Отпред съм го обрамчил със силикон преди две години, но въпреки това отнякъде прониква!?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Правех едно време един трик , защото с купуването на колата я центрирах и отлетяха двете стъкла , но това беше повод да си сложа новата маска :D

Та какво правех тогаз - когато се появи влага свалям фара , откривам къде силикона пропуска (най-често това са шупли) , минавам целия фар , изчаквам да стегне силикона и след това карам поне един ден с включени фарове и свалени капачки , докато се изпари водата , след което още докато са врели слагам капачките и повече влага не е влизало ... желателно е да се кара без капачки в сухо време.

Другото , което съм гледал само по Дискавъри е запушване на вентилационните отвори ... в нашия случай това е едно Г - образно маркуче в единия от горните ъгли на фара.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.