Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Задържащи спирачки


nutter

Recommended Posts

Здравейте,

 

От известно време имам проблем с моята Felicia 1.3MPI, '98. Забелязах, че когато колата е нагрята, особено като е била напечена от слънцето, и шофирам, педалът на спирачката ми задържа едно ниво под нормалното. Съответно спирачките задържат и колата стои на спирачка, докато не върна педала назад с крак. Забелязах, че това се получава само докато колата е запалена и съединителят е натиснат. Когато вдигна крак от спирачката и остане навътре, като вдигна крак и от съединителя и спирачката също се връща в нормално изходно положение. Първото ми предположение беше нещо уплатненията да се надуват от топлото, понеже нощно време го няма този проблем, но ме посъветваха, че не е от това. Заради този проблем сменях спирачна помпа с чисто нова Metelli + спирачна течност, но проблемът си остана. Съмнението ми е ако някъде има ръждясало жило или нещо подобно, което да задържа, когато сервото работи и спирачката е мека. Когато колата не е запалена педалът се връща нормално, също и когато съединителят не е натиснат, независимо от дали е запалена или не.

 

Та някой може ли да ме ориентира къде може да е проблемът и какво да гледам? Надявам се, че го обясних достатъчно добре, но кажете, ако трябват някакви подробности още. Благодаря предварително! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Залегни и виж зегерката на оста на педалите дали си е на място ... обикновенно зегерката се протрива и изпада и запчова леко оста на педала на съединителя да се вади и да променя съосието и започва педала на спирачката да се движи заедно със съединителя . Не знам дали се продават отделно зегерки по магазините , но са еднакви и за Фаворит и Фелиция .

Представлява U - образна ламарина с отвор и шлиц.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.