Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем с боята


Lachezar

Recommended Posts

Колеги, преди няколко дни установих, че по покрива, предния капак и още няколко елемента на колата имам нещо като фини капки смола или нектар от дърветата, под които паркирам Шкодака от време на време. В автомивката в която бях, ми казаха, че това не се мие, а трябва да се ходи някъде на полиране/пастиране. И наистина не пада със стандартно миене, а и с по-старателна намеса от моя страна.

 

Може ли да ми кажете дали е вярно и ако не - ще дадете ли съвет как да махна тази гадост без да увредя лаковото покритие - дали в някоя по-качествена автомивка или с някакъв специален препарат?

 

Ако пък е вярно - дали от каското се покрива такава щета или трябва сам да си покрия пастирането?

Редактирано от Lachezar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз по моята имах сходен проблем. Тази смола през деня когато се напече става много твърда и не подкежи на измиване с водиструйка. Пробваи сутрин когато е паднала росата тази смола е мека и се отмива с вода. Може да се наложи да поизчакаш есените дни когато росата е по обилна. Или сутрин да поливаш с вода докато се получи същият ефект.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Получава се когато колата престои под кестени - това е йод. Все едно е накапана с ръжда. В по-готините автомивки имат препарат точно за това. В мивката където се мия ползват препарати на ATAS - имат си препарат за кестени , който сваля на мига , само че го правя на края на сезона когато спре да капе тази гадост.  ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://skodaclub-bg.org/forum/index.php?/topic/37668-как-се-премахва-борова-смола/?p=293540

Трябва по-скоро да махнеш смолата, защото ще ти изяде лаковото покритие!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, преди няколко дни установих, че по покрива, предния капак и още няколко елемента на колата имам нещо като фини капки смола или нектар от дърветата, под които паркирам Шкодака от време на време. В автомивката в която бях, ми казаха, че това не се мие, а трябва да се ходи някъде на полиране/пастиране. И наистина не пада със стандартно миене, а и с по-старателна намеса от моя страна.

 

Може ли да ми кажете дали е вярно и ако не - ще дадете ли съвет как да махна тази гадост без да увредя лаковото покритие - дали в някоя по-качествена автомивка или с някакъв специален препарат?

 

Ако пък е вярно - дали от каското се покрива такава щета или трябва сам да си покрия пастирането?

 

Пробвай автомивката на Сребърна на една пешеходна пътека малко след Парадайс в посока Стрелбище.

Миналата година бях минал през прясно сложена пътна маркировка, предните врати и калниците бяха целите в боя, напръскаха я с нещо седя около половин час и всичко си падна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря много за съветите, колеги. Ще пробвам с друга автомивка тази седмица, a и ще се подсигуря за друг път със закупуването на един препарат, за който ми каза Pepino.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.