Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Octavia 3 дилемата 90кс. или 105кс.


miro_gsx

Recommended Posts

Колеги, прочетох предишни ваши мнения по темата,но основно за мен дилемата не е в това дали да е N1 или не а в това дали ще има осезаема разлика в ускорението на автомобила.И дали тази разлика е конструктивна в автомобила или е само от настройка е софтуера.

Редактирано от pepino
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега за дизел или за бензин питаш?? При бензина гледам че разликата в ускорението до 100км/ч  е 1,7сек. Абе за Октавия , разбира се че 105 коня ще е по добре.

http://www.skoda-auto.bg/pricesandfinancing/Documents/catalogues/Catalogue%20Octavia%20BG.pdf

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да усетиш разликата :) Вземи 90-ката, хем данъка няма да ти е 300лв - ПЪРВИТЕ 5 години.

 

Поздрави

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе разликата е осезаема-аз ги тествах и двете. 90-тката беше ужасно дразнещо слаба и мудна-аз лично не бих си го причинил, въпреки, че не съм състезател. Просто на тази кола 90 коня са безумно малко. Най-добре направи тестдрайв и с двете и си прецени сам, за да не съжаляваш после.

Редактирано от Lachezar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При голф 1.9 пд има и съм карал 90 коня вариант.Имаме на подръжка такъв.Сравнено със 105 коня мотора,не виждам голяма разлика във вървенето.Предполагам и при новите ще е така минимална.При старите турбините са същите ,само на 90 коня дюзите са малко по-малки като дебит.

Примамливо е ниския данък.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги дилемата приключи в събота. Поръчах Octavia III 1.6,105к.с(дизел),дано изборът да си заслужава.Благодаря на всички включили се в темата. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега fhman според мен никак не е малко 90 работни дни. :(

От моя собствен опит, а и от данните колегите мога да ти кажа, че няма да ти се наложи да чакаш повече от два месеца.

Редактирано от Lachezar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито и от мен.

Чудесен избор си направил,ще го преглътнеш по-вис-данък първите 5 год.

Какъв цвят е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Данъка няма да е висок тъй като ще е N1.Цветът е СПОРТНО СИН МЕТАЛИК(но с тези 105 к.с няма да сме много спортни. :D )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.