Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Online shop skoda - Мнение ???


Recommended Posts

  • Отговори 52
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Gerdjikov

    10

  • Izolini

    6

  • Stoyan_B

    6

  • stefan l

    5

Най-много писали в темата

В алито плаща братчеда с някаква негова служебна карта, пък аз му давам парите в брой. Изобщо имам някакв страх от плащане онлайн, до сега съм поръчвал по интернет само с наложен платеж  :blush:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:plate_sorry:

Аз пък от 8 години ползвам PayPal с няколко карти и досега никога не е имало проблеми. Поръчвал съм стоки от и-бей на стойност над 1000 лева за това време. Редовно, всяка година поръчвам масло за колата от човек там, както и други неща. Никога не съм поръчвал от ebay.com, ами от ebay.co.uk и ebay.de, защото от там няма мито и други уловки :) От .com има много уловки, както и разправии с митници, ако стоката е над еди колко си лева - 30 евро или 30 лева, не си спомням точно колко беше. Затова и не съм поръчвал от .com никога. Някои стоки идват и от Китай, но винаги са били под 20лв. Големите покупки са ми предимно от ЕУ държавите.

 

Едно приятелче, по същата схема, е направил над 16 000лв, ама той редовно поръчва всякакви неща.

 

Поздрави :dog:

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никога не съм плащал мито за китайски стоки, но пък и най-скъпата ми поръчка е към 300 лв. От Сащите - винаги и ми начисляват и ДДС върху шипинга.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми той принтскрийна е самата поръчка с кодове, бройки, единична цена и обща стойност, колега  :)

attachicon.gifOrder.jpg

 

Ок, но ще е по удобно ако всеки си го въвежда в .xls, за да може лесно да се обработи и да се консолидират поръчките на 10-15-20 човека. .jpg файлът предполага визуално прехвърляне, водещо до грешки. Предполагам, че поръчката няма да стане от сайта, а с мейлинг към конкретен човек, на който да се изпрати цялото количество в подобен на .xls файл (при положение, че са трудни с английския език, ще трябва да търсим конкретно лице там, което да се заеме с поръчката ни). Това са само мои предположения и предложения за улесняване на организацията. 

Редактирано от Gerdjikov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никога не съм плащал мито за китайски стоки, но пък и най-скъпата ми поръчка е към 300 лв. От Сащите - винаги и ми начисляват и ДДС върху шипинга.

Две тотално грешни неща!................ ДДС върху цената на транспорта от държава извън ЕС .... не проумявам кой прави това и ЗАЩО??!!

Относно Китай е малко по-различно - митото зависи от вида на стоките, но ДДС-то е задължително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ок, но ще е по удобно ако всеки си го въвежда в .xls, за да може лесно да се обработи и да се консолидират поръчките на 10-15-20 човека.

...

И .xls си имам, колега, то без него и на мен не ми е удобно. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

 

Писал съм на чехите и ще почакам до вторник отговор,ако няма ще се пробвам да се разберем по телефона,как стоят нещата относно поръчките.

 

П.С. Пробвах да се регистрирам,но не ми  позволи да вкарам наш пощенски код,приема само чешки. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Между другото, сигурно всички може би знаят, в официалния чешки сайт на Шкода има електронен магазин. В него цените на някои неща са до 30% по-ниски от тези в Еуратек. Като цяло всичко е по-евтино. Писах им дали доставят до България, а те ми отговориха, че не доставят и да се обърна към дилър на Шкода в България. А следващият ми въпрос защо цените в България са толкова по-високи от тези в Чехия остана без отговор :).

Редактирано от Илко Такев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз като им писах мейли ги питах точно за 1Z1941017Q и 1Z1941018Q фарове с лупи за Скаут, тогава имаше промоция комплект фарове за около 6500 крони. Мога ли да се присъединя ако стане поръчката?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бая сме желаещитете с 1,9ТДИките да минем на ксенон явно. Просто какви пари искат и за употребявани лупи не е истина, а Депо-то не е оферта, поне за мен, а и са 350-360 лв пак :ranting: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така равносметката е следната:

 

Писах им на играчите(два пъти)-отговор никакъв,

Днес им званях на дадените телефони-вдига една кака и почва да пере на чешки,инглиш йок :)

 

Ако някой има приятел познат който да говори чешки ,да ги пробва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стояне, пробвай ги отново след 1-2 дни. Може да случиш на някой английско говорящ. Освен това в мейлите им пиши, че заявката ни няма да е безобидна като цифра - пиши им 1000 евро да видим дали ще реагират. Притискай ги!  :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така равносметката е следната:

 

Писах им на играчите(два пъти)-отговор никакъв,

Днес им званях на дадените телефони-вдига една кака и почва да пере на чешки,инглиш йок :)

 

Ако някой има приятел познат който да говори чешки ,да ги пробва.

 

 

Стояне, пробвай ги отново след 1-2 дни. Може да случиш на някой английско говорящ. Освен това в мейлите им пиши, че заявката ни няма да е безобидна като цифра - пиши им 1000 евро да видим дали ще реагират. Притискай ги!  :D

Колеги, пак питам дали не искате да се свържа с мой бивш колега, който говори чешки и да проверим за какво става дума?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз нямам нищо против. Важно е да се изговори с тях, че ако не доставят до България, ние можем да си вземем поръчката директно от техния склад с местна фирма, която да уточни детайлите по организацията по товаренето. Поне с това мога да се ангажирам аз.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Lachezar, би било супер ако имаш човек с чешки да се свърже с тях и разпита за схемата, която предлага колегата Gerdjikov.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей тез чехи много опасни :)

 

Днес като им писах,че искаме да купим стока за 1000 евро веднага ми отговориха  :D

 

Но отговора беше,че не изпращат стока извън чехия,ако сме имали човек там,той да отиде при тях и да вземе нещата които искаме.

Иначе нямало как да стане.

 

Еми колеги това е положението. :dash:

 

Ако някой има случайно роднина в чехия може да се пробваме.  :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно! Пише го в сайта наистина, но фактически мисля, че не предлагат услугата да доставят до България след покупката... поне не директно с тяхната мрежа, но пък това получателя какво го интересува!  Ако искайте пробвайте ги, само незнам колко кинти ще искат (предполагм % от стойноста на поръката) Въпросът обаче с online shop-а е по-скоро е друг, ама нека Стоян да каже какво е видял и прочел.

Редактирано от Gerdjikov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За триъгълната логистика на Еконт - не съм сигурен, дали не е за България само, но ако имат и в Европа - ще е доста парички, да.

 

Когато Жорката (Odin) ми изпращаше спойлерчето от Прага, той ми го прати там в офис на UPS, а в България дойде с Еконт - т.е. Еконт работят с UPS за Чехия - за другите страни не знам.

 

Цената на доставката за 2 килограма и един метър спойлерче - 50-60лв, не помня точно колко е цената. Та... за такива големи покупки и т.н. може и да стигне 50% от стойността, да Ви е доставка, а може и повече...

 

Поздрави

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шафте  :banger_2: точно това имах предвид..... но не харесвам да боравя с конкретни имена на куриери. Изместихме темата, т.к. пак казвам доколкото разбирам, on-line shop-а е този, който е проблемен (неполучени плащания, неприготвени поръчки, липсващи артикули). Поне така разбрах, не съм го чел лично аз.

Редактирано от Gerdjikov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.