Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Гуми Дейтън


Recommended Posts

Матадор са доста напреднали технологично, което е задължително щом произвеждаш за тежкотоварни в Словакия. За съжаление Барум, както и Дейтън (да върнем малко темата) се произвеждат в RO. Ако бъркам поправете ме....

Редактирано от Gerdjikov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И Барум и Матадор са фирми на Континентал и могат да се произвеждат навсякъде където има завод на Континентал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И Барум и Матадор са мнооого по добри гуми от дейтън.

Да нямаш опит от фабията с дейтън?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И Барум и Матадор са фирми на Континентал и могат да се произвеждат навсякъде където има завод на Континентал.

Твоите Барумки къде са произведени? Нали обсъждаме това, което е на БГ пазара или аз бъркам нещо?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да нямаш опит от фабията с дейтън?

Имам.

Много дразнят.Как ще ги изтърпя няколко години.Колата направо спира като ги сложа.Изключително високо съпротивление при търкаляне.Посредствена работа при проектирането....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Твоите Барумки къде са произведени? Нали обсъждаме това, което е на БГ пазара или аз бъркам нещо?

Пише на гумата, че са произведени в Португалия, а са купени от Маджо от Интерпан.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Лятната ми Fulda са по-меки от зимните ми Dayton.... Никога повече няма да погледна тази марка и да си купя гуми без да ги пипна  :nea:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Лятната ми Fulda са по-меки от зимните ми Dayton.... Никога повече няма да погледна тази марка и да си купя гуми без да ги пипна  :nea:

За това си прав. Обаче не те виждам как ще опипаш сместа при всички възможни температури на които може да ти се наложи да караш =) Истината е, че избора на зимни гуми в България започна да става много сложен. Ако говорим за летни - няма проблем. Да е над 5-6 градуса си ОК, пък ако ще и 40 да е. Но като говорим за зимни не е точно така. Къде ли другаде по света можеш да караш на -18 и +15 в една и съща седмица  :unsure:

Иначе по темата...Гледам цените на Дейтън и виждам, че са с около 15-20 лв. под цената на Гиславед например. Аз компромис с гуми през живота си не съм правил, но всеки си има вкус. Въпроса ми е обаче, за 80 лв. разлика при четири чисто нови гуми, заслужава ли си? Все пак не говорим за 250 лв. разлика...Освен това, дали Дейтъна втория сезон ще става за нещо? Защото Гиславедa със сигурност!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

 

Не ми трябва да я опипвам при всички температури, а просто да я пипна! Като ги купувах в Дианата нямаше изложена мостра а ги бях харесал по шарка в NET-а...  :censored:  Сега ги карам 3-ти сезон и грайфера почти не е мръднал, нито като дълбочина, нито като твърдост !!! Това НЕ е никак хубаво за една зимна гума, само да изглежда. Да на сняг и с това 4х4 ми е добре, но на влажно или не дай боже лед...УжасТ   Държат се точно като РЕгенератките ми на Malatesta на времето 2-сезона и задни ако не са криви  ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карам трети сезон с Дейтън - никакви проблеми. От малкото сняг и дъжд за тази година все още се държат добре. Ако изкарат още един сезон ще е супер. За парите, кото платих съм доволен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най евтината гума ако е добра значи си с късмет. Карал съм подобна евтиния само веднъж преди повече от 10 г., след като ги купих една от тях за месец се обалончи в края на брекера. Рекламация не беше приета, защото според търговеца било пълно с дупки и съм минал през някоя от тях, гумите били евтини и защо съм се занимавал с рекламации, а не съм си купил една друга...  Т.е. неговата гаранционна карта се оказа парче хартия. Таз гума я направих с бандаж и монтирах задна, но от тогава евтина гума не поглеждам. Чел съм, че и някои от евтините не се балансират свестно. Просто криви. Може да си случил на що-годе прави, но това няма как да се разбере преди да се монтира на джанта.

Редактирано от ogich
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.