Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Октавия 3 инспекция бордови компютър


mravkakaratist

Recommended Posts

Здравейте колеги, от няколко дни на бордовия компютър ми излезе съобщение INSPEKTET IN (гаечно ключе), 15 DАYS, като съответно всеки ден дните намаляват. Точно след толкова дни автомобила става на 1 година и е заложено на бордовия да ме предупреди да вляза в сервиз за преглед на целия автомобил (за смяна на маслото съобщението е друго). Някой знае ли комбинацията от бутони лостчета и т.н. с която се зачиства това съобщение, тъй като съм далече от сервиз и нямам възможност да отида скоро, поради това че съм ангажиран.

Ако някой има идея да сподели. Става дума за Октавия 3 1.4 TSI 140 к.с. Бордовия е най обикновен, нивото не е елеганс.

Редактирано от mravkakaratist
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Reset - Inspection
› Switch off the ignition .
› Press the button 6 and keep it pressed down.
› Switch on the ignition and keep button 6 pressed down until the following
message displays.
Reset inspection service – are you sure?
RESET SERVICE
› Release and then press again the button 6

 

-При поставен ключ натискаш бутона който е за нулиране на пробега (trip reset) и го задържаш.

-Даваш на контакт и държиш бутона докато се появи следното съобщение:

     Reset inspection service – are you sure?
     RESET SERVICE

-Пускаш бутона и после го натискаш пак.

 

Има забележка, че ако клата ти е с променлив сервизен интервал, нулирайки по този начин интервала, компа превключва към фиксиран сервизен интервал.

Странно е защо ти се е появило това съобщение. Моята вече стана на една година и нищо не е излизало.

 

п.п. Като задържиш тоя бутон първо ще се появи съобщение "Reset oil change service?" и после 'Reset inspection service – are you sure?" Да не нулираш първия погрешка :)  Горното го има в книжката, ако си я носиш.

Редактирано от fhman
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси колега, свърши ми страхотна работа !  Като го анулирах ми изписа 364 дни...до година по това време пак ще очаквам това съобщение на компа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако смениш масло междувременно най-вероятно ще ти го рестсртират отново

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.