Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Подобряване на клаксона на Октавия 2


Nikolas_N

Recommended Posts

Здравейте,

 

Реших да си обшия волана с кожа. За целта е необходимо преди да се демонтира той, да се свали въздушната възглавница. Как става това, може да се види тук: http://www.youtube.com/watch?v=x3ZwSbs3wT4 .

След свалянето забелязах, че за задействане на клаксона са монтирани 4 контакта, а са свързани само двата долни.

post-342-0-93028000-1415223848_thumb.jpg

Много пъти съм се ядосвал, когато не успявам да свирна, натискайки клаксона в горната част. Вероятно производителя е имал нещо в предвид, за да реши така свързването, но аз реших да подобря функционирането. А това става много лесно - с 2 кабелчета с 2 обувки (аз използвах прави, пригаждайки ги като ъглови). Обувките и кабелчетата изолирах допълнително с черен термосвиваем шлаух, като преди това ги кербовах и запоих. Към оригиналните обувки се запояват другите краища на кабелчетата (трябва да се извадят преди това, за да не се стопи пластмасата около тях!).

post-342-0-28582400-1415224177_thumb.jpg

post-342-0-39999800-1415224196_thumb.jpg

 

Следва монтирането на въздушната възглавница, като преди това се откача акумулатора и се изчаква няколко минути!!!

 

Надявам се темата да е полезна.

:flag_skoda:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.