Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Superb 3 - Представяне и новини за модела


bega4kata

Recommended Posts

  • Отговори 218
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • shaft

    27

  • Samo

    17

  • Milen Dimitrov

    13

  • igeorgiev82

    13

Най-много писали в темата

Относно доставката: някой потвърдил ли е инфото и от ЕТ, защото вчера видях супърб 3 L&K 4X4 регистрирано и човека си го караше като пич ... ? От къде да го е получил ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да е било мостра. Когато показаха Octavia 3 vRS на Пловдивския панаир бройката на панаира също вече беше продадена. Това беше доста преди да доставят първите поръчани.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

супърба който сте видели предполагам е комби цвят росо брунео  L&K дизел 4x4

Редактирано от skodafen
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, този, който видях бече тъмно сив седан L&K 4x4. Не видях дали е дизел или бенз, но казуса тук е за 4х4-то, което както колегата потвърди доставката е 120 раб.дни.

 

супърба който сте видели предполагам е комби цвят росо брунео L&K дизел 4x4

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има нещо което не мога да разбера :

 

PNG - Smart Light Assist с мултифункционална камера, Lane Assist и Blind Spot Detect - 656 лв (за L&K)

PWC - Lane Assist, Blind Spot Detect и мултифункционална камера - 669 лв (за L&K)

PWZ - Light Assist - автоматичен контрол на светлините с мултифункц. камера и Lane Assist и Blind Spot Detect - 401 лв (за L&K)

 

А сега ако може някой да ми каже каква е разликата м/у тези три есктри....и цената им е различна...

 

И друго - каква е разликата м/у Light Assist и Smart Light Assist ?

Редактирано от simichoil
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Smart Light Assist - са резките който светят във фаровете, също така това са и така наречените активни фарове, който се превключват автоматично от дълги на къси ако камерата засече че срещу вас се движи автомобил, или се движите на осветен участък от пътя

http://www.team-bhp.com/forum/attachments/international-automotive-scene/1344046d1424804098-2015-skoda-superb-official-preview-126-dsc06902.jpg

 

Light Assist е само дневните светлени  без резките

http://indianautosblog.com/wp-content/uploads/2015/09/2016-Skoda-Superb-headlight-at-the-2015-Chengdu-Motor-Show-900x600.jpg

Редактирано от Hyper
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм....т.е. излиза че PWC и PWZ - дето пак струват една камара пари - нямат тази екстра да се променя светлинния сноп - ако има кола отсреща ??? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Lane Assist, тази функция е за следене на лентата, а Blind Spot Detect следи мъртвата точка. така че PWC само стува една камара пари. Аз като си избирах функциите на колата, им звънях като луд да ги питам кое какво е точно, заради многобройните и безсмислени комбинации с Lane Assist, Blind Spot Detect, Smart Light Assist, Light Assist, най добрата комбинация е PNG - Smart Light Assist с мултифункционална камера, Lane Assist и Blind Spot Detect - 656 лв (за L&K)

Редактирано от Hyper
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

За 55 бона “става“, но почти “базово“ - няма смисъл, явно.

 

Поздрави

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Нов съм във форума, и като за първи пост реших да се похваля.

Поръчахме си Супърб Style. С още едно две неща като защита за лоши пътища, кора под двигателя, резервна гума , тапицерия с добавака Alcantara ,PNG - Smart Light Assist с мултифункционална камера, Lane Assist и Blind Spot Detect ...

Поръчката е направена на 17 октомври и до сега все още няма очаквана седмица за производство. Срока за доставката по документи е 120 раб. дни.

Явно имат дотса поръчки.

Информацията която ми дадоха неофицилано е че имало забавяне заради 220v модул , съответно ако го премахна би могло колата да излезе малко по рано.

За PNG - Smart Light Assist с мултифункционална камера, Lane Assist и Blind Spot Detect и на мен ми казаха също че е най добрата комбинация.

Интересно че в момента са премахнали част от опциите за модела в конфигуратора, липсва опция да се поръча със стоманена резервна гума например, n1 сертификата вече е безплатен.

За сметка на това обаче Front Assist - адаптивен темпомат за скорост до 160 km/h са му вдигнали цената двойно и вече е почти 1200лв

Редактирано от Samo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Нов съм във форума, и като за първи пост реших да се похваля.

Поръчахме си Супърб Style. С още едно две неща като защита за лоши пътища, кора под двигателя, резервна гума , тапицерия с добавака Alcantara ,PNG - Smart Light Assist с мултифункционална камера, Lane Assist и Blind Spot Detect ...

Поръчката е направена на 17 октомври и до сега все още няма очаквана седмица за производство. Срока за доставката по документи е 120 раб. дни.

Явно имат дотса поръчки.

Информацията която ми дадоха неофицилано е че имало забавяне заради 220v модул , съответно ако го премахна би могло колата да излезе малко по рано.

За PNG - Smart Light Assist с мултифункционална камера, Lane Assist и Blind Spot Detect и на мен ми казаха също че е най добрата комбинация.

Интересно че в момента са премахнали част от опциите за модела в конфигуратора, липсва опция да се поръча със стоманена резервна гума например, n1 сертификата вече е безплатен.

За сметка на това обаче Front Assist - адаптивен темпомат за скорост до 160 km/h са му вдигнали цената двойно и вече е почти 1200лв

 

N1 не е безплатен - просто имат грешка в калкулатора. 

Доколкото разбрах изцяло отпада екстрата за 220V модул - поне при мен така стана .... отпада от конфигурацията. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

T.e. да очаквам че и при мен ще го махнат ?

Аз имах 220V в предната кола и екстрата си струва осовено ако се пускат таблети или лаптопи и имат нужда от зареждане.

Иначе предложиха да ми свалят 200лв от цената ако се откажа...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

T.e. да очаквам че и при мен ще го махнат ?

Аз имах 220V в предната кола и екстрата си струва осовено ако се пускат таблети или лаптопи и имат нужда от зареждане.

Иначе предложиха да ми свалят 200лв от цената ако се откажа...

 

Нямам идея....наистина. Директно казаха, че тази опция отпада и цената ще е с ~ 200 лв надолу !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Нов съм във форума, и като за първи пост реших да се похваля.

Поръчахме си Супърб Style. С още едно две неща като защита за лоши пътища, кора под двигателя, резервна гума...

Нямам думи, вече и резервната гума стана екстра!

Хубаво е сайтовете с употребявани автомобили да я добавят към списъка си!

Ма погледнато от друга страна, няма какво да му се чуди човек, след като и едни гумени стелки не могат да сложат, а ги дават с найлоните.

Иначе честито за поръчаната нова кола и много хубави моменти с нея пожелавам!

Редактирано от sotef
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Резервната гума е разбираемо да е като екстра....просто сега слагат един ремонтен комплект който :

     - по-евтин

     - по-лек

     - не всички могат да ползват крикове, да махат слагат гуми (визирам жени, възрастни хора и не на последно място някои мъже). 

 

Хората в белите държави им трябва само да стигнат до най-близкия град - и да им оправят там гумата !!! А този комплект който слагат - стига за толкова (поне според производителя) 

Редактирано от simichoil
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За България това си е "must have".

Първата по сериозна дупка и като се среже гумата не дай боже с тоя комплект си за никъде.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито колега!

 

За сметка на това обаче Front Assist - адаптивен темпомат за скорост до 160 km/h са му вдигнали цената двойно и вече е почти 1200лв

На мен ми струваше към 900 лв., барабар със city emergency brake. 

С какъв мотор е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито колега!

На мен ми струваше към 900 лв., барабар със city emergency brake. 

С какъв мотор е?

2.0 дизел 150к.с., но с механична с.к. Поради тази причина ме отказаха да го слагам като екстра.

city emergency brake мисля че е стандартна за Style?!? или поне го няма в допълнителните пакети.

Редактирано от Samo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хората в белите държави им трябва само да стигнат до най-близкия град - и да им оправят там гумата !!! ...

Или да си викнат пътна помощ на място :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

От премиерата досега съм видял само един Супърб седан по улиците.С нови Пасати е пълно.

Как си го обяснявате?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.