Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Бензин или Дизел?Кое гориво предпочитате и защо?


milen1914

Recommended Posts

Искам да попитам кое гориво предпочитате за вашата кола и защо?Аз бях на бензин преди а сега минах на дизел и съм много по доволен!Много добра икономия на колата и си мисля че има по малко ремонти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм на дизел за сега . Не съм пробвал да и' сипвам бензин . Трябва да пробвам , може да стане по-тиха , ама бензиновите май горят повече .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз карам само печки в последните 10 години, но не съм фанатик. Даже се колебаех за РСка когато купувах моята. Общо взето е въпрос на вкус.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Заклет дизел фен съм, може би има супер яки бензинови мотори, но не мога да си ги позволя..........

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че всеки е фен на горивото, на което е заложил и естествено ще го похвали :D Лошото в случая е, че темата бързо ще загуби добрия си тон, особено когато някой "влети" с любимо гориво - газчица :D и диалога ще се превърне в един дълъг и безсмислен спор ;)

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

........и диалога ще се превърне в един дълъг и безсмислен спор ;)

 

 

 

Аз съм учуден, че това все още не се е случило и за да не се случи по-добре да снемим посоката.Та да си кажа, че предпочитам 12-15 годишни single malt....  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз съм на бензин,до преди да взема фабията карах дизел 5-6 години.еми печката си беше по добре. :))))))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо му викате на дизела "печка" ... ако беше печка щеше да е топло около нея , а всички се оплакват зимата , че бавно загрява и им е студено :D

Аз от как се помня карам само бензинки , а последните около 15 години газифицирани за да не мисля колко съм минал и кога ще свърши горивото ... много я мразя жълтата лампа на резервоара :sorry:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И дизела и бензина си имат плюсове и минуси.За това имам и от двете.Но ако ми поставят условие да избирам да имам само 1 кола,ще е дизел определено.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе колата да е хубава, по възможност нова :) горивото не е толкова важно.

 

Аз съм имал от нова TDI и сега TSI, и за двете само хубави думи мога да кажа като прост юзър.

 

Стига сте се плашили от разхода на гориво...колата харчи колкото й сипеш :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаше време, в което и аз цепех разхода. За щастие мина :) Първта ми кола беше дизелче :) Славно време. Ама пуст мерак - да имам газ и аз. Случиха се нещата, че 'Бялото Поло - най-голямото' си отиде и купихме Вектра А. Супер си беше каката, само дето най-малкия мотор - ти натискаш газ, то не реагира. А трябва - ТИР-а срещу теб не бие спирачки да се прибереш, а ТИР-а, който изпреварваш - 300 коня... С газта поне малко спестих мангизи, но толкоз. Единственото яко беше, че колата си е комфортна и търпелива. Но я спомина един ML 270. Добре, че не отидох и аз с колата.

 

И тъй като още от времето на кака Вектра I made up my mind, сега си имам кака Шкода :) 1.9 TDI. Обичам го тоя мотор - чук е :) Има си ресурс още, а и да привърши - ше го излекуваме. Като чуя турбото нещо в корема ме загъделичква. А с един чип ще добавя малко кончета всеки случай.

 

Икономии? Както каза човека по-горе - колкото и сипеш и колкото ти е кеф. Ако някой иска да не му гори много - Smart four-two е с 3л./100 градски разход с нафта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бях заклет фен на дизелите, доставяха ми по-голямо удоволствие от атмосферните бензинови двигатели, с аналогична мощност. Но откакто почнаха да им слагат DPF филтри дизела не ме кефи и затова минавам на TSI. А и като гледам новите бензинови двигатели горят колкото моя дизелов.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.