Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Подмяна на гаранционен телефон - с нов. Въпрос за гаранция.


simichoil

Recommended Posts

Здравейте,

 

след дълги разправии с Мтел - най-сетне склониха да ми подменят телефона който е купен от тях. Телефона в Samsung Galaxy S4. Гаранцията изтича след 1 месец. Телефона имаше проблем - който те уж отстраниха - но ми го върнаха в окаян вид - с подбити ръбове - с пукната лайсна на няколко места - явно е изтърван (няколко пъти). Разправях се сума време с тях - и днес ми се обадиха да ми кажат че ще ми го подменят след няколко дена. Дали е възможно да имат на склад нови такива телефони за подмяна или продажба ? Този модел е доста стар вече - и не ми се вярва да имат нов. Това ще го проверя като ми го дадат - но друго ме вълнува повече. Как стои въпроса с гаранцията ? Дали ще ми дадат наново 2 години или просто ще сменят в гаранционната карта серийния номер с този на новия апарат ? Би било логично да е има нови 2 години - защото все пак е нов телефон и не се знае какви проблеми би могло да има.

 

Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гаранцията на телефона стандартно е 2 години от датата на закупуване. За този период ако ще и 10 пъти да ти сменят телефона, гаранцията не се удължава. Така е и със всяка друга стока.

Редактирано от winrg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С айфоните като ги сменят има разлика - нов с оригинална кутия или с бежава - фабрично рециклиран. В субару форума един колега вече 1год се съди с Мтел за замяната - дали му, нов ама стар телефон! Мтел сменят гаранционно айфоните с фабрично рециклирани - цяла тема е написал. Гледай да не се подписваш на протокол за замяна, ако не го отворят пред теб от оригинална кутия за с4. Самсунг С4 ги има още нови за продажба на много места. Не е толкова стар модел и е хубав телефон. Мисля, че при замяна гаранционния срок не се удължава.

Редактирано от belqta
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всички уреди заменени в гаранция унаследяват старата дата на покупка от гаранционната карта. То, ако се даваха нови 2 години можеше да се кара доживотно с един уред в гаранция... :tongue_1:

Не мисля, а твърдя !

Редактирано от димон
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само като допълнение към Димо - ако нямат наличен същият продукт, както и ако не се предвижда доставката му, са длъжни да ти дадат ваучер за същата стойност, която си заплатил първоначално за него. С този ваучер (примерно 800 лева, нямам идея колко е струвал преди 2 години) можеш да си избереш заместващ продукт от гамата на продавача, като ако е по-скъп си доплащаш разликата. 

Иначе е факт, че С4 на Самсунг си го има в продажба по магазините и си е добър телефон, но Мтел спряха да го предлагат, поне до колкото знам аз.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Със сигурност имат нови, все още предлагат на свободна продажба този модел. Огледай го добре да си сигурен че е чисто нов.

За Iphone дават рециклирани,като това се прави само в USA

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Принципно, ако аз щах да сменям заменям апарат, щях да ги запитам дали мога да доплатя за по-скъп. Не вярвам да откажат едни 100-200лв още. И сигурно тогава ще вземеш новия с 2год гаранция, Реално купуваш нов телефон - прихващат стойността на стария по фактура и си доплащаш разликата(това вече може да не се гледа като замяна). 

Редактирано от belqta
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има ги още нови и ще ги има още доста дълго ако съдим по продажбите на С3 - и той все още се произвежда и продава! Не мисля, че са длъжни да ти го сменят с нов и няма да го направят - ако си късметлия ще вземеш "refurbished" и трябва да си доволен.

А ти защо го прие като е бил в окаян вид? Да не би да са го сменили и "новият" да е бил в такъв вид?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има ги още нови и ще ги има още доста дълго ако съдим по продажбите на С3 - и той все още се произвежда и продава! Не мисля, че са длъжни да ти го сменят с нов и няма да го направят - ако си късметлия ще вземеш "refurbished" и трябва да си доволен.

А ти защо го прие като е бил в окаян вид? Да не би да са го сменили и "новият" да е бил в такъв вид?

 

Не съм го приемал - директно им отказах да го взема като го видях. Refurbished - ако се опитат да ми дадат такъв - ще ударят на камък. До последно ще ги тормозя - и не видя ли телефон чисто нов - запечатан да ми го отворят пред мен - с фолиа и всичко..не приемам.

Ще изчакам да ми се обадят до 2-3 дена за новия и ще видя какво ме очаква :-)

Моя си беше телефона - сверих му сер.номер и ИМЕИ - просто явно са го изтървали или знам ли ги .....

Редактирано от simichoil
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дори и нов телефон да ти дадат, гаранцията се удължава само с времето за което е сервизиран продукта. Ако са го ремонтирали 1 месец, значи с месец удължават гаранцията, като се признават датите на приемане и предаване към/от сервиза, а не датата от която си констатирал дефект.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.