Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Питане за Bolero


Recommended Posts

Здравейте.От вчера(официално)съм собственик на Шкода Октавия 1.9tdi 2010г.CD -то е Blues,и реших да го сменя с Bolero.Взех го от една авто морга,като по телефона ми казаха че не трябва код.Е да ама не.Сега чакам код.Какво го включих,ми поиска код,но имаше и едно щракане на на механиката,което след малко изчезна.Това нормално ли е,и от къде може да се вземат още две видии,тъй като моето CD беше с две,а Bolero-то е с четири.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цъкането може да е от чейнджъра, нормално е, според мен. За другото, вземаш две пластинки и дупчиш, хващаш с каквото може, там не се гледа и няма проблеми да го хванеш на кръст с оригиналните/сегашните две. Иначе по моргите има всичко, както и по магазините за крепежни елементи.

 

За код - в ЕТ, или човекът, който ти го е продал да намери кода... Забравил съм да ти кажа... Пишеш го само веднъж и забравяш за тоя код, дори да разкачаш радиото. То си го помни спрямо колата.

 

Честито!

 

Поздрави

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер. Тогава защо и моето щрака, тропа, пука, тряска, гърми, трещи и още сума ти подобни неща :) Казва му се CD Changer на това нещо, доколкото знам - досега не съм чул тих чейнджър, който при въртене да не тропне веднъж поне, но може да има - знам ли :) Радиото има място за 6 диска в себе си - докато ги избере, а и когато радиото е извадено напред, чува си се отчетливо, а когато е бутнато в централната конзола - не се чува нищо... особено, ако работи и двигателя. А пък, ако не е работило и доста време - докато се раздвижи карантията... Първия път, когато го включих, по същия начин се намести и моето и след това спря. Вкарах кодът и пак се намести, повъртя се няколко пъти - радиото почна да работи на FM и това е. До ден днешен - след месец и нещо ще стане на 1 година у мен, общо на 4-5 някъде - никога не е имало проблем с нищо досега - и дисковете работят и SD картата, която аз ползвам най-много и т.н.

 

Поздрави

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Що да не е нормално тракането ?!!! На радио СТРИЙМ е така, ако не е поставен диск в лоадера. При всяко даване на контакт се мести  SL мотора на оптиката в крайно положение , което е съпроводено И с цъкане на оптиката (нагоре-надолу) в опит да намери диск.

НОРМАЛНО !

 

п.п. като си пускаш лаптопеца двд-то не потропва ли 2-3 пъти в опит да намери нещо  !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Освен това ако останете в колата няколко минути след като загасите и извадите ключа, се чува как чейнджъра си пренарежда нещо вътре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Да допълня само , че и климатроника пренарежда клапите непрекъснато, което е съпроводено с цъкане, чукане и жуженЕ. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ех, тези вашите уши! На следващия Събор, на вас двамата с Венци, трябва да ви дадат по една грамота за "Най-чуващ"... :)

Макар наистина да щъкат гадинките, даже и обдухване се чува...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хахах, аз съм съгласен! Въпреки, че Димончето е и ”обонист” освен ”слухист”, та отстъпвам титлата... Хахахаха...

 

Поздрави

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Здравейте,

 

аз също, както и създателят на темата, си купих Октавия 2009 фейслифт и реших да подменя Blues с Bolero. Въпросът ми е - какъв е проблемът с Болеро-то, че не се намира лесно ? Предполагам цената като ново ? Липса на предлагане в България ? Ако е така, къде да го търся тогава ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предлагаше се в България, но като цяло и фейслифт много не се харчеше, защото хората не я харесваха и т.н. кой знае... Отделно тези със старата Октавия 2 трябва да сменят модул и т.н., за да не им пада акумулатора и затова не е масово срещано радиото. Други гледат към навигацията направо...

 

В чужбина, в ибей има няколко обяви за болеро. Цената му като ново е около 2300лв в Еуратек, ако се поръча, но чисто ново доскоро се намираше и за под 550-600лв от чешки сайтове като cars equipment. Идентични са с болеро за Йети, където все още се предлага. Свири несравнимо по-хубаво спрямо блус-а.

 

Поздрави

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно това е моделът, но е адски скъпо...

http://ebay.de/itm/SKODA-BOLERO-6-DISC-CD-PLAYER-RADIO-CHANGER-OCTAVIA-YETI-TOUCH-SCREEN-RADIO-L-K-/331642628555?nav=SEARCH

 

Другите, които са в списъка са за Октавия 3 и изобщо не стават! За периода 2009-2012/2013 само тези стават.

 

Поздрави

 

ПП: Моето е с този номер: 1Z0 035 156 F, като буквата накрая, колкото по-следваща е, толкова по-добре.

 

ПП2: аз бих поръчал това, ако имам да дам толкова пари и искам чисто ново: http://www.cars-equipment.com/www/en/shop/radio/oem-1z0035156f-skoda-octavia-1z-yeti/

 

Единствено и само музика може да се слуша, няма видео, не може камера и т.н. Само на китайския вариант на болерото може и камера за заден ход, след добавяне на платка струваща половин радио...

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, знам за обявите на Болеро в ebay, просто не ми се купува от чужбина.

 

А това новото от  http://www.cars-equi...ctavia-1z-yeti/, защо е на 1/3 от цената на новото Болеро от Шкода ?

 

 

Не ми трябват камери, видеа и други дивотии, искам да е оригинално Болеро, за да може да си ползвам парктроник сензорите на голям екран, "нова" кола взех, пък радиото Мелоди вътре ме връща 10 години назад в Пасат Б4-ката :)

Редактирано от one-two
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, знам за обявите на Болеро в ebay, просто не ми се купува от чужбина.

 

А това новото от http://www.cars-equi...ctavia-1z-yeti/, защо е на 1/3 от цената на новото Болеро от Шкода ?

...

Защото, когато някой производител на автомобили иска нещо да вгражда в колите си, обикновено обявява търг. Този който даде най-добрата цена влиза в схемата и цените на неговите артикули стават “с добавена стойност марка“ и респективно “оригинални“ /за първоначално вграждане/ - получават тази привилегия. Другите, които имат технологията спрямо изискванията за търга за производство на частите - отпадат, но пък си произвеждат частите спрямо изискванията, плащат лицензи и правят заместители части, които са нелоши също...предлагат се от производителя на автомобили, като заместители.

 

Взех си чисто нов кожен подлакътник с джъмбобокс и двоен заден панел - пепелник и чекмедже за чаши - за 290лв - оригинално качество, не скърца, не мирише, не тропа, мега здрав е, а за същото, само че само с пепелник - 1500лв в Еуратек. Взех го от чешки сайт.

 

За всичко е така. Тампони от 40 до 90лв/бр. в Еуратек, купуват се за 9лв/бр. същите с заличено лого на VW, за да няма конфликт на интереси от фирмата производител на частите...

 

Примери - бол. Според мен ще си е хубаво радиото и аз бих взел точно него - доставка с куриер и за 4 дни ми е в ръцете, чисто ново...

 

Поздрави

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ти е само за да си визуализираш парктроника, графиката и на "SWING"-а не е зле.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ти е само за да си визуализираш парктроника, графиката и на "SWING"-а не е зле.

 

Остави тоя акъл колега, друго изглежда Болерото в интериора

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моето Bolero го взех от автоморга в перфектно състояние за 350лв.Поразрови се из нета. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И тъй като и аз искам да сложа говорители на задните врати,четох че се прави някакво програмиране на плеъра.Едва ли някой в Бургас ще го прави,освен в Еуратек.Някой знае ли каква е цената на това програмиране?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И тъй като и аз искам да сложа говорители на задните врати,четох че се прави някакво програмиране на плеъра.Едва ли някой в Бургас ще го прави,освен в Еуратек.Някой знае ли каква е цената на това програмиране?

 

Всеки с кабел, който може да го използва ще ти свърши работа - ако идваш до София ми се обади, ще го направим за 1 минута работа е и не ти вреди, докато нямаш задни колонки :) Питай колегата skodko за Бургас, мисля, че ще ти помогне :) Най-елементарното нещо е това и най-бързото.

 

Поздрави

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И тъй като и аз искам да сложа говорители на задните врати,четох че се прави някакво програмиране на плеъра.Едва ли някой в Бургас ще го прави,освен в Еуратек.Някой знае ли каква е цената на това програмиране?

Имате такъв човек в Бургас, бре! Калоян се нарича и от такива дреболии не се отрича.  Никът му започва с нещо като z3f1r... , но е сложен за моЯт рам. 

А, намерих го - телефон : 0879 015092 .

http://skodaclub.bg/forum/index.php?/topic/50115-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B4%D0%B0%D0%B2%D0%B0%D0%BC-skoda-octavia-ii-19tdi-105%D0%BA%D0%BE%D0%BD%D1%8F-%D0%BD%D0%B0-%D1%87%D0%B0%D1%81%D1%82%D0%B8-%D0%BD%D0%BE%D0%BC%D0%B5%D1%80-2/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Веско, определено Калоян е твоят човек за Бургас - бях забравил, че може да прави чудесата и той :)

 

Димонье, ай научи го, че е "Зефирчо" най-накрая, бре :D ей го z3f1r40

 

Поздрави

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прави се естествено, има различни кодировки според оборудването на колата, избира се правилната и готово. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.