Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Андроид за начинаещи.


The Best Forman

Recommended Posts

Винаги съм се чудил на производителите , защо качват по сайтовете си най-новите неща , а няма архив с по-стари. Сега нещо и руснаците са сменили платформата и от там не знам как да сваля оригинални стари версии ... абе тъпотия ... ще си карам със стария.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 217
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • The Best Forman

    34

  • b3lq7a

    26

  • Izolini

    25

  • Mishelle

    18

Най-много писали в темата

Гена, чуди се на твоя производител. За LG G3 има всичко качено. :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такова нещо като оригинални версии съм виждал само за HTC и пак програмата там не искаше да downgrade-ва. На абсолютно първо четене откривам това http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2785089 за версията D855. Никой няма да ти позволи downgrade официално, те тоя нов софтуер ,залудо ли са го писали :D

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има за всички производители връщане назад съвсем спокойно. И за Самсунг има и за всички има. :) На всичко може да се сложи стоков ROM по всяко време. Все пак това е една памет, върху която се пише и това е. Софтуера може да се намери.

 

За Самсунг предпочитам да го свалям от http://www.sammobile.com/firmwares/- има всичко.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има ли някой с Asus PadFone и да ми даде малко насоки, искам да го флашна защото е страшно бавен и предполагам ако успея да му налея софтуера начисто би се пооправил малко. Намерих няколко линка дали някой е ползвал унструкции от някой от тях или нещо евективно като предложения:

 

http://www.asus-zenfone.com/2015/02/how-to-flash-asus-padfone-s-pf500kl.html

http://www.asus.com/zentalk/thread-15761-1-1.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такова нещо като оригинални версии съм виждал само за HTC и пак програмата там не искаше да downgrade-ва. На абсолютно първо четене откривам това http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2785089 за версията D855. Никой няма да ти позволи downgrade официално, те тоя нов софтуер ,залудо ли са го писали :D

Саше, за G3 и точно посочения от теб D855 (такъв имам) съм си свалил всички излезли до сега официални ромове. Варианта за ъпгрейд от стар към нов, официално става чрез ОТА или чрез windows приложението LG Mobile Support Tool, което си е на LG и го има на сайта им. Ясно е, че за сваляне от по-нова към по-стара версия Android ще се мръщи. Затова си има друго приложение, LG Up, с което можеш да си слагаш (флашваш) кой да е официален ром без значение от версията на Android в него. Което означава, че мога да си въртя оригиналните, както ги наричаш, версии на ром-а когато ми е кеф. Между другото, никъде не съм писал, че свалям към по-стара версия на Android по официален начин, а че ползвам официален ром за целта. Виж ми поста по-горе, прочети го отново ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има ли някой с Asus PadFone и да ми даде малко насоки, искам да го флашна защото е страшно бавен и предполагам ако успея да му налея софтуера начисто би се пооправил малко. Намерих няколко линка дали някой е ползвал унструкции от някой от тях или нещо евективно като предложения:

 

http://www.asus-zenfone.com/2015/02/how-to-flash-asus-padfone-s-pf500kl.html

http://www.asus.com/zentalk/thread-15761-1-1.html

Според мен WW e Worldwide a TW e Таиван. ето тук можеш да провериш коя версия си . В случая на скриншота е TW 060316i1isuie44u122te4.jpg

Следвай инструкциите и си ок. Zip-овете би трябвало да са подписани от Асус и няма да е проблем да ги флашнеш дори и на не руутнат телефон. Можеш и само хард ресет да му направиш през recovery менюто.

 

p.s. тази стъпка е важна и преди и след флаш-а 6. after update success , wipe cach partition before reboot. иначе ми се е случвало да замръзне на началния екран.

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Колеги, дайте моля мнение за Huawei P9.

Новите флагмани от сорта на G5, S7 и HTC10 нещо не ме впечатляват достатъчно, не си харесвам никакъв mid-range HTC и се огледах в него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Септември излизат на пазара новите Мото - горен сегмент на среден клас. :call_you:

Явка, на Скарлет друго и е якото .... ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, дайте моля мнение за Huawei P9.

Новите флагмани от сорта на G5, S7 и HTC10 нещо не ме впечатляват достатъчно, не си харесвам никакъв mid-range HTC и се огледах в него.

Аз чета само хубави отзиви за OnePlus 3 - цена на среден клас, а параметри като на флагман.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ице, аз си взех xiaomi и съм повече от доволен. Виж mi5, излезе след моя mi4c, много са добри и 2та. Mi4s и i не ги гледай... Иначе за oneplus и аз съм чувал, че са много добри, но е/беше сложно да се сдобиеш с такъв! Ти вероятно търсиш телефон от оператор или най-малкото да е с фактура... Та и xiaomiто и oneplusа надали ще ти влязат в сметката. Моторолите са хубави, имах 2 moto g2, много качествена изработка и за парите си е беше супер. Новите модели сигурно ще са хубави.

Редактирано от b3lq7a
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иво, уцели! Имам бюджет от шМентел за източване и съм ограничен в марките, предлагани от тях.

Първо исках да взема един LG G3 и да го дам на жената, че нейния умря. Обаче съвсем естествено за такъв стар модел бяха останали само тестови бройки и се отказах.

Минах на варианта да си избера нещо хубаво за мен, а на нея да дам моето НТС 820. Вайфон не искам, НТС 10 не ме грабна, също и LG G5. Няма и никакъв читав mid-range НТС. Само Samsung S7 ми хареса, но имам някакво мое вътрешно предубеждение към марката, пък и за него ще отидат още една бала пари отгоре заради марката и Gorilla glass панелите.

Huawei P9 просто ми се наби в очите като много добър вариант в съотношението цена - качество. Според братовчед ми (това му е професията - пише и тества андроидски приложения и сега си взе един Xiaomi Mi Max) Huawei са по-добри от Хiaomi.

Обаче аз си събирам още мнения.

Редактирано от Izolini
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Септември излизат на пазара новите Мото - горен сегмент на среден клас. :call_you:

Явка, на Скарлет друго и е якото .... ;)

Или Motorola moto x -- нова концепция дисплей с гаранция против счупване, но и висока цена.

 

Редактирано от joropet
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само ще вметна, че OnePlus 3 се продава свободно и може да се поръча директно от сайта им. Едновремешната система с поканите я премахнаха - явно сега могат да насмогнат на търсенето. Имам познати, които са доволни и от Lenovo, но не знам кой модел. За какво ще го ползваш, освен за телефон? В момента умният часовник на Huawei се счита за най-добрия такъв с андроид, ако това може да бъде някакъв атестат за марката.

Редактирано от mirizlivpor
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За 470лв моето ми4ц е супер. Снима много добре, със Сони задна 13мп и 5мп предна на бленда 2, и съм доволен. Аз взех 3гб версия, със снапдрагон 808 и 32гб памет. Няма еквивалент за тези пари. В понеделник ще го нося да го ъпдейтнат, че малко тегаво с техния андроид, а и аз съм ламе с телефоните. Иначе п9 трябва да е ОК, не го мисли, китайски ама лачени ;)

Редактирано от b3lq7a
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няколко прости стъпки:

1. задължително ти трябва да е root-нат телефона ..

 

И аз искам да благодаря за този пост, повечето от тези неща вероятно няма да ги направвя, но пък ако човек няма какво да губи (като информация) винаги може да се заиграе :)

 Пък по темата за ъпдейтите, моя Note 3 го купивах преди 2 години от интернет сайт. Правен е за немския пазар, общо мисля 2 или 3 пъти се появяваха ъпдейти, и след всеки ъпдейт ми слагаше разни странни приложения (примерно за разни бутикови магазини за дрехи и обувки)...

 

П.П пък кабелчето на слушалките (които почти не съм използвал), от бяло и меко се превърна в жълто и твърдо. Това малко ме разочарова, но явно такава е концепцията. Използваш 2 години и после връщаш за рециклиране и купуваш новия модел, който след няколко месеца вече е стар и засенчен от 10 други по-готини устройства ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моят звяр става на три години и това ми е първият смартфон, който ползвам над една година - цели 3 години! Всички други искаха смяна, защото и за работа ги ползвам...

 

Слушалките са ми перфектно бели, не ги използвам изобщо.... Това е интересно с пожълтяването толкова бързо...

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Izolini Преди няколко месеца взех Huawei p8 lite на жената и установих че бая са дръпнали напред като изработка и интерфейс. Телефонът е интуитивен и удобен за работа. Мисля, че няма да сбъркаш с р9 все пак е флагман. То и с галакси с7 няма да сбъркаш, но щом си предубеден просто няма смисъл.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отказах се от Huawei P9, защото се оказаха не е с gorilla glass, а с най-обикновено стъкло, пък аз имам проблем с изпускане, хвърляне и драскане по джобовете.

Ще му мисля като излезе нещо различно в Шментел или ако се прехвърлим на друг оператор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ице, ако ще взимаш Huawei ти препоръчвам само един модел Nexus с pure Android. Всеки производител си пълни ОС със всякакви боклуци. Истината е само в Nexus.

https://www.google.com/nexus/6p/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В линка който си дал пише, че телефона е с USB type C конектор, той е несъвместим със старите 2 стандарта, което означава, че свърши ли ти тока, няма кой да ти услужи с зарядно.

 

Истината е, че трябва да се чете и да се гледат потребителски ревюта. Аз за едната бройка, щях да се набия с S6, без въобще да ми е необходим.

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В линка който си дал пише, че телефона е с USB type C конектор, той е несъвместим със старите 2 стандарта, което означава, че свърши ли ти тока, няма кой да ти услужи с зарядно.

Има преходници, Саше.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.