Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Въпрос за темпомат


PuloV

Recommended Posts

Иво и моята е с мулти волан и табло с голям фис, но просто няма такава индикация. При мен са садени, но ако таблото имаше такава индикация щеше да тръгне.

Ники, сега ти виждам отговора. Ясно, значи не е изгоряла лампа на таблото. Чудихме се с него защо не показва кога е пуснат. Ако не бъркам при него се пуска от левите копчета на волана, не от лостчето. Иначе има и големия ФИС и там не индикира тая работа. Странно и недомислено, о1цата, закоято говоря е 2005та. На С1(2003та) пак с голем ФИС, но без мулти волан си индикира на таблото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...
  • Отговори 84
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • niki

    8

  • PRR

    6

  • cenarius

    5

  • Parkinson

    5

Най-много писали в темата

Здравейте,

 

въпрос към колегите слагали темпомат на фейслифтова Октавия 1, 1,9 TDI, AXR двигател. Бях останал с впечатление, че има окабеляване, взех лостчето, сложих го, но разбира се нямаше.

 

Въпроса ми е: има ли изведена насрещна букса в таблото под чистачките, където мога да закупя и включа директно без запояване кабел от лостчето?

 

Предварително благодаря за отговорите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Здравейте. 

 

Хубаво сте отворили тази тема, но така като чета, монтажът на темпомат при автомобилите с жило не е проста работа и не е за секцията "направи си сам". В тази връзка е и питането ми. Знаете ли човек, който има опит и може да го направи, за да се свържа с него. От 1 седмциа ме гложди идеята да сложа темпомат на моята бабушкера, че ме чакат 1100 км до Варна и обратно, и ми се ще някак си да е по-комфортно.

 

Благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

..., че ме чакат 1100 км до Варна и обратно, и ми се ще някак си да е по-комфортно.

 

Ако само за това ще слагаш темпомата, по добре запази парите и времето за бира и мезенце  :sorry:Съобта сутринта припалих към и вчера вечерта се върнах от Варна. Темпомат нямаше шанс да се ползва. Този маршрут не е за темпомат. Работа върши само "Speed limiter"-а, но май се появява чак от 3тата генерация на Октавия и Супърб  :eusa_think: На Мица (О1, фейслифт, 1.9TDI, 90bhp) ми вършеше работа при пътуванията в Европа (София-Бон и Бон-София без преспиване/почивка), но в България е почти невъзможно да се ползва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като цяло темпомата върши работа, когато всички коли са с включен такъв :) При нас скоростта е всякаква, но не и постоянна. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам сте много прави и двамата... просто имам спомен как последния път, като се връщах от Варна към София и на 5-я час вече кракът ми беше доста омалял, та се присетих за темпомат. Но, както казвате, с този тип трафик, я задържи 1-2 мин, я не и пак ще трябва да се наглася. Карайки със 140-150 ту ще трябва да съм в ляво ,ту в средата, за да не ме прескочи някоя бегачка :D Май ще идат за бира и мезе верно :D

Редактирано от green world
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "green world" - Свят голям - мнения още повече. Аз например, без "Cruise Control", съм загубен. Не знам колегите с какви скорости и как се движат по Пътищата, но аз използвам въпросната система почти постоянно. При извънградско Шофиране - около 90% от времето на движение, съм на "Cruise Control". В градски условия на Шофиране - сигурно гони 50% от времето. Просто трябва правилна преценка на пътната сигуация. Ако пътя е, например, междуградски без остри завои, задаваш си 90 км/ч и си Шофираш. Поне на мен, доста рядко ми се случва, някой да ме изпревари и да започне да Шофира бавно пред мен. Може би процента е от 100 Човека, които ме изпреварят, 1 по необяснима причина да започне да Шофира бавно пред мен. Е смятай дали за 1% ще се лиша от тази глезотия. Ако пък аз застигам прекалено често по-бавно движещи се, значи пак отиваме на правилна преценка на моментаната пътна обстановка. Щом можеш да си позволиш тази система - монтирай си я на автомобила и й се радвай. Яденето и пиенето, утре ще яхнат белият кон..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 години по-късно...
На 21.08.2018 г. at 23:14, tuningmania написа:

До "green world" - Свят голям - мнения още повече. Аз например, без "Cruise Control", съм загубен. Не знам колегите с какви скорости и как се движат по Пътищата, но аз използвам въпросната система почти постоянно. При извънградско Шофиране - около 90% от времето на движение, съм на "Cruise Control". В градски условия на Шофиране - сигурно гони 50% от времето. Просто трябва правилна преценка на пътната сигуация. Ако пътя е, например, междуградски без остри завои, задаваш си 90 км/ч и си Шофираш. Поне на мен, доста рядко ми се случва, някой да ме изпревари и да започне да Шофира бавно пред мен. Може би процента е от 100 Човека, които ме изпреварят, 1 по необяснима причина да започне да Шофира бавно пред мен. Е смятай дали за 1% ще се лиша от тази глезотия. Ако пък аз застигам прекалено често по-бавно движещи се, значи пак отиваме на правилна преценка на моментаната пътна обстановка. Щом можеш да си позволиш тази система - монтирай си я на автомобила и й се радвай. Яденето и пиенето, утре ще яхнат белият кон..

 Абсолютно съм съгласен :) и сега да си купя кола без круиз контрол, ще си набавя такъв вероятно още преди да се кача аз самия :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@green world, освен темпомат новите коли имат и "лимитер". Т.е. задаваш максимална скорост и колата не я превишава. Предимството е, че мога да почна да намалявам отдалеч и да модулирам скоростта в моментите в които има "бегачки" или "костенурки".

И, като цяло, съм напълно съгласен с колегите - темпомат/лимитер са едни от "екстрите" без които просто не мога.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.