Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Електронен фиш


krasi_soft

Recommended Posts

  • 6 месеци по-късно...
  • Отговори 87
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Izolini

    13

  • PRR

    8

  • sauber

    8

  • Боре

    7

Имат! Преди два дни ми връчиха фиш 20лв.за не включени фарове през деня! 

 Искам да питам откъде идва разликата, защото го платих в Изипей- само че, там ми искаха 17,20лв.откъде идва разликата. 

 Да не останат едни 2-3 лв. задължения и да ме притесняват при следващо спиране. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

30% отстъпка нямаше ли само при електронни фишове за скорост? Всички останали се плащат на цената, която е записана във фиша. /Фиш за неправилно паркиране няма отстъпка от 30%/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чл. 186 (7) (Нова - ДВ, бр. 66 от 2023 г., в сила от 01.08.2023 г.) В 7-дневен срок от налагането на глобата с фиш нарушителят може да заплати 80 на сто от размера и.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, Penata написа:

Чл. 186 (7) (Нова - ДВ, бр. 66 от 2023 г., в сила от 01.08.2023 г.) В 7-дневен срок от налагането на глобата с фиш нарушителят може да заплати 80 на сто от размера и.

Тоест чл. 186(7) и 189(9) си противоречат. Или просто са за различен вид глоби?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В чл. 189  поясняват "установено нарушение с техническо средство", а чл. 186 е явно за колан и т.н. Поне така го разбирам аз. Умните "контрольори" може и по друг начин да го тълкуват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 80 на сто го пише и на фиша. Смятам, че съм си платил нарушението. но наистина се обърках от толкова много инфо. 

 Не съм наясно с конкретика в закона и затова питам!

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 6.11.2023 г. at 16:07, krasipask написа:

 80 на сто го пише и на фиша. Смятам, че съм си платил нарушението. но наистина се обърках от толкова много инфо. 

 Не съм наясно с конкретика в закона и затова питам!

 

Пази си разписката от Изипей , щот може да се окаже , че не си го плащал изобщо .. аз за това ходих и се редих на опашка на гишетата в КАТ , че трябваше да си вземам книжката и не ми се рискуваше :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз моите платежни за фишовете си ги возя в жабката. Въпреки че нямам кола на мое име и могат да ме хванат за долуподписания.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изпитвам страшен кеф, когато ме спрат в провинцията "за проверка" или с измислено оправдание, за което после кажат "не съм видял, извинете" и продължат "а неплатени фишове имате ли?". Като им кажа "нямам кола на мое име" физиономията на органа е ТОП!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе, кога я пуснаха тая нова система, кога ми бръмна и пощата и Viber-a... Бахти наглите същества са тея!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, zloQQ написа:

Абе, кога я пуснаха тая нова система, кога ми бръмна и пощата и Viber-a... Бахти наглите същества са тея!

Точно преди 2 дни чух по някое радио, че ще известяват по този начин, но не разбрах в подробности, ще се смята ли за връчен фиша например, и да му тече срока за плащане с отстъпка или не. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Опитаха се да го замотат, ама една мадама с униформа изтърва фразата "чисто информативен характер". Има си правила за връчване по ГПК и ще ядат хурката да ми връчват нещо с СМС

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, Izolini написа:

Опитаха се да го замотат, ама една мадама с униформа изтърва фразата "чисто информативен характер". Има си правила за връчване по ГПК и ще ядат хурката да ми връчват нещо с СМС

Точно това си мислех и аз, че ще има правни неуредици, за да се зачита за официално връчване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Официалното връчване става през ССЕВ (Система за сигурно електронно връчване). Нарушителя трябва да има регистрация там, за да си го получи. Тогава е легално.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 27 минути, Izolini написа:

Официалното връчване става през ССЕВ (Система за сигурно електронно връчване). Нарушителя трябва да има регистрация там, за да си го получи. Тогава е легално.

Точно така е. Има си файл с фиша и може да си го дръпнеш без проблем. 70% от сумата е дължима ако платиш там в някакъв срок. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 13 часа, zloQQ написа:

Абе, кога я пуснаха тая нова система, кога ми бръмна и пощата и Viber-a... Бахти наглите същества са тея!

Не знам, кога я пуснаха, ама аз се регистрирах, дадох си майла и телефона, ама уведомления - йок. А, според сайта на КАТ, имам не връчено(и) постановление(я). Та сега чакам да ме спрат ;) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам едно питане, ако някой е наясно с нещата може да каже, пък това ще е полезно и за други. Понеже разбрах, че ми е изтекла винетката и то от няколко месеца без да разбера, съм натрупал компесаторни такси 3 бр., които не са ми връчани. Те естествено са повече, но автоматично отпадат другите. Интересно ми е, ако отида да ги платя ще ми се занули ли положението или да ги оставя така и да си карам до края на годината, както е по закон и нямат право да ми начисляват допълнително такси? Кога е от значение да се платят, без да си навличам допълнителни санкции?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има една пукнатина в тази схема - ТОЛаджиите могат да те спрат по всяко време и да ти ги връчат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами нека да ги връчат, нямам против, въпроса е дали мога да си карам докрая на годината без да взимам винетка, щото вече тритие глоби ги имам за годината и уж по закон няма право да ми връчват повече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както обикновено при промяна на нашите закони е недописана работа. Четейки съдебната практика ти си прав и може да караш така до края на годината. Дори да ти пишат още, ще паднат в съда.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.