Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Белият Миксер 1,2 TSI - 7 DSG


Milen Dimitrov

Recommended Posts

........... но имай предвид, че жена ми е сфетофарен състезал и при спокойно карана ще е по-нисък.

 

 

Това май го каза щот не знаеш неговата жена какъв състезател е .......  :)

 

П.п. като гледам ..... твойта булка е и магистрален състезател....

Важното е ти да не си на дясната седалка ........ :P

Редактирано от legaltk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 102
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Milen Dimitrov

    40

  • totopz

    7

  • b3lq7a

    6

  • legaltk

    4

Най-много писали в темата

Хахах да, жена ми е фурия. Последно е намерила някакъв път със синята птица между околовръстното и мол Парадайс. Понеже Черни Връх е затворен, цепи по някакъв офроуд през поляните :)

 

Доколкото виждам Миленка 7.6 ти е средният разход? Това е приемливо, макар да ми се искаше по-ниски цифри да видя. Пак е по-близо до заводските данни, отколкото на Октавията :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Само доброжелателно си чеша пръстите, не съм се возил в О3 и нямам впечатления от колата :) Но вече съм 200% убеден, че повече дизел няма да си купя.  

 

:tongue_1:  :banger_2:  :plate_rulez:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да има малко и за колата, от ЕТ се сдобих и с калъфи за гумите.

Малко големи идват на 15-ките, но на 17-ките застанаха идеално. 

000073900B3.jpg

И аз ги поръчах тези калъфи, въпреки че още го няма Монте Карлото?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На първите две снимки не ми харесва, но на третата определено изглеждат добре. Може би е въпрос на ъгъл ... или размер :)

 

Гледам си преобувал при Маджо.

 

И на трите снимки не ми харесват 15", тази кола въпреки размерите и компановката си не е за такива малки джанти! Не знам как ще я изтрайвам моята зимата със стоманени 15" джанти?...... Ужас

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това май го каза щот не знаеш неговата жена какъв състезател е .......  :)

 

П.п. като гледам ..... твойта булка е и магистрален състезател....

Важното е ти да не си на дясната седалка ........ :P

 

И аз съм такъв състезател на магистралата, чак до там че ми гръмна малко след Пловдив турбината на дизеловия Баварец (Е46) при едни 170-180 км/ч на път за морето. :banger_2:

А от София до Пловдив почти не падах под 170 км/ч, но и Бавареца така летеше че 200 км/ч миналата година със зор ги вдигна на един участък, а сега само дето не можеше да каже дай газ, ощееее.

Редактирано от Vinci74
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Колега, предполагам си разбрал вече, че до крушките във фара се стига след като се махне кората на калника?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, разбрах го, но на мен ми трябва и някое китайче, което да бръкне и да смени крушката :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Здравей колега Milen Dimitrov

направо съм очарован от твоя мерак за ъпгрейдване. Поздравления от моя страна.

Аз бих желал да те попитам дали би могъл да ми направиш една снимкова услуга?

Аз съм с Шкода рапид, но огледалата са същите като твоите, само, че без мигачите (цяла и чиста капачка), искам да си закупя само задните капачки и по един мигач и да си ъпгрейдна моята, но поради причината, че виждам доста шкоди с мигачи на огледалата, но не познавам нито един от техните собственици или се случва все когато съм на път (някак си няма как да му кажа на някой колега: - Я спри за малко да свалим капачката..... и т.н).

Та с две думи: Дали би имал възможност да свалиш капаците и да ми направиш 2-3 снимки на вътрешната част на капака и на това как е захванат мигача, за да си направя сметка дали бих могъл да подменя моята.

Ще съм ти много Благодарен за услугата от твоя страна.

Още веднъж поздравления за мерака ти.  :doubleup:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега Milen Dimitrov

направо съм очарован от твоя мерак за ъпгрейдване. Поздравления от моя страна.

Аз бих желал да те попитам дали би могъл да ми направиш една снимкова услуга?

Аз съм с Шкода рапид, но огледалата са същите като твоите, само, че без мигачите (цяла и чиста капачка), искам да си закупя само задните капачки и по един мигач и да си ъпгрейдна моята, но поради причината, че виждам доста шкоди с мигачи на огледалата, но не познавам нито един от техните собственици или се случва все когато съм на път (някак си няма как да му кажа на някой колега: - Я спри за малко да свалим капачката..... и т.н).

Та с две думи: Дали би имал възможност да свалиш капаците и да ми направиш 2-3 снимки на вътрешната част на капака и на това как е захванат мигача, за да си направя сметка дали бих могъл да подменя моята.

Ще съм ти много Благодарен за услугата от твоя страна.

Още веднъж поздравления за мерака ти.  :doubleup:

Здравей,

над мигача имаше още пластмаса и не се виждаше основата. Според мен основата и мигача са отляти или залепени и за да ъпдейтнеш ще ти трябва цялата основа.

В бришкода попадал ли си на нещо подобно?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Днес видях подобна на тази Фабия. Караше е жена със стъпка на педала.

Веднага реших, че е вашата семейна кола, но не .....

Тази, която видях беше с изцяло черна лята джанта с алуминиев кант по външния ръб.

Залепна ми погледа и си викам - дано да е на Милен ..........

.... но ти въпроса с джантата вече си го решил ........

:hello:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на трите снимки не ми харесват 15", тази кола въпреки размерите и компановката си не е за такива малки джанти! Не знам как ще я изтрайвам моята зимата със стоманени 15" джанти?...... Ужас

Въпрос към колегата Vinci74 - как е возията с 17-ки на тази кола? Моята е с 15-ки, но тест драйва го правих с кола с 16 цолови джанти. Прави ми впечатление, че загубата на комфорт е минимална. За 17-ки сигурно е по-чувствителна. Ти правил ли си сравнение на поведението и возията с двата комплекта джанти?

 

Аз искам да си взема летни 16-ки основно по една причина - намаляване на клатенето в завой. Дано очакванията ми не са напразни. 

Свикнал съм на по-стабилни коли с по-широки и нископрофилни гуми. Когато минах първият си планински път сам в колата на няколко пъти се изпотих на завоите. Дано с по-ниските и широки 16-ки ситуацията се подобри. А по-добрата визия ще е приятен бонус.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес видях подобна на тази Фабия. Караше е жена със стъпка на педала.

Веднага реших, че е вашата семейна кола, но не .....

Тази, която видях беше с изцяло черна лята джанта с алуминиев кант по външния ръб.

Залепна ми погледа и си викам - дано да е на Милен ..........

.... но ти въпроса с джантата вече си го решил ........

:hello:

Не е била жена ми. Сега е със зимният комплект бели Жанти :D

 

Въпрос към колегата Vinci74 - как е возията с 17-ки на тази кола? Моята е с 15-ки, но тест драйва го правих с кола с 16 цолови джанти. Прави ми впечатление, че загубата на комфорт е минимална. За 17-ки сигурно е по-чувствителна. Ти правил ли си сравнение на поведението и возията с двата комплекта джанти?

 

Аз искам да си взема летни 16-ки основно по една причина - намаляване на клатенето в завой. Дано очакванията ми не са напразни. 

Свикнал съм на по-стабилни коли с по-широки и нископрофилни гуми. Когато минах първият си планински път сам в колата на няколко пъти се изпотих на завоите. Дано с по-ниските и широки 16-ки ситуацията се подобри. А по-добрата визия ще е приятен бонус.

И аз бих заложил на 16ки много е балонестта 15та.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпрос към колегата Vinci74 - как е возията с 17-ки на тази кола? Моята е с 15-ки, но тест драйва го правих с кола с 16 цолови джанти. Прави ми впечатление, че загубата на комфорт е минимална. За 17-ки сигурно е по-чувствителна. Ти правил ли си сравнение на поведението и возията с двата комплекта джанти?

 

Аз искам да си взема летни 16-ки основно по една причина - намаляване на клатенето в завой. Дано очакванията ми не са напразни. 

Свикнал съм на по-стабилни коли с по-широки и нископрофилни гуми. Когато минах първият си планински път сам в колата на няколко пъти се изпотих на завоите. Дано с по-ниските и широки 16-ки ситуацията се подобри. А по-добрата визия ще е приятен бонус.

Взимай 17ки, с 16ки карах тестовата, моите и зимните и летните са 17, разлика в комфорта не намирам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Здравейте,

 

Действително са прекалено балонести, ще си ги запазя за зимата, когато и без друго влизам по-внимателно в завоите.

Тъй като бюджетът ми е ограничен проявих креативност и си взех оригинални джанти от Ауди А1 16 цола.

Пасват идеално. Все още нямам закупени гуми за тях и може би ще се забавя с поставянето известно време. Но съм доволен от избора и вярвам, че ще има подобрение и в стабилността, и във визията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я дай снимки на тия джанти, за какво иде реч?

 

@Милене, от къде освен от Супершкода мога да си взема лайстни за вътрешните прагове?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я дай снимки на тия джанти, за какво иде реч?

 

@Милене, от къде освен от Супершкода мога да си взема лайстни за вътрешните прагове?

 

Това ми излиза от сайта на ЕТ

6V0071303A ПРАГ ДЕКОРАТИВЕН К-Т 89.18 лв.

Ето ги  в Супершкода взимаш ОЕМ парт номера и проверяваш тук

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, по всяка вероятност ще взема другият с черната пластмасова основа 6V0071303

 

26514-ORIG_6V0071303.jpg

nakladki-na-porogi-original-skoda-fabia-

Редактирано от gemballa
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, по всяка вероятност ще взема другият с черната пластмасова основа 6V0071303

 

26514-ORIG_6V0071303.jpg

nakladki-na-porogi-original-skoda-fabia-

 

Като ги вземеш, кажи къде е най-изгодно и да ги качиш да ги видим. :)

Редактирано от ivetsa
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, някой може ли да сподели дали спортният режим на скоростната кутия влияе на волана. Струва ми се, че става по твърд и директен, но разликата е минимална. Ако е така, жалко че го има само при спортния режим на кутията. Понякога прекалява с оборотите този режим...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.