Jump to content

skoda-club-bulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Минимална температура за включване на климатик


edisonov

Recommended Posts

Здравейте колеги,

 

някой знае ли колко са минималните градуси при които мога да стартирам климатика/обикновен, не климатроник/?

 

Исках да го пораздвижа днес, че отдавна не съм го пуснкал, но при около +2 градуса не тръгна, лампичката на бутона светва, но не се вдигат оборотите и не включва перката както правеше когато работи. Сега колата е в гараж и покзва на таблото +7,5 градуса, но пак няма никаква реакция при при опит за пускане и ме притеснява да не се е прецакал нещо климатика.

 

Преди два месеца ми сменяха радиаторите/на климатика и водния/ заради един инцидент и незнам до колко добре са си свършили работата. Тогава като взех колата от ремонта климатика беше ОК и работеше нормално.

 

Благодаря предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Над 8 градуса. Той тръгва, но не охлажда на пълен капацитет, ами на някакви ниски проценти.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, значи може и да е наред просто да му е студено. Ще почакам още малко да се постопли и ще пробвам пак

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега пробвах пак. При +13 градуса вече всичко е наред. И оборотите вдига и перката се пуска и студено духа. Все си мислех, че долната граница е 4-5 градуса за да може да работи климатика, но явно при Шкода е необходима по-висока температура.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При Октавиа 1 под 3 градуса не пуска компресора.Но той е на съединител,при Октавиа 2,доколкото знам е постоянно зацепен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.