Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

ГНП-то протече


kakosta

Recommended Posts

Здравейте колеги,за много години на всички,да сте живи и здрави.Сега към проблема,прокапа ми ГНП-то,от тази част ,където е оградена в червено.Бих искал да попитам може ли да се смени само там уплътнението или трябва цялостен ремонтен комплект?И дали аз мога да си го направя сам и трябва ли да се прави след това някаква настройка.Благодаря ви.

post-15163-0-54479300-1452365721_thumb.jpg

post-15163-0-14527500-1452365747_thumb.jpg

Редактирано от kakosta
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смяната на ''О'' пръстените е елементарна! Действай смело. Въпросния пръстен го продават само в ремонтен комплект, така че ако сменяш сменяяй всичко. Така или иначе ще протекат и другите.Поздрави!!!

Редактирано от bakalovag
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бягай в BOSCH Service! :) и ще си доволен. наистина е около 300 лв. Тази седмица оправях ГНП-то на Транспортера.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги...

 

Сменяй всички със силиконови. Преди време ми протече тази отгоре и смених само нея, след един месец + се разтече и от други места :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И защо да ги сменя всички?На мен преди 3мес. ми протече от горе само.Ники от Герман ми смени само нея с/у "колосалната"сума от 10лв.и досега всичко е наред.А тая цена от 300лв.и нагоре според мен не е нормална за едни гарнитури само.Ремонтния комплект с всички гарнитури е 30лв.Всеки може да си направи сметка до 300лв.за какво е разликата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Със всичко е така колега.

Има сервизи, които работят на нормални цени, но доста трудно могат да ти обърнат внимание почти на момента.Защото са заринати с работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

33-4 лв е комплекта гарнитурки,Но някои помпи са с гарнитурки на капачетата на ававсатора,вместо о пръстени зелени,които са в комплекта.И те са 2x14лв.още.Зависи от помпата.И 200 лв.за труд и центровка е реална цена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъй като минах по този път мога да кажа протече ли едната ще протекат и другите. И аз направих тази процедура само с протеклата и след 4-5месеца протекоха почти всичките. Що се отнася за труда за мен лично са много пари дадени на халос, въпреки че в Стара Загора при Митко-Помпата ремонта е 100-120лв.Всеки си мери с неговия аршин и поради тази причина сам си ги смених.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цената не е добра. Демонтаж, монтаж, подмяна на всички уплътнения, центровка, струва не-повече от 180-200 лв.(ремонтният комплект е включен в цената).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да,и на мен един "сладур" майстор от VW-форума тогава ми обяви 370лв.за по малко не се захващал,защото било "не професионално" :cleaning:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 9 месеци по-късно...

Здравейте колеги може ли да ми дадете някой сайт от къде да си поръчам О-пръстените за помпата? колата е Skoda Octavia 1.9TDI 110к.с. 1998г. На мен ми протече от една черна плочка захваната отпред на помпата към предницата, а точно под нея е алтернатора и ме интересува дали ще мога сам да си я ремонтирам ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.