Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Компютърен въпрос свързан с IRST


yanko78

Recommended Posts

Имам един компютър който е с хибриден хард и преди време Intel Rapid Share Technology-то си работеше. Сега го преинсталирах и немога да го подкарам и не мога. Доколкото си спомням, ССД-то беше в райд с ХДД-то. В харда имам доста информация и ме е страх да експериментирам по сериозно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей Колега,

Може би си объркал името:  Intel Rapid Storage (Share) Technology.

Ако се е счупил или не го намираш просто го свали от сайта на Интел. За мен най - лесния вариант ако съм разбрал идеята ти де.

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей Колега,

Може би си объркал името: Intel Rapid Storage (Share) Technology.

Ако се е счупил или не го намираш просто го свали от сайта на Интел. За мен най - лесния вариант ако съм разбрал идеята ти де.

Поздрави.

Да моя е грешката в изразяването. Ще обесня малко по подробно през какво минавам. В биос настройката на (шината ако не бъркам) ми е на AHCI. Инсталирам стандартно уин 7 64 бита. След като мине инсталацията, инсталирам всички липсващи драйвери. Тегля IRST за моя уин от сайта на Интел. Инсталирам го, след инсталирането ме подканва да рестартирам и след рестарта зарежда стартиращия екран, премигва за секунда и се появява синьо поле с бели букви и отново се рестартира. Това се повтаря. Ако се опитам да го поправя през рипеъра, пак нищо. Основния хард съм го разделил на две с част системна и част сторидж. Опитвах с различни уин и е едно и също. Нещо ме навява на мисъл, че драйверите за харда нещо не са ок за да направи райд със ссд, не знам, умориме тоз пустиняк.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да моя е грешката в изразяването. Ще обесня малко по подробно през какво минавам. В биос настройката на (шината ако не бъркам) ми е на AHCI. Инсталирам стандартно уин 7 64 бита. След като мине инсталацията, инсталирам всички липсващи драйвери. Тегля IRST за моя уин от сайта на Интел. Инсталирам го, след инсталирането ме подканва да рестартирам и след рестарта зарежда стартиращия екран, премигва за секунда и се появява синьо поле с бели букви и отново се рестартира. Това се повтаря. Ако се опитам да го поправя през рипеъра, пак нищо. Основния хард съм го разделил на две с част системна и част сторидж. Опитвах с различни уин и е едно и също. Нещо ме навява на мисъл, че драйверите за харда нещо не са ок за да направи райд със ссд, не знам, умориме тоз пустиняк.

 

Колега, влез в БИОС-а и смени настройката от AHCI на IDE. F10, рестарт и си ти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, влез в БИОС-а и смени настройката от AHCI на IDE. F10, рестарт и си ти.

Не е това начина. Чета рийд ми файла и излиза, че трябва да сложа AHCI драйвер. Сто пъти опитвам и не става. Описан е F6 метод и доколкото разбирам и чета, трябва да се направи следното. При инсталацията в началото когато те пита къде да инсталира, трябва да посоча местото, трябва и тогава да сложа коректните драйвери. На друга флашка съм сложил драйверите, давам на load drivers, намира новите драйвери, инсталира ги и от там вече след инсталацията им харда изчезва и не мога да посоча дяла на който да инсталира. Това се повтаря многократно. Пробвах и от дивайс мениджъра да ги сложа и от том същата работа. Рестартира и забива на логото на уин докато зарежда. Просто някъде явно бъркам и не мога да разбера къде. Страшно ме изнервя ситуацията и още повече, че не мога да е разреша.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А защо изобщо ти е този AHCI driver, щом, превключвайки от AHCI на IDE в Storage Configuration-a в BIOS, целият ти проблем със забиване, сини, черни, розови и всякакви други екрани отпада?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А защо изобщо ти е този AHCI driver, щом, превключвайки от AHCI на IDE в Storage Configuration-a в BIOS, целият ти проблем със забиване, сини, черни, розови и всякакви други екрани отпада?!

Нищо не отпада. Сложих го от AHCI на IDE и същата работа. Пак забива на първоначалното буутване. AHCI режима с правилните драйвери ми трябва за да подкарам кеша на SSD часта от хибридния хард с интелската IRST. Това е. Не че не върви и сега, но с кеша на ссд се усеща разлика в бързината на работа. А и много се дразня, че не успявам и още повече се амбицирам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Една идея и от мен - виж какво пише на синия екран - каква е грешката. И след това по нея търси. Като пуснеш компа "помпаш" Ф8 от клавиатурата докато не ти излезе едно меню и от него избираш disable automatic restart on system boot failure и ще можеш да видиш грешката на синия екран.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Една идея и от мен - виж какво пише на синия екран - каква е грешката. И след това по нея търси. Като пуснеш компа "помпаш" Ф8 от клавиатурата докато не ти излезе едно меню и от него избираш disable automatic restart on system boot failure и ще можеш да видиш грешката на синия екран.

Благодаря за предложението. Надявам се, че разреших проблема. Настроих контролера да е на RAID, инсталирах така и след инсталацията сложих IRST и всичко се подреди. Сега вече с в RAID двата диска. Притеснява ме единствено, че преди при първоначално пускане, се появяваше прозореца за РАЙД настройките и в него е виждаше, че ХДД е в РАЙД с ССД а сега изписва, че не са в РАЙД. В IRST пък всичко си е нормално и са в РАЙД. Направих го на уин 10 а утре, ще си върна 7 и се надявам и там нещата да се подредят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.