Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Октавия 1 комби задна лява врата не се отваря


coolest

Recommended Posts

Здравейте,

От няколко дена задна лява врата не се отваря по никакъв начин.

Лостчето което показва дали вратата е отключена или заключена е винаги долу.

Когато се опитам да отворя отвътре лостчето се надига но вратата не се отваря.

Ако го хвана и дръпна самото лостче пак не се отваря и след това пада надолу.

 

Не мога да смъкна кората когато вратата е затворена и не знам как до реша този проблем.

 

Ще съм благодарен ако някой има съвет.

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Остави я на хладно в паркинга на някой мол.Другия вариант е да седнеш вътре да хванеш дръжката и да я дърпаш и същевременно да отключваш и заключваш с дистанционното.Дърпаш внимателно не хамалски.Има едни спойки в бравата които се пукат и става така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма ток до бравичката. Или спойки са проблема или кабелите в маншона.

Без ток няма да ти позволи да я отвориш.И трикове за отваряне на сила за задна врата не се сещам. Със сигурност по някое време ще се отвори и гледай да не я заключиш или ако ще я ключиш поне махни кората предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да разбера как дърпаш лошчето при положение че не си свалил кората или имаш предвид дръжката която се намира до високо говорителя.
Сещам се за един трик, пластмасовия елемент на високоговорителя се сваля, от там имаш достъп до езика(може да не е това термина) на вратата. повдигаш го в горно положение и дано се отвори вратата.

ако решиш да сваляш кората ти препоръчвам тази статия  http://diy-vag-20vt.blogspot.bg/2013/11/yellow-coloured-text-is-about-front.html

правил ли си стъклоповдигач на тази врата?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам предвид дръжката с която се отваря вратата отвътре.На мен едната задна врата ми е така от над година и съм я отварял по описания начин поне 50 пъти.Напоследък даже не влизам вътре а бъркам през предната.

Редактирано от Passi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поне при мен, когато не работи дръжката, свалям капачето на снимката и от там повдигам лостчето в горно положение.

http://diy-vag-20vt.blogspot.bg/2013/11/yellow-coloured-text-is-about-front.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези найлони на вратите не са за красота и като разглобявате после ги лепете обратно ако не искате да ви се пълнят колите с вода. :rfm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да се свали кората и в затворено положение. Тегаво е но може. При мен се получи същия филм, затова казвам, че може. Не знам дали това ще свърши работа. При мене и след достъпа до машинката нямяше отваряне. Включило се е двойното заключване и затова е така. Изклчвах, включвах и изведнъж взе, че се отключи и успях да я ремонтирам. Проблема беше спукани споики. Проблема при всички случаи се е появявал и преди, но не сте му обърнали внимание. След ремонта залепи хубаво найлона.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бях така половин година  само през задна дясна се влизше . Първо търсих кора за вратата за да мога да режа старата и по някъкав начин да махна кората  да продължа нататък ,после машинка защото проблема беше в нея .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също имах подобен проблем със задна лява врата.След смяна на бравата не искаше да се отвори нито отвън нито отвътре.Ей това клипче ме спаси да не къртя вратата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако се е включило двойното заключване \когато дърпаш да отвориш отвътре и палчето само се вдига и пада\ надали ще може да се отвори по тези начини.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 години по-късно...

И при мен стана ,на предна дясна.Ужасно е,пробвах с телта ,и не стана.За сега освен да режа кората друг начин не виждам ,но и много рядко виждам шкоди с тоя вид кори на вратите за да взема друга втора употреба.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,има ли някакав начин да се отвори тази врата.Ходих на майстор ,каза ми 160-170лв 

Ако някой знае по безболезнен начин нека да сподели

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Nasko_79 написа:

Колеги,има ли някакав начин да се отвори тази врата.Ходих на майстор ,каза ми 160-170лв 

Ако някой знае по безболезнен начин нека да сподели

Има, правих го скоро, сваляш уплътнението на вратата, махаш седалката малък накрайник торкс и ключе 6 или 7 развиваш винтчетата на кората, после на  дръжките и махаш. 

Малко трябва да си гъвкав, но се получава. 

Успех

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да благодаря на колегата Andro73 за съвета който ми даде.

Днес отворих вратата.

1) Махнах кората

2)Със леко почукване по бравата и едновременно цъкане на дистанционното и тя се отвори сама.

3)Изключих буксата и сега работи ръчно.Отключване/Заключване.

 

Докъто дойде новата брава, за два три дни ще карам така.

Между другото отворих старата,не открих никаква повреда.Затворих я включих буксата и цъках с дистанционното около 20-30 пъти и работи,но ме достраша да и сложа букста защото може пак да ми направи номер.

 

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 1.07.2021 г. at 19:38, Nasko_79 написа:

Искам да благодаря на колегата Andro73 за съвета който ми даде.

Днес отворих вратата.

1) Махнах кората

2)Със леко почукване по бравата и едновременно цъкане на дистанционното и тя се отвори сама.

3)Изключих буксата и сега работи ръчно.Отключване/Заключване.

 

Докъто дойде новата брава, за два три дни ще карам така.

Между другото отворих старата,не открих никаква повреда.Затворих я включих буксата и цъках с дистанционното около 20-30 пъти и работи,но ме достраша да и сложа букста защото може пак да ми направи номер.

 

И при мен беше така при три от 3 от бравите, работеха си след това и един момент отказ, явно вътре пластмасови те водачи са износени. Смяна с нови и няма проблем

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако проблема е в износване на пластмасови части,щеше да реагира или поне леко шум да издава.Най вероятно моторчето (четките)са на свършване.Новата брава дойде ,вече е монтирана и работи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Здравейте,

Каква беше цената на новата брава и откъде я купихте, ако не е тайна?

 

Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 4.08.2021 г. at 13:35, Joe_RS написа:

Здравейте,

Каква беше цената на новата брава и откъде я купихте, ако не е тайна?

 

Благодаря предварително!

От автобим,около 50лв, намалена, нова полска

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 месеци по-късно...
На 3.07.2021 г. at 14:11, Nasko_79 написа:

Новата брава дойде ,вече е монтирана и работи.

Може ли малко информация как се монтира бравата, защото при мен предна лява врата започна да се отключва когато си иска.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 23 минути, ArsenalChamp написа:

Може ли малко информация как се монтира бравата, защото при мен предна лява врата започна да се отключва когато си иска.

Заповядай

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...
На 1.07.2021 г. at 19:38, Nasko_79 написа:

 

3)Изключих буксата и сега работи ръчно.Отключване/Заключване.

 

 

 

Може ли инфо как се изключва буксата, защото и аз имам проблем с отключването на пасажерската врата?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, ArsenalChamp написа:

Може ли инфо как се изключва буксата, защото и аз имам проблем с отключването на пасажерската врата?

Буквата се изключва от бравата,като всяка една нормална букса.Естествено има контра която се натиска.Задължително когато вадиш буксата, вратата трябва да е отключена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.