Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Скъсан ангренажен ремък. Въпрос


RahzeL

Recommended Posts

Здравейте колеги. Скъсах ангренажен ремък и сега имам въпрос какво следва? Казаха ми, че ако има защита може само да се сменят ремъка и ролките и ще запали. А ако няма трябва основен ремонт. Колата стои пред сервиз и се питам дали можете да ми кажете дали имам защита, защото не разполагам с пари за основен ремонт в момента а и не искам да отварям мотора ако е излишно. Колата е Фабиа 1 1.4 16в 75к.с. 2005 година. Ако Ви трябва и някакъв номер за да разберете дали има защита - ще го напиша, че в момента го нямам. Много благодаря на отзовалите се!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма защита, ваг мотор със защита не съм виждал. В повечето случаи ще имаш няколко криви клапана, ако не си се опитвал да палиш или колата не е била на високи обороти. Ще ти трябва обслужване на главата, нова гарнитура, болтове за главата, нови клапани(сгънатите). Това обаче не е основен ремонт.

Редактирано от niki
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи криви или счупени клапани, нови водачи за клапаните. Също е много вероятно да има пробито или подбито бутало. Буталата на тази кола са тънки като тенекия от сирене.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам всичко това ще стане ясно като се отвори двигателя ? Някакви предположения колко ще ме изръсат за такъв ремонт ? Искам да знам горе-доло за да съм подготвен преди да правя каквото и да било...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За такъв ремонт с частите особено ако имаш бутало за смяна ще отидеш над 1000лв. Буталата са дебели колкото дъното на кутия от кока кола. На голф 5 със същия двигател при същото скъсване на ремък имаше две счупени бутала. Отделно нови клапани и водачи и ремонт на главата, гарнитури, свещи може да има

счупени. Хубаво да смениш сегменти ако искаш. Също и ремък и ролки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.