Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Кабели и свещи


Recommended Posts

Колеги, привет,

Надявам се да се печете по морско! =)

 

Разгледах с търсачката и установявам, че свещи и кабели почти не са коментирани. Ако се появяват теми, те са с по 2-3 поста и са обикновено за конкретен модел/двигател.

Аз скоро ще сменям и исках да сондирам малко мнения. Мотора ми 1.8 125кс AGN. Интересува ме повече качеството от колкото цената. Какво бихте ми препоръчали като марка и модел (и за кабели и за свещи)?

Дайте информация на колко сменяте вашите? Напоследък все чувам мнения от сорта на "докато не почнат да правят проблем", което ми звучи несериозно. Нямам достъп до книжката на моята кола, инак предполагам там има препоръчан пробег. Мойте в момента са на поне 36 000, а може и да са на много повече. Не чувствам да имам проблем, нито пък колата да прекъсва. Напротив, върви си както трябва. Все пак не искам да измърдосвам и да чакам да загинат тотално. Гледам, че има някакви специално за газ. Това означава ли, че са с по-дълъг пробег или просто са си специфични за газ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не работи и няма проблем, не ги пипай. Най - много да ги почистиш евентуално. И може да погледнеш дали на тъмно прескача искра между кабелите. Те се мерят с мултицета и дори и да не си сигурен в какви стойности са, винаги можеш да премериш новите в магазина и да видиш имат ли повече от 20% отклонение или не.  Производителя дава за твоя мотор NGK BKUR6ET-10, с който трябва да съм и аз, макар че съм с една идея по - топли свещи. Не си взимай Brisk. Много са калпави!

Свещи смених на мой приятел на меган 2ка на 50 000км, който работеха безпроблемно. За свещи като марка NGK, BERU трябва да им уцелиш топлинното число, разстоянието между електродите и в твоя случай да са с резистор. Също не се подлъгвай по 2/3/4 полюсни. Няма разлика. В сайта на производителя  ще намериш информация кой модел е за твоя мотор, както и всяка буква и цифра от означението на свещта. Аз ползвам eyquem, Tакива свалих от мегана и мисля и в шкодата да изкарат също 50 000км. Безумно евтини са нещо от сорта на 3лв/бр, но за мен са се доказали, нищо че ме бъзикахте че карам с френски свещи . С по - дълъг пробег са иридиевите, но няма смисъл от тях.

И аз като теб тръгнах да пипам свещите, от там започнаха проблеми с пукането на изолатора на новите и изядох всичко, де що има писано и що има начертано, сега главата ми е пълна с безсмислена информация за всякакви видове свещи и разликите между тях ... ако ти се чете, ето заповядай със здраве да се образоваш https://www.ngk.de/fileadmin/Dokumente/EN/downloads_not_used_in_download_area/ngk_zuendkerzen_code_en.pdf

 

Това е само за NGK.

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с AGN мотор. Смених ги миналата година свещите NGK BKUR6ET-10 - 9лв./бр, кабелите BERU 104лв. комплекта. Смених ги защото ми правеше мизерии колата, но се оказа, че не е от тях. Принципно докато не ми създават проблеми не бих се занимавал да ги сменям.

 

Газовите свещи са с 1 полюс и различно разстояние между електродите.

Моя газаджия ми каза да не се занимавам със специални "газови" свещи, а да слагам каквито препоръчва производителя - 3-полюсни. Старите кабели и свещи бяха на незнаен пробег и си бяха наред, новите вече са на 32-33 000км и всичко си е наред.

Редактирано от DGSTN
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За свещи много добро впечатление имам от Дензо Q20PR-U. С 1 полюс са, цена около 4 лв. На газ вървят по 30-40 х.км и сменям профилактично. Може да изкарат и 50 като ги гледам. От поне 5-6 комплекта досега нито една не ми е създала проблем.

Свещите са NGK, Beru и Denso. Може да избереш модела според каталозите за твоя мотор.

Кабели без нужда не сменям. Ако се налага обаче бягам от Тесла. Чампион и Беру са добра стока.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз малко да почеша пръстите. Ей това са правилните свещи http://www.eyquem.com/en/product/eyquem-spark-plug-rfc-58-ls3/ Електрода наистина е толкова къс, като на снимката. Как работи аз до ден днешен не мога да си обясня. Още като ги монтирах, реших, че това няма да запали и оставам като гръмнат, че карат вече близо 4000км И също установих че 3 полюсни свещи на 1.2мм Gap отговарят на 0.8мм едноелектродни, според сайта на NGK. Но пък за ок1 дават тази триполюсна с gap 0.9mm, Ngk дават 10мм .... Абе въобще с тея многополюсни свещи, не можах да ги разбера?!?

306_bougies.jpg

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момчета, благодаря за изчерпателното инфо! Ще й слагам по препоръка на производителя (която е пуснал maxrpm) заедно с нови кабели. Явно, че свещи и кабели карат доста време, но аз все пак бих искал да ги сменя. Просто съм фен на метода на превенция, а не на "като им дойде времето".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.