Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Конкретен въпрос за комплект джанти


mirizlivpor

Recommended Posts

Колебая се дали да взема комплекта от обявата и въпросът ми е дали драскотините по джантите могат да се заличат, и ако да - как? Другият ми въпрос е относно гуми по принцип. Поръчах онлайн от 2 различни магазина - от единия ми пратиха гуми на 2 седмици, от другия на 6 месеца. Върнах вторите и поръчах от трети - пак ми пратиха на 6 месеца. Този път звъннах да попитам защо, след като изрично написах, че искам пресни гуми или да ми отменят поръчката. Обясниха ми, че 6 месеца било супер възраст за нови гуми и много пресни не се препоръчвали. Какво ще кажете по въпроса - пресни или не чак толкова?

 

https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anzeige/skoda-octavia-rs-komplettraeder-gemini-18-schwarz-bridgestone/531163470-223-9182

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен нова гума на 6 месеца, ако е съхранявана правилно няма какво да те притеснява все пак е чисто нова. Гума на 2 седмици не съм карал признавам но съм карал на около месец и нещо от производството според мен щом гумата е пусната в продажба от производителя няма какво да я чакаш и да и се притесняваш и на нея... Друг е въпросът че е нормално и ако е по рядък размер гумата по сайтовете и фирмите макар и нова да е на няколко месеца... Аз като купувам нови гуми държа да са с ДОТ от годината в която сме или на възраст до около 6-8 месеца. Досега особени проблеми не съм имал. И все пак нека колегите с повече опит споделят мнение, защото нямам претенции да съм голям разбирач от автомобили.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега. Драскотините могат да се заличат с кит. 1-ви вариеант е китват се и се подготвят и боядисват наново .2-ри вариант е ако се знае номера на съответната боя да се прелеят там където е играл кит , което пак върши същата работа.3-ти вариант караш си ги така и си свиркаш. Относно гумите и аз не съм карал гуми на 2 седмици, а винаги карам с чисто нови гуми.Все пак това не е хранителен продукт да гледам чак деня в който е произведен.Аз гледам годината да съвпада, даже съм купувал гуми с дот от миналата година и не съм имал ядове.Поздрави

Редактирано от Yordan.Y.Karaivanov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали са рядък размер - 155/60 R15, предни за смарта. Задните (пресните) са 175/55 R15. Възможно е и да няма в мрежата ако долу горе пролетта са произвеждали този модел в този размер и след това да не са пускали повече. Доколкото съм чел повечето фабрики не могат много лесно да пренастройват машините и затова може от партида до партида да мине повече време. Мерси за съвета за джантите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, каквито и да са драскотините, ако ще даваш 1200 лв. за джанти, не мисля, че ще ти е проблем да дадеш 200 за пребоядисване на лицето им. И да, могат да ги направят като фабрични, а не пребоядисване тип люлинска 318ка на метан.

Колкото до гумите, карал съм 2 лета 18ки, които ми дойдоха с dot на 10 месеца. Проблем не съм имал. Все пак новите смеси (синтетики) са доста издръжливи. Пък и по какви пътища ги джасаме и им няма нищо...Дори не съм сигурен, че и неправилното съхранение им влия, както влияше преди на гумите. Със сигурност не ги прави по-добри, но...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В сумата влизат и гумите все пак, а и смятам да се попазарим малко. Въпросът ми е свързан точно с това - как се правят джанти да изгглеждат отново като нови и колко струва. По спомен Турини (предполагам цената е сходна с Джемини-то от обявата) в черно струват малко над 400лв. в ЕТ. В един момент ремонтът плюц цената на употребяваните може да се доближи достатъчно до тази на комплект чисто нови, че да не си заслужава вече втората употреба. Мерси за мненията до момента.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Правят ги.

Моите ги оправих при тези момчета http://skodaclub.bg/forum/index.php?/topic/52471-smart-repair-ремонт-на-джанти/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А дали си помислил, че джантата може и да е леко крива, затова гаранция има ли? Аз карам с алуминиеви джанти 2-ра ръка и само лака им е паднал - но нямаха грам кривина. Скоро на една направих "лека драскотина" и сега е малко крива джантата, Не е болка за умиране, но и това е проблем.

Питала съм за лакиране, искат ми 40 лева на джанта, което е приемливо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А дали си помислил, че джантата може и да е леко крива, затова гаранция има ли?

Този риск съществува винаги. Гаранция не вярвам да получа, т.к. става дума за втора ръка. Бих могъл да ги занеса на гумаджия за проверка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А дали си помислил, че джантата може и да е леко крива, затова гаранция има ли? Аз карам с алуминиеви джанти 2-ра ръка и само лака им е паднал - но нямаха грам кривина. Скоро на една направих "лека драскотина" и сега е малко крива джантата, Не е болка за умиране, но и това е проблем.

Питала съм за лакиране, искат ми 40 лева на джанта, което е приемливо.

 

Има само едно необратимо нещо, което може да се случи на джанта. Както и да е крива, оправя се. Стига разбира се да няма ПТП в нея и да е усукана. Лошото е в следната хипотеза:

За пребоядисване са, даваш ги на "майстор", той ги пръска, след което с целия си акъл ги мята в камера да изпече боята. Честито, материала става на ...дупе, а джантата е със здравина на кашкавал след това.

 

Инак колегата Milen Dimitrov е дал хората. Той като гледам, а и един познат останаха много доволни. Аз все още не намирам време да оставя моята кола, че да ги освежат джантурите. Ама и това ще стане някой ден...

Тези хора ми ги беше препоъчал майстор тенекеджия, който е баси хейтъра по принцип. Както се казва, той да ме прати там, значи са някакви нечовеци.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за съветите, ще помисля дали да се натискам и ще видим какво ще стане. А гумите (6-месечните) ще ги слагам, че ми писна ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Джантите видимо изглеждат в доста добро състояние, а забележките са минимални.Аз лично давам пари за какви ли не глупости и глезотийки по колата, но за това да ми друса като каруца толкова пари на мен да ми дават няма да ги бутна тези джанти на моята кола, просто някак си не са за нашите пътища и другото което мен ме притеснява е това, че тази кола с 1,4 мотор, макар и турбиниран(гледам това пише в профила ти) с тези шахти доста по лагаво ще тегли купето.Това според мен са нещата върху които трябва да се замислиш, а не дали има криво и как се боядисват това са малки ядове.Поздрави!

Редактирано от Yordan.Y.Karaivanov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.