Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Спукан блок на фелиция 1.3


Димитър Димов

Recommended Posts

Здравейте,имам следния проблем с фелиция 1.3 моноинжекция-сцепен е блока отзад до един от болтовете за главата(най-вероятно грешка на някой майстор)Казаха ми,че блока бил алуминиев на по-старите фели.
Та въпроса ми е  ако намеря блок(или цял двигател)  но от по новите(волксваген груп) какъв точно двигател да търся за да използвам моята си глава.
Благодаря ви!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма по-нови и по-стари ... блоковете са еднакви с тази разлика , че на MPI няма дупка за механична бензинова помпа ... грешката на"майстора" е , че не са почиствани резбите или са пренатягани болтовете.

Аз лично бих раглобил мотора и бих се пробвал да заваря спуканото , нова резба и готово. Ако въпросния болт не държи , то гарнитурата не уплътнява водната риза , а може просто да си е изгнила гарнитурата ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не можеда се завари пукнатината можеш да използваш без значение с отвор или без за бензиновата помпа фаворит,фелиция и фабия.Успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намерил съм една цяла фелициа на която номера на двигателя завършва на 135М ,а на мойта завършва на 136В и мисля да я взема цялата за части.Казаха ми че блока бил еднакъв стига да е 1300 кубика(1289) Само не знам ако е  с 4 дюзи да нямат някаква разлика,че мойта е моно...
Благодаря за мненията :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

135М е 40 кW или 58 коня MPi , aбсолютно еднакви са конструктивно блоковете , само буталата тук са освободени , а при тебе ( 136 моторите) са равни

за по голяма степен на сгъстяване.

 

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.