Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Мнение за масло NORTH SEA WAVE POWER SL 10W-40 5L


Recommended Posts

Колеги попаднаха ми две 5 литрови тубички от това масло като подарък. Разгледах сайта на производителя - изглежда доста обещаващо. Прочетох характеристиките на маслото - също са ОК. Отговаря на VW 501.01/505.00. Обаче никъде не намирам някакви отзиви за него. Общо взето се чудя дали да го сипя на колицата от профила или не. Ако някой го е ползвал, нека да сподели впечатления.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда. Както винаги в нета мненията са 50/50.

Като гледам пък е и по-скъпо от Тотала с някой лев.

Редактирано от stan4o
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

 Виждам, че и магазин с добри отзиви го предлагат

 

Тези типове от maxcar ако ти кажат "добро утро" погледни дали слънцето не залязва.

Не ги познавате отблизо какви мърши са.

Само малко повече контакти и ще разберете за какво иде реч. Ако им зададете няколко парливи въпроса откъде, как и защо предлагат някои неща на такива ниски цени логичен и смислен отговор няма никога да получите.

По въпроса за маслото - в Аудифорума точно и ясно ти е казано, че това е марка дистрибутирана от хипермаркети и повече въпроси се надявам да не задаваш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

По въпроса за маслото - в Аудифорума точно и ясно ти е казано, че това е марка дистрибутирана от хипермаркети и повече въпроси се надявам да не задаваш.

 

Питането ми беше, дали някой го е ползвал и какво му е мнението за него. Колкото до дистрибутирането от хипермаркети, това според мен не е критерии. Дори в България много от хипермаркетите предлагат пълната гама от масла, които може да намериш и в реномиран магазин за авточасти. Пробвани са не само от мен и мога да твърдя, че са си качествени. Има и изключения разбира се.

Редактирано от stan4o
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Питането ми беше, дали някой го е ползвал и какво му е мнението за него

 

Човек не е подвижна хим. лаборатория, за да ти каже какво е маслото. Може би затова не получаваш искания отговор.

Напр. аз съм го ползвал. Лампата за маслото не ми е светвала. Двигателя не ми блокира. За 10 000км. долях 1л. Значи - Хубаво е маслото. Това е само пример какво може да съдържа отговор на такъв въпрос.

Лошото масло и карането системно с такова показва последствията си след 100 - 200 000км. пробег. Няма как за една две смени човек да има мнение. А за да има мнение, след 200 000км. трябва поне да отвори капака на клапаните и да види какво се е натрупало там, да свали главата и картера и да мери за износване цилиндри и кол. вал.

Гледай да отговаря по спецификация на завода производител и наливай смело.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Лампата за маслото не ми е светвала. Двигателя не ми блокира. За 10 000км. долях 1л. Значи - Хубаво е маслото. 

Лошото масло и карането системно с такова показва последствията си след 100 - 200 000км. пробег. 

 

Да, това е един много правилен отговор! :doubleup:

Последствията от недоброто, но и не съвсем долнобробно масло проличават след минимум 5-6 смени на маслото. Точно това е причината мнозина да се самозалъгват, че си купуват истински Тотал, Мотул или Кастрол. Точно тези три марки са най-силно "атакувани" от фалшификаторите.

Не помня точно в кой автофорум достатъчно ерудиран потребител обясни, че не е възможно да си сериозен дистрибутор и едновременно да предлагаш Кастрол и Мотул, но почти никой не схвана мисълта му.

Във втората част от мнението си човекът подчертаваше, че дистрибуцията на силно популярните брендове масла задължително се подчинява на определени дори понякога неофициални ценови  правила и не е възможно разни "фирми-бръмбарчета" да предлагат техните продукти на съмнително ниски цени, освен ако не става въпрос за абсолютно нерегламентирани търгаши. :nea:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напълно съм съгласен. Май вече се оказва, че неизвестните марки масло нямат фалшификати и може би е по-добре да се кара с тях. Лично мое мнение. Затова и питах за горепосоченото, супер неизвестно масло, чиито производител разполага със собствена рафинерия и произвежда масла за всякакви машини, не само автомобили.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Веднъж съм сипвал на едната кола North Sea 10W40 и мнението ми е, че първоначално беше доста добре (колата работеше значително по-мазно и тихо), но след 4-5000 км колата стана по-шумна от предното масло на 10000км. Смених маслото на 8000км, защото беше издуха около 500мл, което досега не се беше случвало НИКОГА. Сега съм с Бардал 10W40 и там вече няма такива проблеми. Колата е Ауди А3 1.9 ТДИ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.