Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Дали е за смяна акумулаторът


Recommended Posts

Здравейте,
Имам шкода супърб от 2011г. Сега тече 6-та зима за нея и акумулаторът един ден не позволи да запаля. Дадоха ми ток, покарах го поввече от 20 мин по околовръсносо с 80км/ч, после го заредих в четвъртък. Сега  колата е затрупана от снега и не съм я палил от тогава. Акумулаторът е оригинален Варта 61Ah, 540 A с цветови индикатор (ако е черно е добре, ако е жълто е за смяна). Сега показва черно, но в единия край на кръгчето (индикатора) е започнало да се появява жълто - около 10-20 процента. Зареждаха го в сервиз и казаха, че са го заредили до 87%, повече не можело.

 

Въпросът ми е дали да купувам нов, или още може да се изцеди от този акумулатор.

Благодаря предварително за мнения.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

....Сега  колата е затрупана от снега и не съм я палил от тогава.

 

Здравей,

 

Ами, като я изровиш от снега, ако не завърти, сменяй акумулатора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, можеш да направиш един последен опит... Свали акумулатора и го прибери в помещение с положителна температура. Долей дистилирана вода до необходимото ниво и след това зареди акумулатора със зарядно. Ако не стане - купувай нов.

 

П.С. Индикатора на акумулатора побелява / пожълтява и когато нивото на електролита е ниско.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, но акумулаторът е капсулиран...

 

Моят не е... :eusa_think: И той е фабричния (2011 г.), Варта, 60 Аh, с индикатор... Но си има тапички (под лепенката) и съм го доливал няколко пъти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.