Jump to content

skoda-club-bulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Въпрос относно добавките за гориво


skoda 120L

Recommended Posts

Здравейте колеги, реших преди пролетния сезон да сложа профилактично една добавка на Бардал 6 в 1 за дизел. До тук добре но след разговор с един познат той каза че го прави преди смяна на консумативи филтри защото ако има нещо то отива по горивния филтър, което малко ме озадачи пък и нали е затова. Та въпроса ми е вие как процедирате при слагане на добавките :) и да питам дали някой е слагал от тази добавките защото пише че е за 20 литра и как може да се отчете горе долу количеството.

 

Мерси предварително на всички :plate_rulez: 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До колкото съм запознат има 2 вида т.н. "добавки". Едните са Fuel additive т.е. допълнение към горивото с цел обогатяване и подобряване на свойствата му. Например за повичаване на цитановото число (при дизел-а), против замръзване и т.н.

Другият вид добавки са по-агресивни и целта им е да решават определени проблеми, като например - почистване на горивната система, чистене на дюзи или филтър за твърди частици.

За вторият тип добавки се препоръчва да се добавят към почти празен резервоар, да се изкара колата на отсечка която позволява да се кара 10-15 минути на по-високи обороти, след което се предполага. че добавката е подействала и може да се дозареди колата с гориво. След подобни тестове с агресивната добавка е препоръчително и смяна на горивният филтър. Най-общо това е което знам и ако някой има друга информация нека сподели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на отзовалите се колеги! Сложих я в цял резервоар вмести в 20 литра и покарах 50 км. ще видим как ще е :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.