Jump to content

skoda-club-nulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Боядисване на волан


Recommended Posts

Колеги, привет,

Чукнах "волана" в търсачката и прегледах няколко страници, но изненадващо не открих нищо по въпроса. Някой боядисвал ли си е волана? Дори не съм сигурен, че "боядисвал" е правилният термин. Чувал съм и че се "топят", каквото и да значи това. Търся майстор да ми го направи. Искам да е качествено, цената е без значение. Не мисля, че работата е за тапицер, тъй като те работят с нов материал направо, а не искам да си променям волана от фабричното му състояние, просто искам да се освежи.

Знам, че преди време бяха станали хит едни китове "направи си сам", но нито имам време, нито желание, нито сръчността за такива манипулации. Търся място на което да си платя и да съм доволен :)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Приятел го боядиса неговия волан с кожена обшивка с боя за обувки "Казабланка" като след като изсъхна го намаза няколко пъти с течен парафин купен от аптеката. Не е мръднал въобще! Успех!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя го боядисах с боя за кожени дрехи silver някаква турска. Вече повече от година почти не е мръднал. На лято ще го мина пак за освежаване. Във форума на Фолксваген има повече подробности за това как става и каква е боята.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има един колега тук Ivo_Dinkov, ако още се занимава с волани, той е твоя човек. Сигурно няколко десетки човека тук карат с боядисвани от него волани в т.ч. и аз.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има един колега тук Ivo_Dinkov, ако още се занимава с волани, той е твоя човек. Сигурно няколко десетки човека тук карат с боядисвани от него волани в т.ч. и аз.

 

Благодаря!

Сега ще го издиря и ще му метна едно Л.С. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз телефона му го имам, бяхме се разбрали преди НГ още за такава манипулация. Пишете му ЛС, аз така се свързах с него, не че не живеем на 300м един от друг.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доуроутру!

Човека си се занимава все още. Свържете се с него на Л.С. (http://skodaclub.bg/forum/index.php?/user/6930-ivo-dinkov/), ще ви отговори на въпросите :)

Аз ще го посетя скоро.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Ще се радваме да споделиш преди/след резултати, а аз нещо не успях да намеря друга тема за боядисване, за това тази е доста полезна. Честно казано с това боядисване ме притеснява дали няма да цапа - да кажем в жегите като се напече яко лятото? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Ще се радваме да споделиш преди/след резултати, а аз нещо не успях да намеря друга тема за боядисване, за това тази е доста полезна. Честно казано с това боядисване ме притеснява дали няма да цапа - да кажем в жегите като се напече яко лятото? 

 

Ако имаш такива притеснения, свържи се с него. Ще ти обясни процеса. Нещата се правят както му е реда (грундове, боя, шкурене, различни слоеве и т.н.). Не смятам, че е възможно да има проблем. Още повече,  че колегата niki казва, че е доволен, пък и други явно са му ползвали услугите :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

..ще ще със сигурност, но е в "To Do" листа, че преди това на опашката има няколко неща с по-голяма важност (и стойност :P).  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Ако имаш такива притеснения, свържи се с него. Ще ти обясни процеса. Нещата се правят както му е реда (грундове, боя, шкурене, различни слоеве и т.н.). Не смятам, че е възможно да има проблем. Още повече,  че колегата niki казва, че е доволен, пък и други явно са му ползвали услугите :)

А дори да има някакви ядове, ще се поправи проблема ;)

Случва се участък от кожата да е 'прогорен' от пипнат с изцапан пръст с масло, спирачна течнос, хидравлична течност, силен безконтактен препарат. Там има риск да не хване хубаво основата различните слоеве. Според размера на дефектиралия участък, решението е от издялкване до гола кожа и изграждане на нов слой с винилов филър до нова кожа, обикновено се минава с най- леката поправка, но държа да го отбележа. Ако някой ви каже, че риск няма- лъже :tongue_1:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...
Ето и снимките преди-след от мен:

 

ПРЕДИ:

 

20170419_103559.jpg

20170419_103602.jpg

 

ПО ВРЕМЕ: (тука беше поне 15 коня отгоре колата  :tongue_1:)

 

20170419_112354.jpg

 

СЛЕД:

 

20170422_162025.jpg

 

20170422_162030.jpg

 

Благодарности на колегата Ivo_Dinkov. Изключително бърз и коректен, а изпълнението е повече от това, което може да се желае! Препоръчвам го, ако се чудите дали да си оправяте волана :)

Редактирано от sauber
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.