Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Fabia 3 estate (комби)


iliyan.velichkov

Recommended Posts

Здравейте,

 

Обмислям да си взема Фабия комби 1.2 TSI 90к.с. с газ. Бихте ли споделили мнение относно комби варианта?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малка градска кола с багажник за дълги пътешествия , колкото до газта едва ли има някой впечатление още , защото ЕураТек от около месец тестват на двигтелите с директно впръскване.

Успех в избора!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мога да споделя, впечатления, но не и за газта. Моята е само с бенДзин :) При разход 5.5/100 извън града, около 8.5 софийско, газта не ми е в полезрението. Иначе, багажник доволно голям, за класа си е добре от към комфорт. Прилично, към добро поведение на пътя :) но с различни от 14" гуми. За парите си и пространството, което предлага, колата няма конкурент в този клас. Е, винаги остава Дачия, като вариянт :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За газта мога да кажа за директно впръскване има газови системи вече хубави и надеждни. Имам сув с директно впръскване турбо DISI 260 коня с газ и работи без проблеми, НО освен газ гори едновременно и бензин. Извънградско разхода е 2литра на 100 км бензин и отделно газта. Не знам на фабията дали има проблем с прегаряне на клапаните на газ. При определени двигатели и марки има такава опасност.

Редактирано от felicialx
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За газта мога да кажа за директно впръскване има газови системи вече хубави и надеждни. Имам сув с директно впръскване турбо DISI 260 коня с газ и работи без проблеми, НО освен газ гори едновременно и бензин. Извънградско разхода е 2литра на 100 км бензин и отделно газта. Не знам на фабията дали има проблем с прегаряне на клапаните на газ. При определени двигатели и марки има такава опасност.

На 50х км ще правиш клапани, не говори предварително! Ако я караш дълго на високи обороти, примерно Бургас София с 200кмч пак ще сваляш глави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря Ви за отговорите по темата. За момента сякаш се отказах от варианта с газта. Сега обмислям дали да не взема Рапид със същия мотор. Имате ли представа кой от двата модела е по-надежден, понеже рядко виждам Рапид из София.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Рапида е с по-старо шаси от Фабиата, до колко това има значение всеки си преценя. Фейслифта на Рапида предполагам е на същото старо шаси.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Във вторник взех моята Фабия комби 1.2 110к.с. Първите ми впечатления са отлични. Компактно комби, но комфортно. Аз също се бях спрял на Рапид, но като видяхме Фабията с жена ми и след консултация с доверен човек от ЕТ, решихме да вземем Фабия. Първо, както е упоменато по горе, Рапида е с по-старо шаси. Другото предимство на Фабията спрямо Рапида, е, че по-големият двигател (110к.с./ 6 скорости) е с около 500лв. по-скъп, докато при рапида е около 2000лв. Разхода е 5,7 за изминати 130км, от които 70км извънградско. За сега твърдо съм решил да не слагам газ!

 

Успех с избора!

Редактирано от ivetsa
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега, шасито не мисля, че на някой му пука каво е :) Рапид е по голям, отзад мястото е повече, ако не е спейсбек и багажника е по голям. Аз имах същата дилема, но фейслифт дори не се говореше, че ще има на Рапид. И като ходих в магазина да ги гледам, просто Фабия ми хареса повече. Просто лично усещане. А и за същите пари във Фабия имаше повече глезотийки :) Та прецени си кое ти е важно, без кое можеш. Виж каталозите, тегло, размери, мотори, цена. И скачаш, няма да съжаляваш която и да си вземеш, Шкода е добра кола ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знате ли каква е разликата между 90 и 110 к.с.? Как са ги постигнали тези 20к.с.? Щом имат такава малка ценова разлика, предполагам, че просто са надули двигателя и са сложили 6 степенна скоростна кутия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Повече въздух+ повече бензин= на повече конски сили :) Очевидно налягането на турбото е малко по високо при 110кс. Разликата в данъка и гражданската обаче е доста повече от 20 ;) Има вариант за товарна версия, ако нямаш планове да возиш 5 човека си е опция.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За гражданската няма разлика в конете. За данъка задължително товарна. Аз карам 260 коня и данъка е 7лв. Тука нито една стотинка не заслужават да им се дава за данък. Само прибират по джобовете и повтарят, че няма пари.

В родината на Шкода-Чехия данък върху частните автомобили няма!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Повече въздух+ повече бензин= на повече конски сили :) Очевидно налягането на турбото е малко по високо при 110кс. Разликата в данъка и гражданската обаче е доста повече от 20 ;) Има вариант за товарна версия, ако нямаш планове да возиш 5 човека си е опция.

 

И без туй 3ма човека на задната седалка при Фабиа е меко казано некомфортно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И без туй 3ма човека на задната седалка при Фабиа е меко казано некомфортно.

 

Аз като карам не знам двама къде ще се съберат или трябва да са под 1,5 :D 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И без туй 3ма човека на задната седалка при Фабиа е меко казано некомфортно.

Е, зависи от човеците :D При мен една баба и две хлапета нямат оплаквания. Въпрос на нужди ;)
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

какъв е този рапид фейслифт за който говорите ?

аз не виждам такъв на сайта на шкода

Аз лично не съм запознат с фейслифта , но има някои промени от 2017 в окомплектовката на Рапида - мигачи в огледалата , прожекторни фарове и задни дискове . Това забелязах на тестдрайва на Кодиак като разлики от 2016 , а и вече се виждат такива по софийските улици.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.