Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Осветлението в купето не се включва


Пан

Recommended Posts

Отскоро се сдобих с Октавия1 Тур, дизел, 2004 г., все още я изучавам и пооправям това-онова. Забелязах, че при отваряне на предна лява врата не се включва осветлението в купето, а при отваряне на всички останали - без проблеми. Не светва и лампичката долу на самата врата. Как всъщност става включването? Не виждам никъде някакъв включвател, къде да го търся?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вероятно в бравата е проблема! Търси теми за брави и миктроключета. Т'ва е слабо място на Октавия 1. Има писано по въпроса. Можеш и сам да се справиш ако решиш, а може и хора които се занимават с т'ва да го свършат.

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен такъв проблен се реши със смяна на микроключето на бравата.

За ключе потърси във форума. Пиши 'микроключе' и ще намериш  човек който ги продава.

Сега се появи и в задна дясна брава. Като отворя другите врати плафона светва, а при задна дясна - не, а не се и заключва/отключва от дистанционното.

Така че и тази ще трябва да я свалям тези дни.  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за консултацията, локализирах ключето, сега трябва да опитам да сваля кората на вратата, после е лесно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се, че използвам темата на колегата, но да попитам:когато се отвори някоя от задните врати кои плафони светят. Защото при мен светва само отпред, а задните не светят. Светват само ако ги натисна с ръка. Нормално ли е или и аз съм за микроключета. Благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се, че използвам темата на колегата, но да попитам:когато се отвори някоя от задните врати кои плафони светят. Защото при мен светва само отпред, а задните не светят. Светват само ако ги натисна с ръка. Нормално ли е или и аз съм за микроключета. Благодаря

Нормално е ... за съжаление...
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес отворих задна дясна врата и отново проблема беше вода в черната кутия с електронния блок на моторчето на стъклоповдигача.Този път се оказа само студена спойка и проблема беше решен.

Тези дни ще направя изолация и на другите две моторчета на стъклоповдигачите.

Препоръчвам на колегите с Октавии 1, на които  изолацията  на вратите е с найлон, а не с ламарина, да направят описаната във форума защита от вода на електронния блок на моторчетата на стъклоповдигачите.

Направетего! При проникване на вода в този модул проблемите са сериозни и трудно решими.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.