Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Колело в багажника на Fabia


VeSkoD

Recommended Posts

Ако някой се чуди как се побира колело в багажника на Фаби комби, прилагам снимков материал.

Колелото е 26 инчово, свалена предна гума и седалка. И двете се свалят с голи ръца, без инструменти. Операцията отнема 2-3 минути.

 

https://drive.google.com/open?id=0BzeA2sfim9D4ZjREZjkzTnNsSkk

https://drive.google.com/open?id=0BzeA2sfim9D4ZGQ2ZngyVGFxMk0

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По този начин можеш още едно 26" да събереш (за половинката) и едно за малкия човек!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за информацията и за снимковия материал. Днес трябваше да товаря две 26-инчови колелета в Йетито и тъй като Фабия комби и Йети имат същата дължина, колелетата влязоха успешно по схемата, показана на снимките. Даже мисля, че и без да свалям предните гуми можеше да стане, но ми беше малко тежко колелото да го вдигам и ме беше страх да не одера боята при багажника, както и да не нацапам белия таван с предната гума. Седалките на колелетата не съм ги свалял. Иначе всички седалки на Йетито ги бях опаковал с едни черни чували от Билла, за да не трябва после да се чисти купето от разни смазки и други мръсотии. :)

Редактирано от Мonster
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Опитай по моя начин- сваляш облегалките , хващаш колелото по средата на вилките,,като стоиш от лявата му страна,хоризонтираш го и го вкарваш на  вътре ,като го сложиш максимално близко  до облегалките на предните седалки и го завърташ малко диагонално, Ако не се затваря задната врата , може да завъртиш предното колело на дясно , така се печели към 20-25 см .Слага  се на лявата страна, за да не се допира веригата / и ако има и обтегач, и той / към седалките/Така съм карал колелета  във Форман и Фелиция, после  в Сеат Кордоба  Варио.

Нямам снимки, но и не мога да направя, защото вече не са при мен .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам как би станало без да се свали предна гума, като се има предвид че е сгъната само малката задна седалка. Може би ако се сгъне голямата седалка... Ако успеете, снимайте :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам как би станало без да се свали предна гума, като се има предвид че е сгъната само малката задна седалка. Може би ако се сгъне голямата седалка... Ако успеете, снимайте :)

Не си прочел последното изречение- не са при мен тези коли, за да снимам, но ако фабията ти  е с размери на форман или фелиция ,трябва да стане. 

Сега имам Дачия Логан комби , която  е с 31 см по-дълга и нямам проблеми  да вкарам и най-голямото колело,тези които  са  с 29 " гуми

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.