Jump to content

skoda-club-bulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Тресене по наколон и при ниска скорост О2


alexys_666

Recommended Posts

Здравейте Колеги

 

Отварям тема отново за тресене на О2. Изчетох няколко теми но никой няма моят проблем или поне не успях да намеря точно това, което имам аз като кахър.

 

 

И така от доста време колата тресе при спускане по наклон с не много висока скорост все едно влиза в резонанс също и на равно но трябва да се двъжи съвсем бавно.

Проблемът първоначално беше слабо доловим но с времето се усили, смених си тампоните на двигателя амортисьири носачи лагери на макферсона тампони биалетки и

драстично намапя тресенето но при спускане по наклон и при движение с ниска скорост остана пак не толкова силно но пак го има и се усеща.

 

Имам съмнения за съединителя понеже колата вече е на близо 240 000 км и предполагам, че е му е дошло времето въпреки, че миналато лято ми се наложи да сменям помпата с аксиалния лагер и от сервиза ми казаха че хлабините са ок и няма нужда от смяна а проблема е от доста по отдавна.

 

Между времменно ми се развали и дроселовата клапа след филтъра от една две седмици, но не ми прави проблем понеже е напълно отворена и не ми прекъсва и не вярвам да има оношение но все пак го споменавам ако някой има опит.

Също и има едно досадно ромолене, като че ли дрънка нещо метал в метал ама така си дрънка от малка и не е някакъв проблем освен че ме дразни.

 

Благодаря на всички предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На свободна и натискам спирачката като намали до под 20'км/ч влиза в някакъв резонанс все едно и тогава тресе. Звукът наподобява на нещо такова: ако си карал лада или жигула по раздрънкана като и върнеш газта и като и подадеш отново има един момент на тракане заради големите луфтове в сглобката между кардана към скоростната кутия и задният мост са само че по учестено. Нещо такова е надявам се да.го описвам разбираемо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай като започне да тресе да изгасиш двигателя !  Трябва да се разбере дали е от мотора вибрацията или е нещо по окачването.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност когато работи колата на място тресе ли или само когато си в движение. Аз също си мислех за маховика, но той румоли и когато работи на място. Моя се разтропа точно на 240 хил.

Редактирано от tupalkapet
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Принципно тресе като се движи много бавно, вече и доста по слабо от преди след като смених почти всичко по предницата ако някой седне да я кара няма да го усети трябва да позагрее и да се покара . Но като карам бързо пак тресе но по друг начин усеща се в купето примерно по изкачване има и тресене от време на време като стои на място малко притриса слабо доловимо но се различава от това като се движи бавно и по наклон. А иначе ромоленето което го има е като все едно  такава клапа на ауспуха на трактор трака като работи на празен ход нещо такова.

Днес примерно я покарах кораво на връщане от БС първоначално на магистралата претриса леко но като я поизпържих и като позагря добре нямаше тресене.

Ще пробвам съвета на ДИМОН. Но уж смених всичко по предницата каквото беше разбито.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

Пробвах това което ДИМОН предложи и определено не е от окачването. В момента в който затресе ( то се случва при 5-10 км в час преди колата да спре напълно) я гася и тресенето спира мигновенно. Също и се губи при натискане на педала на съединителя.

Явно лечението ще е комплект съединител... някакви съвети за марка съединители знам че смяната е около 1300 лв с труда ако някой има опит нека сподели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен в Ауто+ ми дадоха цена от 1300 за съединител с маховика на сакс. Намерих познат който ми го донесе от Англия за 700 лв.същия и в Герман ми го смениха за 150лв есента. Моя е за 2.0 BKD и се води от скъпите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По номера на рамата могат да ти кажат какъв ти е оригиналния в ЕТ. Вариантите са Valeo, Luk и Sachs като 1-вите два са малко по-евтини.  В Еуратек по спомен  цената на услугата за смяна на маховика е 1400лв - 1500лв на сайта им го има обявено.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.