Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Напречни греди Октавия 1 хечбек


kukumitcin

Recommended Posts

Здравейте,

 

от известно време съм във филма с напречните греди за моята кола. Нужни са ми за багажника на колелото / писна ми да ги товаря в колата и да няма никакво място / , както и за куфар.

Закупих кит на Thule fit kit 3003 за Шкода Октвия 1 /Фабия 1 + лапите и греди.

$_1.JPG

До тук всичко наред, но изобщо не бях погледнал ,че на лайсните нямам отвори викам си може да се сменяни...демонтирах ги и се оказа, че този кит няма къде да го захвана.

Предположих, че има различни захвати и айде към ЕУРАТЕК с шасито на колата, но за съжеление ми докараха същите захвати. Няма да изпадам в подробности какво ми обесниха там , но останах разочерован.

 

Та има ли колеги с Октавия 1 хечбек с монтирани напречни греди ? Ако има такива колеги може ли да споделят от къде са купувани и как са захванати към автомобила.

 

Благодаря предварително.

Поздрави.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Т'ва пък за пръв път го чувам...да нямаш дупки за гредите! Може ли да дадеш снимка ако имаш под ръка. При мен на лайсните си има дупки с капачета и като се махнат, виждаш отворитр на самия таван. Т'ва, което си купил наистина е точното нещо за колата ти. Не знам какво е станало, та нямаш отвори. В този случай - има захвати, които се видят "универсални" и явно ще опреш до тях

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам снимки ще ги кача малко по-късно.

Лошото е , че пробвах и въпросните "универсални" , които се захващат между врата и коланата над вратати, но не стават. Разтоянието между тях е адско малко и захватите не влизат.

Редактирано от kukumitcin
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

037952772.jpg

Предполагам, че тези отвори имат някаква роля в цялата схема ? На някои модели на Мазда монтираме багажници, като слагаме шпилки на тавана / има си фабрични отвори/.

Да не би и тук да има нещо такова :?

037952769.jpg

037952768.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези снимки от Октавия 1 ли са?Лайсните на тавана на моята са съвсем различни.Имат отвори за греди, както е описал колегата zloQQ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно има и такива "чудеса" като твоето :)

Ето, какво намерих в нет-а

https://www.autobyznys.cz/x8194/ulozeni-pro-pricnik-octavia-%3B-1u0860169

Предполагам, че т'ва ти трябва. Да го монтираш на въпросните отвори и на него вече да се закрепи багажника...евентуално. Не го виждам хубаво от снимката тоя елемент и не знам, дали е това, нещото което точно ти трябва, но мисля, че е. Тук https://www.briskoda.net/forums/topic/312347-roof-rack-option-for-mk1-estate-without-roof-rails/- последното мнение и картинките в него явно са като при теб. Не ми е под ръка колата да я погледна. Май се оказва, че ако вероятно и това е опция, примерно "подготовка за багажник" и при мен лайсната е друга - с отвори, защото вече имам монтирани 4 броя от онея железа, които всъщност багажника ги "захапва". 

Не намерих за О1, но при Фабия 1 е същото - ето как трябва да е - 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да,

мисля, че точно това липсва при мен.

Сега остава да се сдобия с тези планки и нови лайсни за тавана.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Хората са си го измислили. Аз ползвам този за Ф1 без отвори в лайстните.

 

Не става при О1.

Както казах по-горе въпросните планки не влизат между рамките на вратите и горната колона...няма достатъчно място. 

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.