Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Home made Халогени


Engibar

Recommended Posts

Здравейте колеги, първо се извинявам че пиша само по тъпи теми във форума ама така е млад човек много време всичко му хрумва. :fiu: :D Та въпроса ми, хрумна ми една идея за халогени, но проблема е че в колата няма пуснати кабели за халогени, (нямам и халогени). След доста мислене и ровене в нет а, реших да си направя сам, но не знам окабеляването как ще е? Нека някой който е по запознат със жиците да обесни как ще стане номера, отделен бушон, копче? И халогените не са оргинални за модела на колата. Ето и снимки какво искам да направя на кратко.

 

Ето ги халогените които искам да сложа
HTB1I9FUJXXXXXXqapXXq6xXFXXXU.jpg?size=1

Отзад

HTB18QtxNFXXXXX9XFXXq6xXFXXXy.jpg?size=1

И как светят

HTB1ZYygJXXXXXXpXpXXq6xXFXXXL.jpg?size=4
По средата свети бяло, кръга в син цвят. Тоест на два цвята са не знам как ще е окабеляването.

И после ще надупча тези пластмасите, за халогените и там ще ги сложа

17555277_1470638386310709_1927528994_n.j

Благодаря на всички предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това са LED халогени, според мен свържи си ги към габарита и ще заспят. Не е необходимо реле. Ако решиш да са на отделен бутон, сложи ги през бушон 7.5А на отделно гнездо до акумулатора (продават се). Снимай после, да видим как седят и дай линк откъде си ги взел. Би трябвало червения проводник да е + , а белия да е - , освен ако нямат схема "грец" , тогава, няма значение. Ако са за АC/DC значи я имат. Бушона изчисляваш по формулата P=U.I , тоест ако са 7W - 7=12*x - X= 12/7

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Габаритите ми са проблемни, даже бях писал тема, левия не ми светеше, имах проблем със плюс а и си дръпнах от десния може би така десния повече се натоварва така нооо нямах друга идея. Ще снимам но проблема е че за доставка ще чакам около месец дори по някога и повече, искам да са на отделен бутон защото тук полицията прави проблеми за такива глезотийки (не съм в Бг). Пише че са 30W но не знам едното или и двете общо са толкова. За свързването пише така: 
Wire connection:

Red Wire connection +Angel Eyes
White Wire connection -12V DC
Broen Wire connection +Fog Lamp
Blue Wire connection -12V DC


Има и в други цветове и размери, във сайта има много неща, каквото съм си поръчвал всичко е дошло, не е фалшив сайта. Ето и линк към халогените: https://www.aliexpress.com/item/2Pcs-lot-12V-30W-LED-Car-Fog-Light-With-Lens-Halo-Angel-Eyes-Rings-COB-Xenon/32740607609.html?spm=2114.10010108.1000014.5.Tpi5QC&scm=1007.13338.79672.000000000000000&pvid=1d266f72-a294-480b-aadd-691d90adaa4c&tpp=1

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От Алиекспрес всички сме поръчвали. като ги гледам са с 2 светлини, тоест едната е към габарит а другата е към късите, тоест ако искаш да са ти отделни, ти трябат 2 бушона и 2 ключа. Бушона си сметни по формулата горе, спрямо мощността, а щом при теб правят проблем катаджиите, свържи си ринговете към габаритите , а лупите на отделен прекъсвач. Относно проблема с габаритите, провери си заводските бушони с мултицет/пробник.

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колега, а за оргиналните халогени как става номера, може ли малко инфо и за това, да знам дали да сложа оргиналните  халогени или тея? А за габарита проверих всичко бушоните са си наред плюс а от някаде изчезва, измерих със мултицет проводниците и показва 8 9V минуса е наред, само плюс а някаде e проблемен просто не го намерих къде точно почва нормалното напрежение, отворих под акумулатора, и там има кабели и там напрежението е 8 9V.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Работи, на акумулатора показва 12V само на кабела така показва не знам от какво е, но това не е темата сега. Искам да знам просто какъв ще е филма със фабричните халогени. Но явно никой не се е занимавал със такава схема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това са комбинирани фарове за мъгла и дневни светлени. Не те съветвам да взимаш нищо различно от бял цвят, с червени или сини рингове ще си любим шофьор на всеки катаджия. Ринговете не е нужно да светят с габаритите, пусни си нов плюс, когато колата е на контакт и няма габарити (това с допълнително реле). Ако са дрл ринговете, както пише на сайта, да светят вечерно време ще е много неприятно за тези срещу теб нощно време. За коли без фарове за мъгла, комплекта преди включваше самите фарове, кабела, и нов ключ за фаровете. Фаровете за мъгла се включват като издърпаш врътката за светлините към тебе, първото положение са предните, второто предни + задни. Сменя се ключа, на буксата се свързва проводника,оттам към таблото с предпазителите, оттам един проводник е към буксата на таблото за индикацията за вкл., а тези към светлините са под цялото табло към пасажерската седалка, сваля се жабка, зад нея имаше отвор към двигателя, оттам по калника и до бронята. Потърси тема на Иво Динков в Проекти или Фабия, имаше едно сканирано ръководство за допълнително монтиране на фарове за мъгла или линк към такова.

Редактирано от ID A
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.