Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Как да сваля "колектор" на О1 1.6 AKL


cenarius

Recommended Posts

Здравейте, теча на масло се засили и реших да разглобя малко да видя как да го оправя. 

 

Целта е:

 

Да спра теча на масло.

 

Да почистя дросела.

 

Да сменя гумичките покрай тези пластмасови части (май колектор се казва)

 

Да сменя свещите. 

 

Към момента единствено свалих едната свещ да я видя (тази на 4ти цилиндър) - видимо плаче за нова.

Прилагам снимков материал в "полуразглобено" състояние, до което стигнах. След това има и клипче на работещ автомобил. Който дори докато работи и прехвърли на газ. 

 

http://imgur.com/a/fD0rt

 

 

Проблемите са, че доникъде не стигнах. Не мога да я разглобя милата.  Един час се борих после да сложа пластмасовата тръба към дроселовата клапа и единствено ми изкочи металният пръстен, който после не можах да свия с "малките" клещи които имам и временно е със свинска опашка. 

 

Може ли чертеж/схема/видео как се разглабя туй нещо или е както се ориентирах - отдолу се свалят 8-те болта/гайки за да мога да издърпам "колектора" (ако се казва така) напред и натам вече да се работи спокойно.

 

Може да се види "красивият" допълнителен кабел + бушон - той е за перките. "Майсторът" каза че така било най-добре.... Много ме дразни, но не е на дневен ред :D

 

Поздрави,

Ангел

Редактирано от cenarius
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След като свалиш болтовете и гайките сваляш двете видии горе. Отстрани има два пластмасови шплента, вадиш ги и отваряш настрани контрите за да може да го освободиш да излезе. Откачат се и двата маркуча за бензина. Ако си от Пловдив ти го свалям за 10 мин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много благодаря за коментара! 

 

Значи почти всичко съм предположил правилно как става. Само това с маркучите. При мен са хванати с някакви странни скоби, които ми изглеждат за еднократна употреба - смачкани са и като че ли остават така. Може и да се бъркам - утре ще видя.

 

В София съм и от време на време се прибирам в Пазарджик (рядко за по няколко часа, вече дори и не си спя у нас). 

 

 

 

offtopic:

Колата има нужда от "газаджия" и определено съм запланувал да мина през Пловдив да се запознаем. Последният път като я карах при "най-добрия" в Пазарджик ........ Не искам да си спомням. Добре че Жоро (предният собственик) дойде да ми "дръпне" колата до сервиз, Че остана без вода милата от тоз газаджия, добре че спрях навреме та нямаше много щети - 1 изгубена нощ, антифриз, някоя друга пластмаса и труд на майсторите.  То и затова взех аз смело и безотговорно сам да ръчкам...

 

/offtopic.

Редактирано от cenarius
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свикнал съм да ги свалям тези колектори защото са масови коли и всеки втори VW/Skoda/Seat/Audi са с този мотор.Скобите са пружинни, трябва клещи за тях (специални) или обикновени+псуване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Здрасти,

 

Почти я разглобих. Ето моментното състояние. Остана да купя свещи, гарнитура между дросела и колектора.

Да сменя 4те гарнитурки на долната част на колектора, да сменя свещите и да я сглобя. Остава и да запали след това ... 

 

http://imgur.com/a/KCJHK

 

 

Наско, благодаря много още веднъж за насоките. Имам два въпроса. Тук се вижда докъде съм стигнал:

https://www.youtube.com/watch?v=jDtkVnMxf5w

 

1) Има ли нужда да откачам тези неща (май това ще да са дюзите за бензина) или да почистя както е между колектора и главата, да сменя гарнитурки.свещи и да сглобявам панаира? 

 

 

2) Ламда сондата дава грешка.

00537 - Lambda (Oxygen Sensor) Regulation 
            18-10 - Upper Limit - Intermittent
Readiness: N/A 

Тя ползва ли се при работа на колата на газ? За бензин ясно, но при газ? Да я свалям ли докато е разглобено всичко и да слагам нова или да я оставя така засега? 

Редактирано от cenarius
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.