Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Компресор климатик


Impress_me

Recommended Posts

Явно е слабо място на ВАГ. Моят изкара 8 години. Дайте идеи колко излиза смяната. Вече имам оферта и искам да сравня цените. Майстора ми каза, че може да е само клапан, но директно съм поръчал ново Валео за да се презастраховам. Офертата за работата включва пълно почистване на системата преди смяната за да няма стружки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имах проблем преди 3години със съмнение за компресор но се оказа само клапана.Според мен не бързай с компресора.Клапана ако не се лъже със смяната по спомени беше около 200лв

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако сменяш слагай Денсо, тъй като при него има съединител оригинална резервна част.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наскоро при мен също замина. Мислехме, че е клапана, но в крайна сметка се оказа компресора. С работата излезе 500лв, като сложихме Валео. Надявам се да излезе читав.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преслушай сервиз Elbatron(от белия списък) за оферта, даже отиди до тях и за диагноза. Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно е слабо място на ВАГ. Моят изкара 8 години. Дайте идеи колко излиза смяната. Вече имам оферта и искам да сравня цените. Майстора ми каза, че може да е само клапан, но директно съм поръчал ново Валео за да се презастраховам. Офертата за работата включва пълно почистване на системата преди смяната за да няма стружки.

 

Цените варират много, според зависи кой какви отстъпки ползва. Така, че е безмислено да сравняваш, щом си поръчал - действай и си свиркай.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цените варират много, според зависи кой какви отстъпки ползва. Така, че е безмислено да сравняваш, щом си поръчал - действай и си свиркай.

400 лева компресора и 300 лева труда с пълно прочистване на системата и гаранция една година.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цената е нормална, щом дават гаранция.

Редактирано от Цецо75
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цената е нормална, щом дават гаранция.

Мерси, Цецо. Надявам се в Петък да духа студено :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не си го взел що не пробваш ремонт? 

При мен е компресора. Утре карам колата да го сменят. Мислех си го, но не ми се занимава да оставам без кола още един ден и да се занимавам с ремонти. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, в какво се изразява проблема ти? Както знаеш сме с еднакви коли, а и при моята има някаква драма. Не включва от раз. Трябва да включа и изключа, за да почне да охлажда. При теб така ли е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

При мен изобщо не се включваше и днес го оправиха. Смених с нов компресор, като ми направиха пълно прочистване. Оказа се че прибързах, но майстора ме предупреди. Искаше да свали и да види какъв е пробоема, защото се съмняваше само за клапан. Така било правилно, но аз настоях да сменяме директно без тестове и т.н. Сложих Валео, а стария беше Санден. Върна ми го в кутията. Сега имам още един компресор, ако му се смени клапана. Здраве да е, но важното е да духа студено :)

Редактирано от Impress_me
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Здравейте момчета

 

При мен се появи също проблем с климатроника ..спира да работи като стои ня мсято и при ниска скорост и ниски обороти а от днес почна и да ми прегрява никога не е минавала 90 С. най странното е че не се включват и перките на радиатора.

А когато не работи климатроника не прегрява,пробвах да я изпържих без да е вклщючен температуата не мръдва.

Принципно преди 2 години я бях карал при едни момчета в люлин за климатроника и тогава ми сменяха въпросния клапан и профилактика ми направиха но сега не съм сигурен дали е само това.

.Някой с опит и мнение по въпроса?

Мерси предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.