Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Сервиз за стар телевизор


johnnie213

Recommended Posts

Моля, ако някой знае сервиз или познава човек, който ремонтира още от старите телевизори с кинескоп (и няма да ме размотава месеци наред) в София да ми даде координати или препоръки. Майка ми си гледа една Toshiba Bomba (21N3XRT) и си е свикнала с него. Картината е много добра, но се появи проблем със звука. Като се включи телевизора трябва да се изчака доста време докато се появи звук, след това непрекъснато звука ту се усилва, ту намалява. Доста е дразнещо. Иначе е свързан към dvb-c tuner чрез един кабел (чинч към телевизора/scart към тунер), тъй като телевизора няма SCART. До преди около месец всичко си работеше идеално. Мислех, че може да е от кабела, но вързах телевизора към един DVD плеър и пак се получава същото.

 

По разни руски форуми четох, че трябва да се смени една интегрална схема TDA2611A (нискочестотен усилвател), ама не съм сигурен, понеже с ремонти на телевизори не съм се занимавал. Иначе цената и е около 1.90 лв. Но ако пък вече никой не се занимава с такива стари телевизори ще взема да повикам неволята и да се пробвам. :)

Редактирано от johnnie213
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ето този сервиз http://mgc.bg/serviz-sofia ми свършиха работата качествено вече няколко години работи телевизора

Редактирано от skodafen
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ето този сервиз http://mgc.bg/serviz-sofia ми свършиха работата качествено вече няколко години работи телевизора

 

Благодаря много - това е почти до нас. Във вторник ще им звънна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.