Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Гуми и джнти Октавия 1


edinichensluchai

Recommended Posts

Здравейте на всички. 

 

Имам малко "странно"  питане, но след прекаран един час в интернет не успях да намеря сам отговор на въпросите си, затова се обръщам към Вас за помощ. Предстои ми местене от чужбина към България и искам да си върна зимните гуми. За целта на спедиторската фирма трябва да им дам размери и затова имам следното питане ако някой знае или може да ме насочи къде да гледам в интернет:

1. Тегло за 1 бр оригинална стоманена джанта за Шкода октавия 1 ( с тас)

2. Тегло за 1 бр зимна гума Goodyear UltraGrip 9 с раземр 195/65/15

3. Външен диаметър на въпросната гума - намерих в интернет 64 см, но искам да потвърдя :)

 

В момента не съм при гумите за да мога сам да ги измеря, а трябва да дам тези размери на спедитора за да могат да ми дадат цена и да органзиирам пътуването. 

 

Мерси предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега макар че карам точно този р-р гуми на железни джанти 15" не мога точно да Ви отговоря .Но ако може да Ви е полезно ... преди около 2 месеца продавах 14" железна джанта с гума 185/70/14 и понеже се наложи да я пращам с куриер теглото им заедно беше в порядъка на около 21 кг.

Поздрави !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 По - евтино ще ти е да ги продадеш и да си вземеш в БГ нови. Стоманени джанти втора ръка са около 100 лв. + нови гуми. За сравнение съм пращал колет за Германия 16 кг. на стойност 46 лв.

 Втория вариант е да ги пратиш по копъркте като ръчен багаж , но все пак трябва някой да ги чака в България.  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В момента без да ползваш разни отстъпки в примекс цената е 114лв/гума за UG9:

 

https://www.primex-bg.com/spisak-produkti.html?width=195&ratio=65&rim=15&season%5Bwinter%5D=1&brand%5B11%5D=1&limit=40&order=suggest

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те гумите и джаните ще бъдат част багажерията ми която ще прибера, та ще направя пале, но независимо, че ще ми дадат цена за пале, преди да ми напрявят оферта , спедитора си настоява за тегло и размери. Отказах се да се боря с него, дадох му тегло на гумите с джанти 23 кг на гума , външеен размер 65 см и височин на гумата 20 см. Завиших малко, пък каквото стане :)

 

Иначе намерих разни нелегални превозвачи - от тези дето обикалят с бусовете напред назад из Европа и дърпат платформи с коли. Поискаха ми 10 евро на гума за транспорт, та ако не се разбера с норманият спедитор, ще ги натоваря на бусовете. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.