Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Нетрадиционни и много трудни за намиране 17'' стоманени джанти


Recommended Posts

Здравейте, колеги

 

От известно време ме мъчи мисълта как да окомплектовам зимните си гуми Continental WinterContact TS 860 225/45/R17 94H. Притежавам Octavia III, 1.4 TSI, 150 HP, 6М с лети джанти Denom 7.0J x 17'', които възнамерявам да оставя с настоящите летни гуми. За да избегна постоянния монтаж и демонтаж, искам да и взема стоманени джанти с някакви красиви тазове.

 

Предвид пълната липса на подобен размер стоманени джанти, въпросът ми е дали някой вас знае да съществуват такива стоманени джанти (без значение за коя марка автомобили са предназначени). Ето и характеристиките на колелата и размерите на гумите за Octavia III:

 

  • Междуболтово разстояние: 5х112;
  • Офсет: 47;
  • Централен отвор: 57.1

Интересува ме също има ли смисъл от подобни комбинации или да помисля за втори комплект лети джанти към зимните гуми.

 

Ще съм много благодарен, ако ми помогнете в избора.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

17" железни...определено не съм виждал.

Според мен, направо си харесай алуминиеви и взимай.

Лично аз, до сега карах с два комплекта алуминиеви джанти.

За зимата ще търся нов втори комплект, но не съм решил още дали ще е 16" или 17" тъй като и гуми нямам, както е в твоя случай.

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък бих сложил 16 ки за зимата. Хем по-евтини гуми, хем по-здрави.  Е 3-4 месеца в годината няма да гъзарея, ама кво ми дреме. Важното е, че няма да слизам на всяка дупка да я преглеждам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Аз се чудех дълго какви джанти 17-ки да взема за зимата. Много търсех от Шкода, но накрая се спрях на 17-ки от Ауди Б6 С-лайн. Много здрави се оказаха въпреки външните забележки (така и не съм ги оправил). Според мен се огледай за някакви ВАГ оригинални.

Има и от Шкода.

Редактирано от Impress_me
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички ви за помощта и мненията!

 

По принцип нямам нищо против 16'' джанти за студените месеци, но това означава да мисля Continental-ките за продан. Истината е, че изобщо не ми се иска, впечатлението ми за 3 месеца каране е, че са доста качествени на возия и на външен вид. Това е недостатъкът да си купиш кола в голямата зима – искаш да се изкефиш максимално на момента, когато си вземеш автомобила с по-големите джанти, а на следващата година започва голямото чудене.

 

Ще продължа с търсенето. Проблемът е, че са единици моделите джанти, при които съвпадат напълно характеристиките на Октавия III.

 

Надявам се VAG-групата да удари едно рамо в избора :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък бих сложил 16 ки за зимата. Хем по-евтини гуми, хем по-здрави.  Е 3-4 месеца в годината няма да гъзарея, ама кво ми дреме. Важното е, че няма да слизам на всяка дупка да я преглеждам.

Напълно подкрепям мнението - зимата по-добре железни джанти. По-добре ще понесат - дупките, кратерите, вериги (ако се наложи)..... и всичко останало. Да не пренебрегваме факта, че са и по-евтини. Пускаш 17ките за продажба, взимаш джанти и гуми и си ти.

Редактирано от 4е4о
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз следя подобна тема и преди време имах намерение да търся 16" железни за зимни гуми но не намерих, предимно са 14"-15".

В случай че се насочиш към оригинални лети джанти на Шкода, ще ти препоръчам 17" "Alaris" или "Hawk", защото са с по гъсти орнаменти и по малко ще се пълнят с кал и сняг. Втора ръка са с много по изгодни цени, а пък в ЕТ са доста солени цени.

ТС860 са великолепни гуми. Не ги продавай защото ще отидат на безценица. Приятел кара ТС850 и повярвай са по безшумни от летни 16" Michelin които са оригинали с моята Октавия.

Редактирано от Levcho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

17 железни имат БМВ, но те са 5 х 120. Поради това подкрепям съвета на колегата за оригинални 17ки алуминиеви от ауди.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.