Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Нов евтин умнофон


Recommended Posts

Евтин и доста добър избор е Huawei - нереален performance за 3-4-5-10 пъти по-евтин от iPhone(който си е боклук за мен, плащаш само и едиствено за марката, не за Performance) - аз съм в момета с Huawei POCO3 - батерията е супер издръжлива - камерата е мега добра и процесора и всичко общо взето и го взех преди 5-6 месеца за 400лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 203
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Izolini

    21

  • winrg

    19

  • shaft

    12

  • The Best Forman

    11

Значи за тази цена е РОСО М3. Преди няколко седмици взех РОСО F3, това вече е самолет, а като гледам цените на телефоните вече е почти от евтините

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 14 часа, chavdarlk написа:

Poco не е Huawei, а Xiaomi...

Правилно, моя грешка, по инерция пиша, защото гледах и Huawei / Xiaomi и се спрях на Xiaomi POCO 3

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Xiaomi е евтин и сравнително качествен. В момента наливат безобразни пари за да вземат пазарен връх, откакто порязаха хуявея. Аз си взех някакъв note 9 pro преди година някъде и като го включих едва изтраях 1 седмица за да ми позволят отключване на bootloader-a. Беше пълно освен с гугълски боклуци, с още толкова китайски. Трябваше да го магаря за да ги изтрия, че не можеш и просто да ги махнеш.

Ако нямаше да му сменям операционната, бих взел самсунг А серията или G, ако няма да е от оператор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 23 часа, vayodi написа:

Евтин и доста добър избор е Huawei - нереален performance за 3-4-5-10 пъти по-евтин от iPhone(който си е боклук за мен, плащаш само и едиствено за марката, не за Performance)...

Какво значи, че е боклук? И няма performance...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

iOS-а има определени предимства, това което ми хрумва на момента е, че например разбира "извън кутията" от Керберос, в общия случай неща, които са по-скоро ненужни за обикновения потребител и намират приложение в корпоративна среда. Лично за себе си определено не бих си взел ябълка, въпрос на личен избор и в моя случай на някакви принципи. Следващият ми телефон, което се надявам да не е скоро, ще е нещо супер бюджетно, колкото да звъни, да ползвам чат пат навигация и това е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 21 часа, zloQQ написа:

Какво значи, че е боклук? И няма performance...

Означава, че моят телефон, който е 400лв. може да се сравнява с iPhone SE или Apple iPhone XS, които са по 1500лв

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо, iPhone SE не е 1500лв, а е малко по-скъп от твоя. Второ, предимствата на Apple продуктите никога не са били характеристиките на хартия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Евтин и покриващ всички мои изисквания:
https://www.blackview.bg/blackview-bv4900-pro-cheren

Прилична камера, достатъчно памет, яка батерия, достатъчно защитен от външни влияния.
Имат и по-добри модели, но този ми е предостатъчен - всичко нагоре щеше да е лигавщина.
Недостатък (не и според мен) е по-големият размер и съответно тегло.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 9.09.2021 г. at 13:14, vayodi написа:

Означава, че моят телефон, който е 400лв. може да се сравнява с iPhone SE или Apple iPhone XS, които са по 1500лв

По какво сравняваш с XS-a? Да, и двата могат да браузват и да говориш по тях и...до там. Да оставим 2-те години разлика.

Мислех, че ще прочета някакви конкретни неща и интересни сравнения, защото едно “моя телефон се сравнява с еди кой си епъл, ама е по-евтин” е доста нелепо сравнение. И разбира се, прикрепено с...нула факти/аргументи :)

Интересно ми беше, защото имам под ръка и епъл и андроид. 6s+ и Nokia 7.2. Разликата им е 4 години, ама преформънса (и не само с Нокиа съм сравнявал) определено е в полза на ябълката...от 2015 година...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 10.09.2021 г. at 20:08, zloQQ написа:

По какво сравняваш с XS-a? Да, и двата могат да браузват и да говориш по тях и...до там. Да оставим 2-те години разлика.

Мислех, че ще прочета някакви конкретни неща и интересни сравнения, защото едно “моя телефон се сравнява с еди кой си епъл, ама е по-евтин” е доста нелепо сравнение. И разбира се, прикрепено с...нула факти/аргументи :)

Интересно ми беше, защото имам под ръка и епъл и андроид. 6s+ и Nokia 7.2. Разликата им е 4 години, ама преформънса (и не само с Нокиа съм сравнявал) определено е в полза на ябълката...от 2015 година...

Да, съжалявам, че не съм прикачил доказатество - ето едно малко доказателство за камерта:

https://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=7969&idPhone2=10415

 

image.thumb.png.b245b87aca2d3ca061d1d752bd1a003c.png

 

за тестовете, които са правени:

 

image.png.7a7ab0a37e9a55a2d488453a53a16583.png

 

и още много - https://www.gsmarena.com/ може да предложи много опции за което, но за мен - пак казвам ЗА МЕН, iPhone не е нищо, абсолютно нищо специално, а и като се взема факта, че всички части се правят в Китай, само операционната система е разработена от части в USA, другото е само единствено марка - частите на iPhone 10, струваха около $260 и Самсунг ги попитам защо техния телефон като струва $260 защо го продават за $1000?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@vayodiмоя грешка! Останах с впечатлението, че го сравняваш с XS, а не с SE, че при т'ва и със старият SE от 2016. Тоест, сравняваш телефони с 4 години и половина!!! разлика... Поне за мен, изобщо не е релевантно, предвид темпа на обновяване и развитие в индустрията. Съответно, пак според мен, не е меродавно, да сравняваш телефон с една камера от 2016 с такъв с 4 камери от 2020 и да показваш резултатите точно в този показател! Вероятно, по- интересно би било ако сравниш тогавашния SE, който е най-евтиния телефон в гамата с Xiaomi от 2016 в ниския клас. Но...вероятно няма да изглежда удобно подобно сравнение :)

Не, че съм (голям) фен на Епъл. Ползвам ги и съм доволен много. Определено по-доволен от андроид нещата. Просто ми е интересно да чета технически неща, сравнения и прочее. Но! Гледам да сравнявам круши с круши, а не ананас с картоф.

И понеже стана дума за performance в предишният "пост", ето резултата от гсм-арената, като избрах сегашния SE, та да е по-релевантно. Няма да пиша, кой резултат на кой апарат е :)

AnTuTu: 462253 (v8)

AnTuTu: 283750 (v8)

Вярно, цената е по-висока, но с едни 50% отгоре (пак според този сайт). Не е както пишеш по-горе 3-4-5-10 по-скъп.

Общо взето, Епъл трудно ги конкурират, защото си имат софтуер, който си бачка повече от перфектно със специфичен хардуер. При андроид, то са едни преработки на ОС за различните марки, те пък са с какви ли не чипове и т.н. 

Вярно, цените на ябълката са обидни за джоба, ама и другите като гледам не отстъпват - особено във високия "клас". Всъщност, тъпото е, че нямат евтинджос и ползвателите си плащат за марката. Както и при автомобилите :)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, zloQQ написа:

@vayodiмоя грешка! Останах с впечатлението, че го сравняваш с XS, а не с SE, че при т'ва и със старият SE от 2016. Тоест, сравняваш телефони с 4 години и половина!!! разлика... Поне за мен, изобщо не е релевантно, предвид темпа на обновяване и развитие в индустрията. Съответно, пак според мен, не е меродавно, да сравняваш телефон с една камера от 2016 с такъв с 4 камери от 2020 и да показваш резултатите точно в този показател! Вероятно, по- интересно би било ако сравниш тогавашния SE, който е най-евтиния телефон в гамата с Xiaomi от 2016 в ниския клас. Но...вероятно няма да изглежда удобно подобно сравнение :)

Не, че съм (голям) фен на Епъл. Ползвам ги и съм доволен много. Определено по-доволен от андроид нещата. Просто ми е интересно да чета технически неща, сравнения и прочее. Но! Гледам да сравнявам круши с круши, а не ананас с картоф.

И понеже стана дума за performance в предишният "пост", ето резултата от гсм-арената, като избрах сегашния SE, та да е по-релевантно. Няма да пиша, кой резултат на кой апарат е :)

AnTuTu: 462253 (v8)

AnTuTu: 283750 (v8)

Вярно, цената е по-висока, но с едни 50% отгоре (пак според този сайт). Не е както пишеш по-горе 3-4-5-10 по-скъп.

Общо взето, Епъл трудно ги конкурират, защото си имат софтуер, който си бачка повече от перфектно със специфичен хардуер. При андроид, то са едни преработки на ОС за различните марки, те пък са с какви ли не чипове и т.н. 

Вярно, цените на ябълката са обидни за джоба, ама и другите като гледам не отстъпват - особено във високия "клас". Всъщност, тъпото е, че нямат евтинджос и ползвателите си плащат за марката. Както и при автомобилите :)

 

 

А най-красивото на Епъл е, че с всеки ъпдейт на системата, който ти е може би задължителен, за да работи както трябва, всеки по-стар модел малко по малко не може да покрие изискванията и реално едва ли  не те задължават да си купуваш нов, дори без да осъзнаваш - това ме дразни на тея корпорации

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, vayodi написа:

 

А най-красивото на Епъл е, че с всеки ъпдейт на системата, който ти е може би задължителен, за да работи както трябва, всеки по-стар модел малко по малко не може да покрие изискванията и реално едва ли  не те задължават да си купуваш нов, дори без да осъзнаваш - това ме дразни на тея корпорации

Всичките са така .. негласно те "задължават" да вземеш нов .. имам Леново на 6 години , което пенсионирах , не защото е повреден , а защото мислех , че му е умряла батерията. Уви батерията държи като пушка - седи два месеца в кутията и като го извадя е загубила 2%. Бях стигнал до там , че орежа всички гугълски простотии , навигации и прочее за да мога да го ползвам . Новия Шаоми някакво си продължавам да му изключвам гугълските "излишъци" и батерията (5А) държи доволно , пропусна ли един и става срив ?

Интересно ми е колегата ma_in как си е поискал отключване на буутлоудъра?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 4 часа, vayodi написа:

 

А най-красивото на Епъл е, че с всеки ъпдейт на системата, който ти е може би задължителен, за да работи както трябва, всеки по-стар модел малко по малко не може да покрие изискванията и реално едва ли  не те задължават да си купуваш нов, дори без да осъзнаваш - това ме дразни на тея корпорации

Определено не съм съгласен. Не защото твърдението не е вярно, а защото e валидно за Android телефоните, не за апаратите на Apple. Тя тази тема е малко като дизел срещу бензин, безкрайна е и си има привърженици и от двете страни. Имам достатъчно опит с топ Android базирани модели, както и с аналозите им на Apple и мога много да напиша за моя опит с тях, но първо не виждам особен смисъл, второ обема информация е адски много. Но накратко:

 

Android. Купувам си топ модела им, прясно излязъл на пазара. Интересен телефон, има доста шукаритетни неща, върши ми работа и му се радвам. След което започвам да свиквам с идеята, че Android-а обича от време на време да го рестартираш, което е нетипично за Apple устройство. Даже в последния Android телефон, който имах, беше заложена опция в менюто с отметка дали телефона да не се рестартира автоматично по график, примерно всяка сряда в еди колко си часа. За да можел да си чисти кеша и разни други глупости. След това идва момента с актуализациите на софтуера. Всичките ми Android телефони получаваха актуализации за 2 години от от датата на излизане на телефона на пазара. И след това йок. Малко и за екрана. Отиваш на плажа или си другаде с ярко слънце. Да, екрана се вижда, ама почва да пече здраво. И да папка батерията на поразия. Да не пропускаме факта (нали пиша за топ телефоните), Самсунг и Хуавей какви драми имаха с екраните - прегаряне, остатъчни изображения, свързани с прегарянето, петна, следи от засъхнало лепило, розовеене, липса на чисто бяло и т.н. И това точно в топ класа, който уж се конкурира с ябълката... Като цяло Android не е лош избор. Основния проблем идва от там, че системата не затворена. Една и съща операционна система на хиляди различни устройства. Ами няма как да работи добре, колкото и да е персонализирана и оптимизирана от конкретния производител.

 

Apple. До скоро ги плюеха, че били скъпи. Ама пичовете от Самсунг и Хуавей много бързо почнаха да вдигат цените и в момента сред топ моделите няма никакво финансово значение дали ще вземете кореец, китаец или американец. Никой производител на Android телефон не успя да направи дори подобие на haptic feedback-а от хоум бутона на ябълката (докато го имаше) - получаваше се просто едно стандартно вибриране. Когато Adroid флагманите се гордееха, че са вкарали пръстовия отпечатак в екрана, от Apple отдавна използваха лицевото разпознаване. Ама не двуизмерно, каквото мушнаха в последствие от корея и китай, а 3D. Същото това 3D сканиране в момента може да се използва с триизмерно сканиране на помещения, за игри и т.н. Както и да е. Това са все неща, които може да не са интересни на всички. Основното предимство на Apple е затворената система - от телефона до софтуера. Само една затворена система може да гарантира отличното сработване между софтуер и хардуер. Просто едното е направено за другото. Един Apple телефон има нужда от рестарт само след актуализация. Няма забиване, зависване и подобни глупости. Операционната система на Apple и вградените приложения дават огромно удобство и редица предимства на потребителите. Гласовото разпознаване при топ Android телефоните не работи лошо, макар често да прави грешки и да е супер орязано като функционалност. Siri при Apple е светлинни години напред, съпоставено гласовите асистенти на Android и Amazon. Относно актуализациите на операционната система. В момента като служебни телефони в офиса използвам едни стари iPhone 5 и iPhone 6. Който иска, може да им сметне годинките. И двата телефона получават актуализации на операционната система. При това тези актуализации са съобразени с хардуерните им възможности. С други думи от Apple не забравят за старите модели на ниво сигурност в ОС ги поддържат. Дали някой може да ми посочи по-стар от 2 години Android телефон, който да получава актуализации? Така че, връщайки се към горния цитат, стар iPhone не е ненужно да бъде бракуван и от Apple не карат никой да си купува нов. За разлика от Самсунг и Хуавей, например. Защото преди да пусна отново тези два iPhone-а, бях сложил два Самсунг-а на около 4 години. Ами те едвам кретаха и ги махнах...

 

Между другото, ние възрастните свикваме поради една или друга причина със смартфоните, които имаме. Ясно ми е, че човек, свикнал с Android никога няма да му е лесно с iOS. И обратното. Но ако трябва да съпоставим двете операционни системи извън всякаква обремененост, за мен Apple определено е по-добрата.

 

За камерата и снимки. Ами не ме вълнува толкова. С тази малка оптика, ако ще 10 камери да набият в гърба на телефона, снимките не са лоши, перфектни са за социални мрежи. Да, в топ моделите стават донякъде и за печат. Но който иска да снима качествено, има си фотоапарти за тази работа.

 

За камерата и видео. Макар и за там да си има видеокамери, на пазара към днешна дата няма Android телефон, който да прави видео като устройствата на Apple. Няма Android телефон, дори от най-скъпите, който да не маже, когато движите телефона налява/надясно докато следите обекта. При Apple всичко е плавно и мазно, дори само на 30fps.

 

Малко и за музиката. Защото много обичам да слушам музика. Ами... няма кой да бие ябълката по качество на звука. Когато излезе Note 9 на Самсунг си го купих. Яката работа. Мислех, че свири отлично. Докато не реших да го пробвам срещу дъртия iPhone 5, който споменах по-горе. Ами ябълката направо го застреля. Без еквалайзер, без корекции. Ядосах се. Хванах един стар iPod, ами и той прекатури чисто новия Note 9. Скоро след това приятел ми зае чисто нов бюджетен Хуавей за 180 кинта. Ами този Хуавей свиреше точно като Note 9 за 2 бона. Пак се ядосах. Дадоха ми за проба високия клас на Хуавей - Pro серията. После пробвах и Mate серията им - всички те свиреха еднакво зле и по същия начин като Note 9. И някакви дърти ябълки сложиха всички в джоба си. Та така. Който иска да слуша качествен звук (доколкото той може да бъде такъв от мобилно устройство) от любимата си музика и разполага с добри слушалки (не разни тапи за уши и бюджетни наушници), да пробва раликата между Android и Apple - огромна е.

 

Та така. Не можах по-стегнато да напиша горното. И двете операционни системи си имат предимства и недостатъци. Бях с iPhone доста време и с различни модели. От любопитство смених за няколко години с Android с 2 броя топ телефони. От почти 1 година съм отново с ябълка и нямам намерение за сега да се връщам обратно към Android-а. Ако щете дори нямам финансова причина да го правя, предвид цените, които вече обявяват от Самсунг и Хуавей. За мен основния проблем на Android е, че се го слагат на всякакви устройства с лека персонализация от конкретния производител за конкретния модел. Това е почти като да вземем двигател от Octavia vRS и да почнем с леки модификации да го слагаме в лодки, самолети, влакове, камиони, трактори, коли и т.н. Ами няма как да работи еднакво добре навсякъде, нали?

 

А относно това, че ябълките се правили в Китай. И какво от това? Че то огромен процент от световното производство на какво ли не е изнесено в Китай. Причините за това? Ами ясни са. Голяма част от елекрониката ви в колите е правена в Китай. В момента има световен "глад" за чипове и електронни компоненти. Това е една от причните да има огромна забава при поръчката на нов автомобил при повечето марки. И какво? Утре няма да си вземете нова Шкода или изобщо нова кола, само защото в нея Китай има участие? Това е несериозен довод. Отдавна китайско и китайско са различни неща. Важно е само едно - качествения контрол и технологията на производство. От там насетне дали е Китай или Марс, все тая.

 

По-горе под Android устройства разгледжам флагманите на Самсунг и Хуавей, защото те са уж преките конкуренти на ябълките (без техните SE, XS и mini модификации) и това е моя личен опит с тези марки и модели.

 

И още нещо. Че го бях забравил. Всички се конкурират с ябълката. Всички сочат с позитивни или негативни коментари ябълката. Всички гледат към ябълката, срявнявайки я по някакъв начин. Ами това прави ябълката уникална. Не мисля, че има друг прозиводител на смартфони, който да е постигнал това.

  • Благодаря 1
  • Одобрявам 3
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 7 часа, vayodi написа:

 

А най-красивото на Епъл е, че с всеки ъпдейт на системата, който ти е може би задължителен, за да работи както трябва, всеки по-стар модел малко по малко не може да покрие изискванията и реално едва ли  не те задължават да си купуваш нов, дори без да осъзнаваш - това ме дразни на тея корпорации

Не, не си прав! Категорично! В момента, дребосъка се забавлява с 6s Plus, от 2015 година. Демек - 6 годишен телефон. С iOS9 оригинално излиза, а в момента е с 14.4 - предпоследната версия - сега видях. Работи по-бързо от 2020 Андроид слушалка в средния клас... 

За корпорациите си прав - вдигат цените и печелят бая. Продават с голяма надценка, ползвайки основите, които са поставили и името, което са изградили  Но, специално Епъл, не те задължават да взимаш нов модел. Старите си бачкат като нови, току що извадени от кутията. Т'ва нещо, просто работи! В масовите случаи - безотказно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 13.09.2021 г. at 15:42, The Best Forman написа:

Всичките са така .. негласно те "задължават" да вземеш нов .. имам Леново на 6 години , което пенсионирах , не защото е повреден , а защото мислех , че му е умряла батерията. Уви батерията държи като пушка - седи два месеца в кутията и като го извадя е загубила 2%. Бях стигнал до там , че орежа всички гугълски простотии , навигации и прочее за да мога да го ползвам . Новия Шаоми някакво си продължавам да му изключвам гугълските "излишъци" и батерията (5А) държи доволно , пропусна ли един и става срив ?

Интересно ми е колегата ma_in как си е поискал отключване на буутлоудъра?

 

Става от сайта на xiaomi. Теглеше се някакъв софтуер на компа, връзва се телефона и след няколко страшни предупреждения ти казва, да вържеш телефона след седмица отново, за да завърши процедурата. Аз следвах туториал, не съм го открил сам, но процедурата е една и съща за всеки телефон на този производител. Операционни има доволно след това в xda. В момента съм с абсолютно чист андроид, без нищо от гугъл и нито една програма която не е FOSS и телефона държи почти седмица ако не се ръчка много.

Като минус - камерата е трагична. Оказва се, че софтуерният пакет от производителя снима, а камерата си е като на всяка пръчка. Разбира се има разни лекове, но софтуера не ми вдъхва доверие, а и не ми е цел да снимам толкова с него, а да бъде максимално чист от боклуци. За сведение на @Mishelle ъптайма е 4239 часа и няма никакво забавяне на нищо. :)

Иначе още си ползвам моята nokia 6, на нея качвам шпионките от гугъл стор и си седи в нас най-вече. Ще се разделя с нея само заради батерията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 22 минути, ma_in написа:

 

Става от сайта на xiaomi. Теглеше се някакъв софтуер на компа, връзва се телефона и след няколко страшни предупреждения ти казва, да вържеш телефона след седмица отново, за да завърши процедурата. Аз следвах туториал, не съм го открил сам, но процедурата е една и съща за всеки телефон на този производител. Операционни има доволно след това в xda. В момента съм с абсолютно чист андроид, без нищо от гугъл и нито една програма която не е FOSS и телефона държи почти седмица ако не се ръчка много...За сведение на @Mishelle ъптайма е 4239 часа и няма никакво забавяне на нищо. :)

Не мисля, че сравнението, конкретно за ъптайма в случая, е коректно. Защото си разкарал софтуера, с който идва телефона или по-точно - редица приложения и си оставил една почти гола ОС. И съпоставяш това с един iPhone, на който е оставено всичко и който въпреки това, ако не му качваш ъпдейти на ОС, изискващи рестарт, ще си направи и подмине посочения ъптайм :)

 

Преди години имах едно HTC, когато бяха на гребена на вълната. След него имах и LG G2/3 точно след излизането им на пазара. Всичките съм ги рутвал, на всичките съм качвал какви ли не kernel-ли и какви ли не варианти на ОС, включително чист Android. Точно от XDA, бях изчел всичко за въпросните модели там. Лошото е, че както отбелязваш, камерата спира да снима като хората, независимо от портовете, които пробвах. Беше ми забавно да префлашвам, да си играя с процесорите и кои ядра кога да работят и на колко да работят, да карам телефона да прави неща, които не можеше с оригиналния за него Android. За съжаление всяка една от пробвани ОС си имаше някакви недостатъци, което е разбираемо предвид това, че са разработвани и поддържани на доброволни начала и безплатни. Само че тогава имах повече свободно време и не ми дремеше, за час-два префлашвах, качвах си отново приложенията и готово. Но сега нямам такова време, а имам нужда от добре написани ОС и приложения, отличен хардуер и да знам, че по всяко време мога да разчитам на апарата както за работа, така и за забавление и слушане на музика. Не робувам на марки. Но към днешна дата всичко това може да ми го предложи само iPhone.

 

Сега се сещам и за друго, което за мнозина е важно. Apple Car Play работи в пъти по-добре от Android Auto. Свързва се с колата бързо и лесно, работи гладко и дава повече възможности. Даже тук, във форума, го има дискутирано. Хората с ябълката нямат никакви проблеми, за разлика от някои собственици на Android.

 

Пак казвам, Android телефоните са си супер, но в крайна сметка избора зависи от това кой какво очаква от телефона и как ще го ползва. Не намесвам финансовата страна на нещата, защото в ценовия клас на Apple отдавна има Android телефони. Твърде вероятно е след време отново да си взема Android-че, да разцъкам и да пробвам. Макар, че като се сетя за българския андроид форум и хората дали по 2К за апарат да се оплакват от недопустими в този клас проблеми, някак ми става тъпо. Всъщност има и трети вариант - джейлбрейк на ябълката - тогава играта започва на съвсем друго ниво.

 

Между другото, по Android форумите двата най-дискутирани въпроса са - колко изкарва батерията с едно зареждане и колко SoT прави телефона. И се започва с един пишкомер, че чак смешно да му стане на човек. Разбира се, рано или късно подобни теми отново отиват към сравнение с ябълките :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А, нещо и за звука, дето го споменаваш. Чух веднъж ипод и това нещо беше под всякаква критика. На новите донгъла свири прилично, но за слушалки, които наистина свирят, трябва друго. Знам няколко iphone 6, които умряха от софтуерни ъпдейти, в смисъл станаха неизползваемо бавни, само един закупен от САЩ продължи да работи някак, но се счупи и ремонта не беше особено приятен като цена.

Иначе ако желаеш да си онлайн звезда и всичко да работи просто и надеждно, това е ябълката, въпреки че жената много успешно се справя с някакъв самсунг.

Ако искаш да модифицираш нещо, защото не желаеш да бъдеш "продукт" за някоя компания, единственият ти шанс е андроид телефон. Ябълките са едни черни кутии, които не притежаваш, а използваш, малко като в комунизма. Тук не е точно така, но крайният резултат е такъв.

Правил съм сравнение между най-натупания макбук, най-натупания тинкпад и моя 8-9 годишен идеапад за 500$ нов и нямаше почти никаква разлика. С телефони не съм сравнявал, защото не ми се е налагало да ги използвам така.

Досега не съм чул ябълка как звучи изобщо, така че ако искаш докарай една с 3.5 жак в неделя да подам едно ухо. Преди малко сравних андроидите с най-евтиният ми дак и разликата беше много малка, с хубав е огромна. Ще ми е интересно да направя сравнение между двата телефона.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер включване, благодаря. Дискусията е интересна. Да, в един от предишните постове написах, че за мен звука (за музика) е най-качествен при ябълките и че старите им устройства определено свирят по-добре от новите Android-и. Но уточних, че става дума за смартфони, без еквалайзер, без нищо. Сега, ако търсиш максимално качество от музикално изживяване, ясно е за dac-овете, ясно е, че няма да използваш смартфон за източник на звука. Съгласен съм, че за добри слушалки или колони си трябва друго. Но това е съвсем друга тема, която между другото също ми е любима.

 

За проблемни шестици не бях чувал най-малкото защото не съм се сетил за това и не ми е трябвало, но при мене сдаде багажа една седмица след ъпгрейд на ОС. Като тук е важно да уточня, че детето след поредното изпускане се оплака, че телефона вече няма звук. Носих я на сервиз и по спомен й бяха сменили саунд чип или нещо подобно. След което дойде софтуерна актуализация и при последващия рестарт телефона отказа да зареди. Предполагам, че това има връзка с извършения ремонт, нямам идея какво и с какво са сменили (сервиза не е ябълков), възможно е новия чип да не е сработил поради някаква причина, защото съобщението за грешка беше свързано с хардуерен проблем на телефона. Но това са само догадки, никога няма да разбера защо се случи.

 

Преди 16 часа, ma_in написа:

Ако искаш да модифицираш нещо, защото не желаеш да бъдеш "продукт" за някоя компания, единственият ти шанс е андроид телефон. Ябълките са едни черни кутии, които не притежаваш, а използваш, малко като в комунизма. Тук не е точно така, но крайният резултат е такъв.

 

Последния ми за момента Android телефон беше Note 9. От custom launcher-и нямах нужда, защото от Samsung се бяха справили отлично и нямаше launcher, който да ми даде повече. Това, по мое мнение, от известно време важи за повечето скъпи Android телефони. Разбира се, можеше да го рутна и да му сложа някой custom ROM, но това означаваше да загубя Knox, което в повечето случаи е необратим процес. Сигурността на софтуерно ниво за мен е важна, така че си исках Knox. Другия момент е, че на вторичния пазар без Knox цената на телефона щеше да падне допълнително, което не ме устройваше предвид и без друго бързото обезценяване на скъпите Android смартфони. Така че реално си ползвах една затворена софтуерна система, точно такава, с каквито ограничения разполагат и ябълките. Или както си го написал - "продукт за някоя компания".

 

В продължение на горното, не съм съгласен, че ако искам модификации, единствения ми шанс е Android. Samsung-а можех да го рутна, да му метна custom ROM и да го модифицирам софтуерно, вярно е. Но също толкова вярно е, че с iPhone след джейлбрейк също мога да си правя каквото поискам, да го модифицирам и т.н. Нещо повече - след джейлбрейк имаш директен достъп до огромни библиотеки с всевъзможни неща и приложения, директно от телефона. Докато при Android трябва да се ровиш по сайтове и форуми, да си теглиш и инсталираш ръчно custom и crack-нати приложения. Другата важна разлика, конкретно съпоставено с Knox на Samsung е, че джейлбрейкнат iPhone винаги можеш да го върнеш в стандартното му фабрично състояние. Така че по този въпрос, според мен колкото имаш свободата с Android, толкова я имаш и с iOS. С тази разлика, че при iOS всичко е по-подредено и на едно място. Минуса при iOS е, че за да джейлбрейкнеш телефона не трябва да си му качвал последните 1-2 официални ъпдейта. Защото след всяка актуализация на ОС е нужно време докато излезе новия джейлбрейк за нея.

 

Не бях повдигал и един друг въпрос, който колкото ми е смешен, толкова и неразбираем. Конкретно за България, но може би важи и за други места. Има два вида iPhone потребители. Едните си купуват ябълката защото я ползват по предназначение, с редицата функционалности и възможности, които тя им дава. А другите - купуват си iPhone за да са "модерни" и "гъзари". Последно на един пич с iPhone исках да му пратя една снимка. Логично е да му я пусна по iMessage, освен това там не се мачка качеството. А той ме пита "какво е това, защо не ми я пуснеш по Viber?". На друг, докато пътувахме с колата, исках да му пратя нещо по AirDrop, а той ме пита "как работи това?". Наскоро се наложи да показвам на една дама колко е удобно FaceTime, защото тя не беше наясно и ползваше видео връзката на Viber. Пълен смях. Или трагедия. Но пък като седнат на масата пльосват пред себе си апарат за 2К+ лева... То имаше и един виц в тази насока, по смисъл, че Пешо си купил IPhone, за да си свети докато ходи до външната тоалетна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Радвам се, че има технологични и аудио съмишленици тук :)

Давай да намираме някаква ябълка с жак и да тестваме, че аз почти не хващам разлика от малките кутийки, а те не свирят зле. С големия топуз е голяма разликата, но там освен че има хубав дак, има и много добър слушалков усилвател и всичко приключва на първата нота.

Та ако някой има ифон с жак за слушалки, аз тествам с ютуб и не ползвам еквалайзери, даже усилвателите ми имат само врътка за волумето, така че ще стане лесно и бързо сравнението.

Пък ако наистина е добро аудиото, може пък да взема една ябълка за колата да свири, че сега си ползвам нокията.

 

Иначе за джейлбрейка, възможно е да отключиш слагането на приложения и някакви други неща, но пак е затворена система, нямаш идея самата операционна система какво прави, имаш си advertisement ID, което не можеш да премахнеш, продължаваш да имаш wi-fi triangulation, както и bluetooth sniffing и т.н.

Аз сега съм сигурен, че на ниво операционна система съм аз и приложенията които инсталирам, като в f-droid, приложенията специално се проверяват дали имат код, който праща данни на отдалечени сървъри и други такива. Ако има съмнения, приложенията се маркират като съмнителни и вече зависи от теб да погледнеш в кода какво става. Имам две такива - едното е клиент за youtube, другото е клиент за twitch, като и двете компании виждат само IP-то от което се приема стрийма и това лесно може да бъде избегнато с vpn.

 

Но ако човек няма да се занимава, за мен е по избор коя черна кутия ще избере. Даже по-добре ябълка, ако ще е китайски телефон (китайска компания, оперираща от Китай). Ако няма да е китайски, то страхотен избор е nokia, google pixel и може би samsung. Аз съм избрал андроид, защото мога да ида и да си купя напълно функционален смартфон за 300-350 лева и да го ползвам щастливо, както моята nokia 6, вече 4 години ползвам и докато не умре батерията ще продължа да ползвам.

Отделно от това ремонта на iphone е пословично трудна и скъпа мисия. Имам бивш колега, който имаше мак, на който му счупи дисплея. От сервиза на ябълката отказаха да му го ремонтират, тъй като е извън гаранция и му казаха да си купи нов, а външните сервизи почти не могат да ремонтират, заради липсата на части извън официалните сервизи.

Иначе андроид телефон се ремонтира без проблеми. Дисплей на sony xperia (нещо си) беше 120 лева преди няколко години в първия гараж на който звъннах.

IMG_20210915_184413.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам няколко въпроса. 
Първо, какъв е този Байердинамик от снимката? Прилича ми на ДТ770, но тази синя лента я няма там.

Вторият е, как, по дяволите, връзвате ДАК през аналоговия изход за слушалки на телефон? :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 16 минути, axel написа:

Имам няколко въпроса. 
Първо, какъв е този Байердинамик от снимката? Прилича ми на ДТ770, но тази синя лента я няма там.

Вторият е, как, по дяволите, връзвате ДАК през аналоговия изход за слушалки на телефон? :) 

Байердинамика е чист китайски клонинг с падове от байердинамик дт770 :) - superlux hd330, но от всичките това е най-удобната слушалка и става да седиш с тях цял ден в офиса. Иначе като музикално качество е най-зле от тези които имам.

Дак не връзвам, а сравнявам дали една и съща песен от слушалковия жак на телефона звучи като слушалковия изход на дака. Като и в двата случая звучи една и съща песен на компа или на телефона пусната от ютуб. Иначе няма проблем да се върже дака и през OTG-то на телефона, но не е това целта на теста.

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.